Kretingos ,,SM – Kretinga“ ruošiasi savo krikštui RKL B divizione

BC Kretinga

Pasiruošimą artėjančiam RKL B diviziono sezonui tęsia Kretingos ,,SM – Kretinga“ komanda, kuriai šiemet vadovaus Kretingos sporto mokyklos treneris Aurimas Ivanovas, o jam talkins ir vyriausias Kretingos komandos treneris Arimantas Mikaločius. Komanda bus finansuojama perpus Kretingos sporto mokyklos ir Kretingos krepšinio klubo. Komanda bus sudaryta iš visų Kretingos sporto mokyklos trenerių auklėtinių: Aurimo Ivanovo 2005 – 2006 m. gimimo, Arimanto Mikaločiaus – 2007 m. gimimo ir Vytauto Šližiaus – Rokas Tiškus ir Ugnius Kvietkauskas.

,,Komandoje žais tik Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai, su jais nesieksime kažkokio rezultato, bet tikslas yra kad užaugtų bent keli žaidėjai pagrindinei Kretingos vyrų komandai, kuri varžosi ,,7bet – NKL“ čempionate“.– apie komandos įkūrimo tikslus kalbėjo Arimantas Mikaločius.

,,Komanda sudaryta iš labai jaunų vaikinų, amžiaus vidurkis vos 15 metų, turime vos vieną pilnametį komandoje. Kojas RKL kol kas yra apšilę tik du komandos nariai Rokas Tiškus ir Ugnius Kvietkauskas. Norime visų paprašyti nedaryti vaikinams spaudimo ir nereikalauti didelių rezultatų ir pergalių, nes pagrindinis tikslas yra vaikų tobulėjimas ir integravimas į vyrų krepšinį“ – perspėjo A. Mikaločius.

Komanda dirbs piramidės principu, bus naudojami tie patys deriniai ir gynybos schemos kaip ir vyrų komandoje, kad reikalui esant žaidėjams būtų lengviau pereiti į pagrindinę komandą, galbūt kai kurie geriausiai pasirodę jaunuoliai ir vidury sezono bus registruoti ,,7bet – NKL“ rungtynėms. Su komanda daugiausiai dirbs Aurimas Ivanovas, bet vieną kartą per savaitę komandą treniruos ir vyriausiasis Kretingos krepšinio klubo treneris Arimantas Mikaločius. Kai kurie vaikinai jau ir dabar pluša reprezentacinės mūsų miesto komandos treniruotėse. Komandos tvarkaraštis yra suderintas su Nacionalinės krepšinio lygos tvarkaraščiu, penktadieniais komanda žais išvykose, o namų rungtynės visada vyks sekmadieniais, Kretingos sporto mokyklos salėje.

,,Žaisime pagal Kretingos komandos žaidimo modelį, bet nežiūrime šiandieninio rezultato, o tas rezultatas, manau, turėtų matytis po dviejų – trijų metų. Sezono eigoje galėsime įvertinti, kurie žaidėjai dėjo didžiausius žingsnius ir patobulėjo, o kurie sustojo. Šiemet ir nesitikime pergalių – jam antrino ir vyriausias Kretingos ,,SM – Kretingos“ treneris Aurimas Ivanovas.

A.Mikaločius ir A. Ivanovas tiki, kad pralaimėjimai nepalauš komandos, nes tas sprendimas dalyvauti RKL B divizione buvo priimtas ir su žaidėjų pritarimu, reikia pasinaudoti atsiradusia laisva vieta ir galimybe startuoti.

