KOVO MĖNESIO INTERVIU: BC Kretingos šokėjų vadovė Irina Girman – Šlimienė

BC Kretinga

Šį kartą rubrikoje mėnesio interviu pakalbinome, ne komandos trenerį, žaidėjus, bet taipogi labai svarbią komandos dalį, BC Kretingos šokėjų vadovę Iriną Girman – Šlimienę. Ji labai nuoširdžiai atsakinėjo į klausimus. Pati Irina į Kretingą dirbti atvyko iš Panevėžio, kur dirbo Panevėžio ,,Lietkabelio“ šokėjų vadovę, o taipogi ir pati šoko Kauno ,,Žalgirio“ palaikymo šokėjų grupėje, tad puikiai supranta šią sritį. Ji labiausiai su merginomis prisideda prie to, kad Kretingoje ir minučių pertraukėlių metu būtų linksmiau.

– Kas paskatino sukurti merginų krepšinio palaikymo šokėjų komandą? Kiek laiko merginos jau užsiiminėja aerobika/gimnastika?

– Atvykus dirbti į Kretingą pastebėjau, kad Kretinga turi puikų krepšinio klubą, bet neturi atitinkamo lygio šokėjų. Todėl ir kilo idėja paruošti šokėjas Kretingai, nors pati esu iš Panevėžio, bet atvykus su šeima gyventi į pajūrį, aš supratau, kad nebegaliu gyventi be krepšinio ir šokių. Įsidarbinus Kretingos sporto mokykloje mačiau, kad yra daug gabių mergaičių ir taip kilo įdėja suburti Kretingos krepšinio klubo šokėjų komandą. Su merginomis kartu dirbu jau tris metus, jas perėmiau iš trenerės Ievos Januškienės išėjusios motinystės atostogų. Merginos jau buvo gerai pasiruošusios, turėjo gerą aerobikos bazę, man galbūt reikėjo pridėti savo suvokimą apie gimnastiką ir pamažu vis tobulėjame.

– Kokie reikalavimai keliami krepšinio šokėjoms? Ar jūsų darbe dažnai pasitaiko traumų?

– Galiu pasakyti, kad yra keletas reikalavimų: merginos pirmiausia turi būti drąsios, į komandą priimamos nuo 15-16 metų , aišku gerai, jei jos jau turi tam tikrą lankstumą ir bazinį supratimą, nebijo publikos, drąsiai jaučiasi šokio metu ir turi klausą. Tokioms merginoms teikiame pirmenybę. Bet jei merginos ne tokios pažengusios, šiemet subūrėme ir antrą komandą, jas ruošiame į ateitį; į ją priimame ir nuo 13-14 metų, ne tokias pažengusias mergaites, bet kartais jos gali pakeisti ir pagrindines. Traumų pasitaiko ne tik šokant aikštelėje, bet ir treniruočių metu, stengiamės vengti tokių dalykų, bet jei jau taip įvyksta visada informuoju merginas, kaip po traumos atsistatyti ir pakeičiu dauguma pratimų, juos papildau. Svarbiausia, kad pavyksta išvengti rimtesnių susižeidimų. Turime gerą bazę, Kretingos SM įsigijo pripučiamus batutus ant kurių galime tobulinti salto ir šuolius, ties kuo ir dirbame ir tikimės kitą sezoną fanus pradžiuginti dar labiau.

– Ar šokis keičiasi, jei kuri nors iš merginų patiria traumą?

– Komandą sudaro 16 šokėjų, kurios yra palaikymo komandos šokėjos, 8 yra pagrindinės, viskas priklauso nuo aprangų, jei turime 16 šoka visos panos, jei mažiau tai šoka tiek panų, kiek turime aprangų. Merginų yra daugiau, kad esant reikalui ar kažkam susirgus, jos galėtų viena kitą pakeisti.

– Kiek laiko užtrunkate sukurti naują šokį? Kiek kartų per savaitę treniruojatės? Kas, jūsų manymu, svarbiausia šokiuose?

