Kretingos sporto centre – 14 taškų skirtumą panaikinusio „Steko“ triumfas

Su trigubu dubliu flirtavęs Paulius Semaška ir rezultatyviausią karjeros mačą sužaidęs Dominykas Bučas leido Vilniaus „Stekui“ (10-11) dešimtą kartą laimėti „7bet-NKL“ čempionate. Justo Sinicos kariauna 81:75 (22:23, 14:27, 27:9, 18:16) įtemptoje kovoje palaužė „Kretingą“ (7-15).

Rungtynės prasidėjo labai atkakliai – pirmaujanti komanda keitėsi dešimt kartų, o tai atsispindėjo ir švieslentėje. Pirmasis kėlinys baigėsi „Kretingos“ naudai (23:22). Antrojo ketvirčio pradžioje ši tendencija išliko – komandinį žaidimą demonstravusios ekipos neleido viena kitai išsiveržti į priekį.

Vis dėlto, prabėgus pusantro kėlinio, 19:5 atkarpą sužaidę kretingiškiai ilgąją pertrauką pasitiko turėdami 14 taškų pranašumą (50:36). Trimis taikliais tritaškiais antrąją mačo pusę pradėjęs „Stekas“ vijosi šeimininkus. 20:3 spurtą iniciavusių Bučo bei Semaškos pagalba vilniečiai išsiveržė į priekį ir į lemiamą kėlinį iškeliavo turėdami 4 taškų pranašumą – 63:59. Per paskutines 10 žaidimo minučių veiksmo netrūko. Ryčio Zabitos metimas su pražanga išvedė kretingiškius į priekį (71:70) ir pastarieji pademonstravo solidžią gynybą, tačiau Tadas Rinkūnas tolimu šūviu rezultatą išlygino (73:73).

Po jo sekęs Kosto Jonuškos tritaškis su pražanga tapo lemiamu rungtynių momentu ir vilniečiai 81:75 galiausiai palaužė Kretingos ekipą. Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Paulius Semaška, kurio sąskaitoje per 34 minutes buvo 13 taškų (3/9 dvit., 1/5 tritaškiai, 4/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

Naudingai žaidęs Semaška per 34 minutes surinko 13 taškų (3/9 dvit., 1/5 trit., 4/4 baud.), 8 atkovotus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus ir 22 naudingumo balus. Rezultatyviausią karjeros mačą sužaidęs Bučas per 26 minutes pelnė 23 taškus (7/9 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 6 kamuolius bei surinko 21 efektyvumo balą.
 Kretingiškių lyderis Mindaugas Stašys per 25 minutes pelnė 10 taškų (1/4 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

„Kretinga“: Justas Žiubrys 15 (4/5 dvit., 2/8 trit., 5 atk. kam.), Mantas Ruikis 14 (4/7 dvit., 2/7 trit.), Edgaras Danys 13 (5/7 dvit.), Mindaugas Stašys 10 (2/3 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Rytis Zabita 9 (4/6 dvit., 6 atk. kam.), Modestas Jurkaitis 7.

„Stekas“: Dominykas Bučas 23 (7/9 dvit., 3/3 trit., 6 atk. kam.), Paulius Semaška 13 (3/9 dvit., 1/5 trit., 8 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam., 4 kld.), Mantas Šerkšnas (2/4 trit., 5 atk. kam.) ir Justas Sinica (3/7 dvit.) po 9, Tadas Rinkūnas 8 (8 rez. perd.), Lukas Pivoriūnas 7 (9 atk. kam.).