VASARIO MĖNESIO INTERVIU: komandos kapitonas Aidas Viskontas

BC Kretinga

Šį mėnesį pakalbinome 31 – erių metų komandos kapitoną Aidą Viskontą. Jis sutiko papasakoti apie naujas pareigas, komandos sudėtyje įvykusias rokiruotes, pasikeitusį komandos mentalitetą ir apžvelgti sezono kulminaciją.

– Esi vyriausias komandos narys ir tau šiemet patikėtos kapitono pareigos. Ar jos kažkaip papildomai įpareigoja?
– Tikiuosi, kad kapitono pareigos man patikėtos ne dėl mano amžiaus. Daug kas mano, kad kapitonas turi būti rezultatyviausias komandos žaidėjas! Netiesa! Kapitonas turi būti žmogus, kuris moka bendrauti su komandos draugais, treneriais tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Žmogus, kuris gali padrąsinti, reikalui esant duoti pylos. Kažkokių savybių reiškiasi turiu, jeigu išrinko kapitonu. Labiausiai dėl pylos turbūt.

– Šiemet tai jau antras sezonas Kretingos gretose, taigi dabar jau lengviau rasti ryšį su komandos draugais?
– Didelis pliusas, kad komandoje išliko pagrindas. Automatiškai ir rasti bendrą kalbą žymiai lengviau. Tada vienas kita suprantame iš paprasčiausio žvilgsnio.

– Ne kartą esi minėjęs, kad komanda negali sau užsiklijuoti namų komandos etiketės. Žaidimas išvykoje šiemet gerokai geresnis, kas pasikeitė?
– Jeigu žaidi gerai tiktai namie, automatiškai ir gauni tokią etiketę, bet visada kartoju, jeigu nori kažką laimėti, turi žaisti vienodai gerai tiek išvykoje, tiek namuose. Gali vieną dieną nesisekti, nekristi metimai, bet turi turėti savo žaidimo braižą ir jo laikytis. Negali vieną dieną žaisti lygiai su lyderiais, o kitą dieną pralošti autsaideriams. Šiemet komanda tikrai sustiprėjo, atėjo geri žaidėjai: M. Airošius, T. Maželis, A. Valiulis. Jauni žaidėjai padarė didelę pažangą ir labai padeda komandai. Dėl to, manau, kad atėjo tikėjimas savo jėgomis, atsirado stabilumas. Karts nuo karto turime duobelių, bet džiugu, kad sugebame iš jų išsikapstyti ir grįžti prie savo žaidimo.

– Kaip įvertintum komandos sudėtyje įvykusias permainas?
– Kaip jau minėjau komanda labai sustiprėjo lyginant su pernai metais. Nauji žaidėjai yra patyrę, supranta ir moka žaisti krepšinį. Manau, tokie žaidėjai greičiau supranta, ko treneris iš jų reikalauja. Plius mūsų jaunimui jau taip pat ne pirmas sezonas šioje lygoje ir tai atsispindi jų žaidime. Treneris neblogai laviruoja tarp vyresnių ir jaunesnių žaidėjų, todėl šiemet tapome stipresne ir įdomesnė komanda.

– Kaip, tavo manymu, įvertintum galimybes pagerinti praėjusio sezono pasiekimus? Galbūt jau pasvajojate ir apie finalinį ketvertą?
– Turime visas galimybes pagerinti praėjusių metų rezultatą, nes tikrai šiemet žaidžiame neblogai. Turėjome ir prastų varžybų, bet tai buvo puikus spyris mums, kad neužriesti nosies. Manau , kad mes tai supratome puikiai, nes į atsakomąsias varžybas žiūrėjome kitaip ir sugebėjome pasiekti revanšus. Šiemet RKL yra labai nenuspėjama ir kiekvieną dieną gali sulaukti įdomaus rezultato. Visos komandos žengia koja kojon ir vienas pralaimėjimas, keičia poziciją turnyrinėje lentelėje. Labai norėčiau, kad mes patektume į ketvertuką ir žaistume dėl medalių. Bet mes esame ne vieni tokie.

– Kurie varžovai šiemet atrodo rimčiausiai?
– Yra daug apyligių komandų ir sunku nuspėti kas ir kaip susiklostys, bet ,manau, rimčiausiai atrodo Kauno rajono ,,Omega“, Gargždų, Akmenės ir Plungės komandos. Dar išskirčiau Kėdainių komandą, kuri, manau dar parodys ką sugeba iš tiesų.

– Ar palaikai ryšius su buvusiais bendražygiais iš LKL ir jaunimo rinktinių laikų?
– Turbūt turiu visus kontaktus draugų su kuriais esu žaidęs, bet su jais nebendrauju kasdien. Visi turime savo darbus, problemas ir t.t. Bet esant progai (gimtadieniai, įdomesnės varžybos) visada susiskambiname ar susirašome.

Parengė Tomas Kubilius