,,Ilgalaikėje perspektyvoje šis projektas yra didelis pliusas visai Kretingos sporto mokyklai, su kiekvienais metais pajungsime vis jaunesnių Kretingos sporto mokyklos auklėtinių grupes ir turėsime tęstinumą. Galų gale vaikinai pažais su vyresniais ir fiziškai stipresniais varžovais, kas labai padės kovojant ir Moksleivių krepšinio lygoje, kur vaikinai jausis dar drąsiau“ – šio projekto pliusus apžvelgė Aurimas Ivanovas. Ir kiek pasvarstęs pasakė, dar vieną, galbūt didžiausią pliusą, kuris turėtų išspręsti vieną didelę Kretingos sporto mokyklos problemą: ,,Tas turėtų sustabdyti kitų miestų, perspektyviausių Kretingos krepšininkų, viliojimą į kitus miestus, nes turėsime galimybę pasiūlyti vaikinams geras sąlygas žaisti aukštame lygyje ir čia Kretingoje. Manau, jei ne šis projektas, ne vienas vaikas dviejų metų laikotarpyje būtų atsidūręs aplinkinių miestų komandose“.

Treneris A. Ivanovas atskleidė, kad su vaikinais turėjo ir rimtą pokalbį, nes žaidžiant RKL B divizione reikia turėti ir visai kitą atsakomybės pojūti ir galbūt reikės neretai paaukoti klasės ekskursijas, pasibuvimą su draugais ir kitas pramogas. ,,Komanda sudaryta iš labai jaunų vaikinų, tai reikia įskiepyti tą atsakomybes ir profesionalumo jausmą. Vienu metu pastebėjau, kad žaidėjai vangiai rinkdavosi į treniruotes, iškeisdami, jas į pramogas, bet padarėme susirinkimą, ir, manau vieni kitus supratome ir situacija ženkliai pagerėjo. Žinoma, tokiame amžiuje labai svarbūs turi būti ir mokslai“ – kalbėjo A. Ivanovas.

,,Nors pergalių šiemet ir nesitikime, bet mano vizija yra tokia, kad turime kautis kiekvienose rungtynėse iš visų jėgų ir bandyti išspausti maksimumą. Tikrai nebus taip, kad ir pralaiminėjant dideliu skirtumu nuleisime rankas ir pasiduosime anksčiau laiko, žaisime iki galo nežiūrint į rezultatą ir grūdinsimės“ – atskleidė vyriausiasis komandos treneris.

,,Burdami komandą žiūrėjome, kad visi žaidėjai būtų pozityvūs ir komandoje vyrautų geras mikroklimatas ir žaidėjai būtų vieningi, kad nebūtų jokių konfliktų. Nėra komandoje žaidėjų su blogu charakteriu“ – į svarbius aspektus renkant komandą dėmesį atkreipė Aurimas Ivanovas.

Pirmas krikštas Kretingos ,,SM – Kretinga “ komandos laukia jau artėjantį savaitgalį, spalio 22 d. išvykoje susitiks su Kauno ,,Žalgiriu – 3“. ,,Tai yra komanda sudaryta iš visos Lietuvos perspektyviausių jaunuolių, žaidėjai yra savo amžiaus rinktinių kandidatai. Kauno ,,Žalgirio – 3“ komanda pernai tapo RKL B diviziono čempionais“ – būsimus pirmuosius varžovus pristatė A. Ivanovas.

Kretingos ,,SM – Kretinga“ rungtyniaus A pogrupyje ir išbandys jėgas su 11 skirtingų varžovų.

Kretingos ,,SM – Kretinga“ sudėtis šio sezono RKL B diviziono kovoms: Rokas Tiškus (komandos kapitonas, 18 m.), Gajus Domarkas (16 m.), Eisvydas Petkus (15 m.), Matas Girdenis (15 m.), Tautvydas Rudys (14 m.), Arnas Kareckas (16 m.), Deivydas Kazlauskas (14 m.), Dovydas Jadenkus (15 m.), Emilis Kaubrys (16 m.),  Lukas Preibys (15 m.), Edvinas Mickus (15 m.), Nojus Rožmanovas (15 m.), Nojus Rupšlaukis (14 m.), Rokas Pauliukonis (16 m.), Ugnius Kvietkauskas (17 m.) ir jauniausias komandos žaidėjas Nojus Tautavičius (13 m.).

Komandos sudėtis: https://www.rkl.lt/komandos/kretingos-kretinga-2

Parengė BC Kretinga