A ir B pogrupio nugalėtojai – Virusas ir Sanpola-Baltija

2016 m. liepos 31 d. (sekmadienį) Kretingos centriniame stadione varžybas pradėjo A pogrupio komandos. Pirmosiose varžybose susitiko Arimanto krepšininkai ir „Linksmiau“ komandos, o antrose varžybose susitiko „Eko vandenų“ ir „Viruso“ komandos, o po to sužaidė B pogrupio komandos, tai „Buivolai“ ir „Sanpola-Baltija“, kurios aiškinosi, kurie užims pirmą vietą pogrupyje.

Pirmosiose varžybose susitiko pergalių neturinti „Linksmiau“ komanda ir vieną pergalę turintis Arimanto krepšininkai. Geriau varžybas pradėjo „Linksmiau“ komanda, kuri laimėjo pirmąjį kėlinį rezultatu 16-14, o 12 taškų jau buvo įmetęs „Linksmiau“ žaidėjas Tadas Kniukšta. Antrąjį kėlinį jaunieji Arimanto krepšininkai suaktyvino gynyba ir kėlinį laimi 19-10 bei įgyja 7 taškų pranašumą. Trečiajame kėlinyje Arimanto krepšininkai dar labiau suaktyvina gynyba ir varžovams leidžia įmesti tik 5 taškus, o patys įmeta 19 taškų ir įgyją solidžią persvarą. Ketvirtajame kėlinyje Edgaras Danys (Arimanto krepšininkai) pataiko tris tolimus metimus, o vienas pagrindinių „Linksmiau“ žaidėjų Artūras Viskontas patyria traumą ir Arimanto krepšininkai švenčia antrąją pergalę čempionate.
Arimanto krepšininkai 68 – 44 “Linksmiau“
    Rezultatyviausi Arimanto krepšininkai žaidėjai: Edgaras Danys – 23 tšk., Šarūnas Stankus – 18 tšk., Kornelijus Stonkus – 17 tšk., Simas Endriekus – 8 tšk., Žanas Gedrimas – 2 tšk.
    Rezultatyviausi „Linksmiau“ žaidėjai: Tadas Kniukšta – 29 tšk., Artūras Viskontas ir Tomas Petrutis po 4 tšk., Mindaugas Viskontas ir Žygimantas Reinikis po 2 tšk.

Antrose varžybose susitiko „Viruso“ ir „Eko vandenų“ komandos. Varžybos prasidėjo klaidomis ir netaikliomis atakomis ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 12-12. Antrajame kėlinyje „Eko vandenų“ komandos žaidėjas Mantas Aukselis patako du tritaškius iš eilės ir „Eko vandenys“ įgyja 6 taškų pranašumą, tačiau kėlinio pabaigoje „Viruso“ žaidėjai Aurimas Urbonas ir Nerijus Strazdauskas lengvai renka taškus ir padeda komandai laimėti antrąjį kėlinį rezultatu 19-15. Trečiajame kėlinyje „Eko vandenų“ komanda nepasiduoda ir laimi kėlinį 15-12, bei sumažina atsilikimą prieš ketvirtąjį kėlinį minimaliai (43-42). Ketvirtasis kėlinys priklausė „Viruso“ komandai, kuri varžovams taškus leido rinkti tik baudų metimais. „Viruso“ komanda ketvirtajame kėlinyje pataiko net 5 tritaškius ir taip iškovojo ketvirtąją pergalę čempionate ir užima pirmąją vietą pogrupyje.
„Virusas“ 64 – 49 „Eko vandenys“
    Rezultatyviausi „Virusas“ žaidėjai: Aurimas Urbonas – 22 tšk., Arvydas Bružas – 12 tšk., Nerijus Strazdauskas – 11 tšk., Remigijus Turskis – 10 tšk., Raimundas Jucys – 5 tšk., Kęstutis Monkus ir Jonas Leščiauskas po 2 tšk.
    Rezultatyviausi „Eko vandenų“ žaidėjai: Mantas Aukselis – 15 tšk., Aivaras Bražinskas – 9 tšk., Simonas Mažionis – 7 tšk., Vytautas Kubilius ir Domantas Poškus po 6 tšk., Žygimantas Poškus – 2 tšk.

Sanpola   Trečiose varžybose susitiko „Buivolų“ ir „Sanpolos-Baltijos“ komandos. Šios komandos aiškinosi, kuri komanda užims pirmąją vietą pogrupyje, nes abi komandos dar nebuvo pralaimėjusios čempionate. Varžybos labai atkakliai ir po pirmojo kėlinio minimalią persvarą pirmavo „Buivolų“ komanda 12-11. Antrojo kėlinio pradžioje „Buivolų“ komanda jau buvo įgijusi 6 taškų pranašumą, bet „Sanpolos-Baltijos“ komanda labai gerai sužaidžia antrojo kėlinio antrąją pusę ir po dviejų kėlinių pirmauja 30-19. „Buivolų“ komanda yra rezultatyviausia komanda čempionate, o „Sanpolos-Baltijos“ komanda per pirmuosius du kėlinius leidžia įmesti tik 19 taškų. Trečiajame kėlinyje abi komandos įmeta po 16 taškų ir „Sanpolos-Baltijos“ komanda toliau turi 11 taškų pranašumą. Ketvirtasis kėlinys tampa gynybiniu, kuris naudingas „Sanpolos-Balktijos“ komandai. „Buivolų“ laimi kėlinį 9-7, bet jie patiria pirmąjį pralaimėjimą ir užima antrąją vietą pogrupyje, o „Sanpolos-Baltijos“ komanda užima pirmąją vietą pogrupyje.
„Buivolai“ 44 – 53 „Sanpola-Baltija“
    Rezultatyviausi „Sanpolos-Baltijos“ žaidėjai: Rokas Mažionis – 15 tšk., Giedrius Mačiulaitis – 13 tšk., Antanas Lapė – 11 tšk., Justinas Jodkonis – 6 tšk., Arimantas Mikaločius – 5 tšk., Remigijus Milašius – 3 tšk.
    Rezultatyviausi „Buivolų“ žaidėjai: Linas Markaitis – 13 tšk., Dalius Daukantas, Jonas Galdikas ir Eimantas Kupšys po 6 tšk., Sigitas Einikis – 5 tšk., Alvydas Grikpėdis 4 tšk., Julius Paulauskas ir Aretas Mikaločius po 2 tšk.