– Stengiamės naujus šokius sukurti kaip įmanoma greičiau, man kaip vadovei netrūksta idėjų ir galiu šokį sukurti ir per naktį, ypač kai yra užsidegimas, reikia tik juos atidirbti. Yra gana sunku dirbti, nes mūsų gimnastikos salė gana mažytė, tad trūksta erdvės. Retai gauname galimybę treniruotis krepšinio salėje, dėl didelio jos užimtumo. Šiaip dirbdamos tokiomis sąlygomis tikrai padarome netoli stebuklo ir labai dėl to džiugu. Treniruotės vyksta trys kartus į savaitę, du kartus privalomai, o šeštadieniais deriname su varžybų grafikais, jei turime varžybas duodu merginoms poilsio, o jei neturime varžybų sportuojame toliau. Šokiuose svarbiausia pasitikėjimas savo jėgomis, visa šokėjų komanda. Jei negalėsime vienos kitomis pasitikėti, neišeis atlikti tam tikrų elementų ir būsime nebe panašios į krepšinio šokėjas. Su pasitikėjimu ateina įdirbis, lankstumas, patirtis ir, žinoma, bendravimas su publika, nes šiais metais pastebime didelį fanų susidomėjimą mumis ir stengiamės dėl jų!

– Ar tarp merginų pasitaiko kokių nors nesutarimų, kaip jos sutaria už aiktės ribų? Ar dažnai kartu leidžiate laisvalaikį?

– Jau daug metų dirbu šitoje srityje, ir žinau tik vieną, kad tarp šokėjų svarbiausia komandiškumas, jei būsime viena kita nepatenkintos, nebus komandos nebus ir rezultato. Tik pradėjus dirbti su merginomis pasakiau, kad svarbiausia tarp jų turi būti draugiškumas ir supratingumas. Turime apie viską kalbėtis, kas vyksta jų gyvenime, nes kai kurios merginos juk gyvenime yra draugės ar klasiokės. Jei jaučiu, kad kažkas yra negerai susisodinu visą komandą ir apie viską išsikalbam, kartu paverkiam pasidžiaugiam ir dirbame toliau. Per treniruotes bent 10-15 minučių skiriame tokiems pasikalbėjimams. Stengiamės kartu leisti kuo daugiau laiko, vykstame į stovyklas, baseiną, stengiamės drauge nuvykti į kavinę ar ledo areną, džiugu, kad turime ir rėmėjų, kurie suteikia mums galimybių pabūti kartu. Artėjančią savaitę vyksime kartu sportuoti į sporto klubą, turėsime fainą laiką drauge. Norisi, kad merginos praleistų kartu daugiau laiko ir susibendrautų.

– Ar pasirodymų metu pastaiko kokių nors kuriozų, nesusipratimų?

– Žinoma, pasitaiko. Rungtynių metu jos privalo greitai persirengti ir pasiruošti, pasitaiko, kad išbėga baigdamos persirengti arba audamosis batus. Kartais sustoja ne savo vietose, stengiuosi sustatyti šokius taip, kad merginos šokius pradėtu panašiose pozicijose. Svarbiausia, ką esu pasakiusi panoms, kad ir kas nutiktų ne taip, turite nepasimesti ir užmaskuoti savo klaidas, improvizuoti. Tai ateina su patirtimi ir profesionalumu.

– Ko palinkėtumėte Kretingos komandai ir jos fanams bei rėmėjams? Ar smagus fanų dėmesys ir noras su jumis pabendrauti bei įsiamžinti?

– Norėtume Kretingos komandai palinkėti nesustoti tobulėti ir mes norime kartu su komanda augti ir linkime treneriui Arimantui ir komandai gimtadienio proga pergalių, palinkėsime ateityje pakilti į aukštesnę lygą ir tikimės, kad šito rezultato pasieksime kartu. Smagu, kad mūsų komandos fanai drasėja, sezono pradžioje mūsų dar kaip ir nebuvo, galime taip sakyti, kad galėtume stebinti ir džiuginti fanus ir kviesti juos fotosesijom. Susikūrėme FB puslapį BC Kretingos šokėjos, Youtube paskyrą bei instagram. Pastebėjome didelį fanų būrio augimą, stengiamės būti aktyvios, keliame į instagram stories savo treniruotes, bei varžybų momentus. Sulaukiame ir jų komentarų bei like paspaudimų.

