BC Kretinga aštuntfinalį pradėjo sunkia pergale

Kovo 3 d. Kretingos komanda namuose 74:69 [15:16; 24:24; 13:20; 22:9] pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse palaužė Akmenės raj. ,,Patriots – Cementas” pasipriešinimą ir serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 1:0. Rungtynės prasidėjo apylyge kova, kretingiškiai taškus pelnė dvitaškiais, o varžovai baudė Kretingos komanda iš toli per pirmąją pusę pataikę net 6 tritaškius, kai kretingiškiai į tai atsakė vos 1. Po dviejų kėlinių svečiai turėjo minimalią persvarą (39:40), o kretingiškiai sužaidus vos 6 minutes 40 sekundžių dėl patirtos nugaros traumos neteko naudingiausio savo žaidėjo Ryčio Zabitos. Antrą rungtynių pusę Akmenės komanda pradėjo spurtu 0:12 ir nutolo didžiausią susitikime 13 taškų persvara (25 min. 39:52; Kretingos komandos vyr. treneriui Arimantui Mikaločiui neliko nieko kito kaip parašyti dviejų minutės pertraukėlių ir po jų vaizdas aikštėje pagerėjo, besibaigiant kėliniui po Kornelijaus Stonkaus tritaškio komandas skyrė 4 taškai (29 min. 52:56). Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui Kretingos komandą, po perimto kamuolio ir greitos atakos, į priekį išvedė R. Šimkevičius (31 min. 62:60). Kretingos komanda tada vėl šiek tiek stabtelėjo puolime ir varžovai į tai atsakė savo 3 min. atkarpa 0:7 ir susigrąžino iniciatyvą (34 min. 62:67). Per likusį laiką Kretingos komanda pademonstravo pavyzdinį kovingumą, leido varžovams pelnyti vos 2 taškus, o rezultatą Kretingos komandai išlygino Domininkas Matutis (39 min. 69:69), likus 23 sek. jis tritaškiu išvedė Kretingos komanda į priekį (72:69). Paskutinėje varžovų atakoje N. Mikai pataikyti nepavyko, o Kretingos pergalę, po Edgaro Danio perdavimo, dėjimu įtvirtino Rokas Nikitinas.

Kretingos ,,Kretinga”: Rokas Šimkevičius (5/8 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai, 9 rez. perdavimai, 29 naud. balai) – 18, Tadas Maželis (6/11 dvitaškiai, 9 atk. kamuoliai) – 13, Kornelijus Stonkus (4/6 dvitaškiai) – 12, Domininkas Matutis ir Rokas Nikitinas (2/4 tritaškiai) po – 8, Linas Jonuška – 6, Edgaras Danys (6 atk. kamuoliai, 10 naud. balų) – 5, Rytis Zabita ir Mantas Aukselis po – 2, Arnas Sabaliauskas.

Akmenės raj. ,,Patriots – Cementas”: Antanas Bertašius (13 atk. kamuolių, 21 naud. balas) – 19, Nerijus Mika ir Rokas Milašiūnas po – 9.

Komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Rungtynėse buvo labai daug emocijų, jaučiasi, kad prasidėjo lemiamų kovų metas. Labai sunku buvo su atšokusiais kamuoliais, nes jau pirmajame kėlinyje netekome savo pagrindinio vidurio puolėjo Ryčio, tikiuosi viskas bus gerai. Smagu, kad visi rodo tokį stiprų norą kovoti dėl kiekvieno kamuolio ir tai mums atnešė pergalę. Pailsime ir rytoj keliaujame kovoti į Akmenę”.

Jau rytoj kovo 5 d. 20 val. Kretingos komanda išvykoje žais antrąsias serijos rungtynes, o kovo 7 d. 16 val. trečiosios serijos rungtynės vyks namuose.