BC Kretinga įsirašė istorinę pergalę ,,7Bet – NKL“ lygoje

Spalio 14 d. Kretingos komanda 63:66 [17:19; 11:20; 23:12; 12:14] turėjo pripažinti praėjusio sezono trečios vietos laimėtojų – Šakių ,,Vyčio“ (4 pergalės) komandos krepšininkų pranašumą. Kretingos komanda gerai pradėjo rungtynes ir lygiai žaidė su tikrai pajėgiais varžovais, bet likus žaisti 3 minutes ir komandas skiriant vienam taškui – 28:29, šakiečiai spurtavo 0:10 ir prieš pertrauką grėsmingai nutolo – 28:39. Po pertraukos kretingiškiai sugebėjo greit panaikinti varžovų persvarą, o lemiamame kėlinyje po D. Matučio dvitaškio patys turėjo 6 taškų persvarą (36 min. 60:54). Iki rungtynių pabaigos likus minutei po H. Saprykino dvitaškio su pražanga kretingiškiai persvėrė rezultatą savo naudai (63:61), tačiau per likusį laiką taškus rinko vien varžovai iškovoję dramatišką pergalę. Kretingos komanda turėjo paskutinę rungtynių ataką savo rankose, esant rezultatui 63:64, bet H. Saprykino tolimas metimas tikslo nepasiekė ir nors A. Viskontas atkovojo kamuolį puolime varžovas į jį įsirėžė ir teisėjas nepastebėjo jokio taisyklių pažeidimo, o pražangomis sustabdytas Aurelijus Pukelis įtvirtino Šakių ,,Vyčio” komandos pergalę.

Kretingos ,,Kretinga“: Aidas Viskontas (2/2 tritaškiai, 5 per. kamuoliai, 15 naud. balų) – 12, Rytis Zabita (4/5 dvitaškiai, 12 atk. kamuolių, 21 naud. balas) – 11, Eimantas Žilius (6 atk. kamuoliai) – 10, Edgaras Preibys (4/4 baudos) – 9, Haroldas Saprykinas – 8, Domininkas Matutis (8 atk. kamuoliai) – 6, Srdan Ivic – 5, Kornelijus Stonkus – 2, Rokas Šimkevičius.

Šakių „Vytis“: Aurelijus Pukelis (3/9 dvitaškiai, 10/13 baudos, 14 atk. kamuoliai, 33 naud.balai) – 19, Redas Jakubauskas (2/2 tritaškiai)- 13, Karolis Kokoška  (4/6 tritaškiai, 5 atk. kamuoliai) – 12, Paulius Beliavičius (2/5 tritaškiai) – 8.

Spalio 16 d. Kretingos komanda sostinėje 107:100 [27:15; 26:22; 25:24; 29:39] nugalėjo Vilniaus ,,Perlo energijos“ (3 pergalės, 2 pralaimėjimai) komandą ir pasiekė pirmąją šio sezono pergalę ir pirmąją komandos istorijoje NKL. Kretingos komanda puikiai pradėjo rungtynes ir iš karto nutolo nuo puolime strigusių varžovų, po dviejų kėlinių komandas skyrė 16 taškų – 53:37. Besibaigiant trečiajam kėliniui po S. Ivic taiklaus dvitaškio kretingiškiai susikrovė didžiausią 24 taškų persvarą (31 min. 78:54). Paskutiniame kėlinyje varžovams pavyko sušvelninti savo atsilikimą ir iškovoti pirmą pergalę. Po šios pergalės Kretingos komanda turnyro lentelėje su 1 pergale ir 3 pralaimėjimais dalijasi devintą – tryliktą vietas, 14 komandų turnyre.

Kretingos ,,Kretinga“: Rytis Zabita (9/11 dvitaškiai, 5/6 baudos, 9 atk. kamuoliai, 29 naud. balai) – 23, Haroldas Saprykinas (4/8 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai) – 16, Edgaras Preibys (5/7 dvitaškiai, 18 naud. balų), Eimantas Žilius (6/8 baudos, 7 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai, 25 naud.balai) ir Rokas Šimkevičius (3/6 tritaškiai) po – 15, Aidas Viskontas (10 rez. perdavimų, 18 naud. balų) – 9, Domininkas Matutis (2/4 tritaškiai), Srdan Ivic – 6, Ugnius Kvietkauskas.

Vilniaus „Perlas Energija“: Adas Šimonis (4/6 dvitaškiai, 6/12 tritaškiai, 27 naud.balai) – 29, Jokūbas Rubinas (4/6 dvitaškiai, 6 rez. perdavimai), Andreas Kalogiros (3/6 tritaškiai, 9 atk. kamuoliai) ir Augustinas Kiudulas (4/9 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai) po – 10, Nojus Bieliauskas (4 rez. perdavimai) – 9, Lukas Valantinas (4/7 dvitaškiai) ir Rokas Jocius (4/6 dvitaškiai) po – 8.

Artimiausias savo rungtynes Kretingos Kretinga žais spalio 21 d. Telšiuose su vietos ,,Telšiais” (2 pergalės, 2 pralaimėjimai), o spalio 23 d. su Marijampolės ,,Sūduva – Mantinga” (4 pergalės).

Komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Pirmose varžybose žaidėme su stipriais varžovais Šakiuose,  manau varžovus galėjome įveikti ir jie buvo mums nepasiruošę, gal nesitikėjo, kad duosime jiems tokios kovos. Iki galo buvome varžybose ir trūko tik vieno metimo iki pergalės. Vilniuje šiek tiek jautėme įtampą, nes varžovas buvo tikrai įveikiamas, bet pergalių dar neturėjome, o varžovų jų turėjo jau tris. Gerai, kad sužaidėme geras rungtynes, o su šia pergale nuėmėme įtampą ir dirbame toliau”.