– Jūs šokate ne tik per Kretingos komandos rungtynes, bet taipogi ir Mažųjų miestelių lygos (MML) rungtynėse. Kaip galima su jumis susisiekti?

– Merginas pradėjo kviesti ir į MML varžybas, jau pernai, šiais metais ir toliau glaudžiai bendradarbiaujame, smagu nuvažiuoti ir palaikyti juos, Skuodas labai fainas miestelis. Merginos džiaugiasi, kad gauna galimybių pasirodyti ir Kretingos rajono krepšinio pirmenybių organizuojamuose finaluose. Pernai metais šokome ir Klaipėdoje ir per tinklinio varžybose ir bokso varžybose, nes bendradarbiaujame ir su Palangos sporto centru. Tad renginių  ir galimybių save realizuoti tikrai netrūksta. Be varžybų merginos dalyvauja ir konkursuose, trečius metus iš eilės Lietuvos gimnastikos asociacijos renginiuose užimame pirmąsias vietas, kuriuose vyksta įvairių šokių pasirodymai. Turime pastačiusios labai gerą šokį ir su juo pavyksta jau tris metus iš eilės laimėti. Su mumis galite susisiekti per BC Kretingos šokėjos FB puslapį arba susisiekti su Kretingos sporto mokyklos administracija ir sužinoti trenerės (Irinos) kontaktus, nes jos yra Kretingos sporto mokyklos auklėtinės.

– Kai kurios merginos jau šoko ir per Klaipėdos ,,Neptūno“ rungtynes, taigi Kretingos šokėjos yra tramplynas ir į aukštesnį lygi?

– Aš laikausi tokios pozicijos, kad vaikai turi tobulėti ir, jei yra galimybė augti ir siekti rezultatų aš niekada neuždrausiu, paskatinsiu ir motyvuosiu bei paleisiu į aukštesnį lygį. Šiuo metu suskaičiavau, kad penkios mano treniruotos merginos Panevėžio ,,Lietkabelyje“ dabar šoka už Vilniaus ,,Rytą“, dvi šoka už Kauno ,,Žalgirį“. Iš dabartinių Kretingos šokėjų jau net keturios merginos šoko už Klaipėdos ,,Neptūną. Išleidžiu jau paruoštą produktą ir džiaugiuosi, kad jos auga ir tobulėja. Kartais dėl to nukenčiame, nes merginos nori visur spėti, bet matau, kad kartais būna pavargusios, bet tai išgyvensime ir būsime pasiruošusios kitam sezonui.

Mūsų šokėjas galite rasti ir sekti šiose platformose:

FB: https://www.facebook.com/BCKretingosSokejos/ (531 sekėjas);

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCmrHK6H0bq6My1-8-PSzW6w (71 prenumeratorius)

Instagram: https://www.instagram.com/bc_kretingos_sokejos/ (655 sekėjai);

Pabendravus su BC Kretingos varžybose besilankančiais aistruoliais, jie vieningai teigia, kad BC Kretingos šokėjos tikrai reikalingos ir pagyvina rungtynes. 

Visų pirma jos pritraukia daugiau žiūrovų, – yra net konkrečių fanų, ateinančių pasižiūrėti į šokančias merginas, o ne dėl pačių rungtynių. Antra, BC Kretingos šokėjos šiek tiek numalšina tvyrančią rungtynių įtampą ir praskaidrina nuotaiką. Trečia, žiūrovams juk daug įdomiau pertraukėlių metu stebėti dailias ir besišypsančias paneles nei tuščią aikštelę. Merginos iš fanų taip pat pasisemia teigiamų emocijų ir kartais pačios prašo trenerių, kad šie paimtų minutės pertraukėle, kad tik galėtų padovanoti dar vieną šokį. Kartais minutės pertraukėlės trenerių paimti prašo ir fanai.

Parengė Tomas Kubilius