Titulo gynyba tęsiasi: „Žalgirio“ dubleriai Kretingoje išplėšė lemiamą mačą

„7bet-NKL“ atkrintamosios įgauna pagreitį, o jose žūtbūtinę pergalę pasiekė Kauno „Žalgiris-2“. Titulą ginantys Vytauto Pliaugos auklėtiniai aštuntfinalyje svečiuose 88:72 (25:16, 25:17, 24:20, 18:15) įveikė „Kretingą“ ir išlygino serijos rezultatą (1-1).

Lemiamos serijos rungtynės Kaune įvyks pirmadienį, kovo 11 dieną. Šioje poroje triumfavusios komandos lauks „Telšių“ iššūkis. Jaunieji žalgiriečiai rungtynėms prasidėjus greitai nurūko į priekį, o iki ilgosios pertraukos jie susmeigė 7 tritaškius ir per ją turėjo 17 taškų pranašumą (50:33).

Kretingiškiai lengvo gyvenimo antroje rungtynių pusėje jaunuoliams nežadėjo. Tiksint 27-ajai minutei po Mindaugo Stašio baudų šeimininkai priartėjo 8 taškais (52:60), bet sėkmingiau kėlinuko pabaigą sužaidę svečiai prieš lemiamas 10 minučių buvo priekyje 70:57. Ketvirtąjį kėlinį galingai pradėjo Kretingos komanda, sukūrusi spurtą 11:4 ir su Manto Ruikio tritaškiu 35-ąją minutę priartėjusi 68:74. Galiausiai svečiai atsakė 6 taškais iš eilės (80:68), o paskutines 2 minutes jie sužaidė užtikrintai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Mantas Juzėnas, per 24 minutes pelnęs 16 taškų (4/6 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 14 naudingumo balų. Jam puikiai talkino Emilis Bartninkas, kuris per 12 minučių įmetė 15 taškų (1/1 dvit., 3/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 15 naudingumo balų.

Kretingos ekipos neišgelbėjo rezultatyvus Manto Ruikio pasirodymas. Veteranas per 29 minutes pelnė 22 taškus (1/6 dvit., 5/8 trit., 5/6 baud.), sugriebė kamuolį ir sukaupė 15 efektyvumo balų. Rytis Zabita per 27 minutes pelnė 12 taškų (6/8 dvitaškiai), atkovojo 6 kamuolius bei surinko 18 naudingumo balų.

„Kretinga“: Mantas Ruikis 22 (5/8 trit., 5/6 baud.), Edgaras Danys (4/8 dvit.) ir Rytis Zabita (6/8 dvit., 6 atk. kam.) po 12, Ernestas Bružas 8 (2/3 trit., 5 atk. kam., 4 kld.), Mindaugas Stašys 7 (6 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.).

„Žalgiris-2“: Mantas Juzėnas 16 (4/6 dvit., 2/7 trit.), Emilis Bartninkas 15 (3/4 trit.), Justas Stonkus 13 (2/7 trit., 7/8 baud.), Dovydas Buika (4 rez. perd., 2 blok.) ir Dominykas Butka (4/5 dvit., 5 atk. kam.) po 9, Nedas Raupelis 8 (6 atk. kam.), Domantas Šarauskas 7.