Sausakimšame Kretingos sporto centre „Sūduva-Mantinga“ nupūtė žemaičius

Sausakimšame Kretingos sporto centre į pergalių kelią „7bet-NKL“ atkrintamosiose tvirtai grįžo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus kariauna išvykoje 82:59 (23:12, 24:16, 22:8, 13:23) nepasigailėjo „Kretingos“.

Lenktynėse iki trijų pergalių marijampoliečiai išlygino pusfinalio serijos rezultatą 1-1. Trečioji ekipų dvikova Marijampolėje bus žaidžiama šeštadienį 18.30 val. Nuo pirmųjų minučių po krepšiu dominavęs Rytis Zabita kretingiškiams pelnė 12 taškų paeiliui (12:10), tačiau vidurio puolėjas buvo vienintelis šviesulys šeimininkų gretose ir jam atsisėdus ant suolo žemaičių puolimas visiškai sustojo.

Gynyboje sėkmingai žaidę marijampoliečiai spurtavo 13:0 atkarpa ir po Justo Nausėdo tolimo metimo, su pirmojo kėlinio sirena, įgijo dviženklį pranašumą (23:12). „Sūduva-Mantinga“ neketino sustoti ir įgavo dar didesnį pagreitį. Tritaškius durstę svečiai likus 3 minutėms iki pirmosios mačo pusės pabaigos padidino persvarą iki 20 taškų (43:23).

Visgi pasitarimas per ilgąją pertrauką kretingiškiams nedavė jokio teigiamo impulso. Marijampoliečiai trečiajame kėlinyje dar labiau nurūko į priekį po 22:5 atkarpos ir klausimų dėl šių rungtynių nugalėtojo susirinkusiems nebekėlė (69:36). Marijampolės ekipoje išsiskyrė Nausėdas, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 19 taškų (3/6 dvit., 4/6 trit., 1/2 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas, 2 perimti kamuoliai bei 24 naudingumo balai.

Kretingiškiams Zabita per 17 minučių pelnė 15 taškų (6/8 dvit., 3/4 baud. metimai), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 17 efektyvumo balų. Šioje dvikovoje svečiai rungtyniavo be Antano Udro.

„Kretinga“: Rytis Zabita (6/8 dvit.) ir Justas Žiubrys (2/7 dvit., 3/6 trit.) po 15, Edgaras Danys 10 (5 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Justas Nausėdas 19 (4/6 trit., 8 atk. kam.), Vytautas Šulskis 16 (4/4 trit., 5 atk. kam.), Tautvydas Kliučinykas (5/7 dvit., 5 rez. perd.) ir Giedrius Bergaudas (7/11 dvit., 6 atk. kam.) po 14.