Svajonės dužo ketvirtfinalyje (trenerio A. Mikaločiaus komentaras)

Kovo 22 d. Kretingos komanda pirmajame ketvirtfinalio susitikime namuose 84:95 [17:25; 25:20; 17:21; 25:29] pralaimėjo prieš Plungės ,,Olimpą“. Puikiai rungtynes pradėję kretingiškiai sužaidus dvi minutes pirmavo 6:0, bet kėlinio pabaigoje Plungės ,,Olimpas“ įgijo 8 taškų persvarą (10 min. 17:25). Prasidėjus antrajam kėliniui Plungės komanda pirmavo ir 12 taškų skirtumu (13 min. 20:32); kėlinio pabaigoje kretingiškiams pavyko susigrąžinti pranašumą (19 min. 41:39), o iki pertraukos svečiams pavyko persverti rezultatą savo naudai (20 min. 42:45). Trečiajame kėlinyje skirtumas svyravo tarp 2-7 taškų Pungės ,,Olimpo“ naudai, bet tapo aišku, kad rungtynių nugalėtojas spręsis lemiamame kėlinyje. Ketvirtajame kėlinyje komandas po L. Jonuškos tritaškio skyrė tik 4 taškai (35 min. 71:75), bet per likusias tris minutes svečiams pavyko tris kartus iš eilės pataikyti iš toli ir perimti namų pranašumą į savo rankas.
Kretingos ,,Kretinga“: Aidas Viskontas (6 rez. perdavimai, 8 išpr. pražangos) – 18, Martynas Airošius – 17, Albertas Valiulis – 16, Rytis Zabita (11 atk. kamuolių) – 13, Linas Jonuška – 11, Tadas Maželis ir Edgaras Danys po – 4, Petras Piekus – 1, Kornelijus Stonkus.
Plungės ,,Olimpas“: Eimantas Žilius – 25, Deivydas Rasys – 23, Gediminas Jakštas – 16, Modestas Jurkaitis – 14.

Kovo 25 d. atsokomosiose varžybose Plungėje prieš vietos ,,Olimpą“ buvo pralaimėta 68:87 [22:23; 14:17; 18:21; 14:26]. Šiame susitikime kretingiškai, gausiai palaikomi apie 50 triukšmingų sirgalių, vėl sėkmingiau pradėjo rungtynes pirmaudami 7:2, bet po pirmo kėlinio plungiškiai turėjo minimalią persvarą (10 min. 22:23), o po dviejų kėlinių komandas skyrė 4 taškai (36:40). Trečiajame kėlinyje šeimininkai susikrovė dviženklę persvarą (25 min. 43:53), o į lemiamą kėlinį pradėjo turėdami 7 taškų persvarą (54:61). Įpusėjus lemiamam kėliniui po Aido Viskonto dvitaškio komandas skyrė tik 3 taškai (35 min. 63:66), bet varžovai likusią 5 minučių atkarpą laimėjo galingu spurtu 5-19 ir žengė į RKL pusfinalį, kuriame susitiks su Kauno rajono ,,Omega“ komanda. Reguliariajame sezone Plungės komanda buvo nugalėta abu kartus: namuose 64:54 ir išvykoje 74:52.
Kretingos ,,Kretinga“: Aidas Viskontas (8 išpr. pražangos) – 21, Martynas Airošius – 18, Linas Jonuška – 16, Tadas Maželis – 7, Rytis Zabita – 4, Albertas Valiulis – 2, Edgaras Danys, Kornelijus Stonkus, Petras Piekus ir Henrikas Lubinas.
Plungės ,,Olimpo“ komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Deivydas Rasys – 22, Vytautas Danys – 13, Gediminas Jakštas Eimantas Žilius ir Mindaugas Tamušauskas po – 11.

Vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Sezonas nebuvo blogas, bet sezono pabaiga buvo tokia, kokios visi nenorėjome – bloga. Sezone iškovojome 22 pergales, ir tai 8 pergalėmis daugiau nei praėjusiame sezone. Pralaimėjome ketvirtfinalyje, tai natūralu, kad reikia ieškoti priežasčių kodėl taip įvyko, bet vienos priežasties čia nėra. Galbūt, tai – psichologija, nes reguliariame sezone prieš Plungę laimėjome abu kartus, bet tada turėjome startinio penketo žaidėją Liną Markaitį, kuris dabar yra traumuotas, o jie neturėjo pagrindinio įžaidėjo Modesto Jurkaičio. Galbūt, buvo per ilga pertrauka iki ketvirtfinalio varžybų, nes po paskutinių reguliaraus sezono varžybų iki kitų oficialių varžybų praėjo net 19 dienų pertrauka. Žaidėme draugiškas varžybas, bet tai neprilygsta rimtoms varžyboms, o Plungė žaidė aštuntfinalį iki dviejų pergalių. Nereikėtų vertinti, kad mes buvome aukščiau turnyrinėje lentelėje ir turėjome būti favoritais, manau šiame sezone daugybė apylygių komandų. Taip pat komandos jaunimas dar nepasiruošęs tokioms kovoms, bet tikiuosi jau kitą sezoną jie bus vieni iš pagrindinių žaidėjų jei sunkiai dirbs iki kito sezono pradžios. Dabar, po visko, jau galima rasti daugybę priežasčių, bet jau nieko nepakeisi. Liūdna, bet mes nepasiduodame ir toliau sieksiu kiek įmanoma daugiau pergalių Kretingai kitame sezone. Dėkoju žiūrovams, rėmėjams, žaidėjams ir visiems, kurie man padėjo šį sezoną“.