Sunkus BC Kretingos savaitgalis

Sausio 29 d. Kretingos komanda išvykoje, po dramatiškos kovos, 69:72 [21:17; 16:17; 13:18; 19:20] nusileido lygos lyderiams Vilniaus ,,Rivilei”  (15 pergalių, 3  pralaimėjimai). Kaip tikroje lyderių dvikovoje visas rungtynes vyko permaininga kova, po pirmo kėlinio priekyje buvo Kretingos komanda, antrajame kėlinyje J. Grikšto dvitaškis leido įgyti ir 7 taškų persvarą (19 min. 34:27), o po dviejų kėlinių komandas skyrė 3 taškai – 37:34. Įpusėjus trečiajam kėliniui jau šeimininkai – Vilniaus ,,Rivilė” įgijo 7 taškų persvarą (24 min. 39:46), po šio ketvirčio šeimininkai pirmavo 50:52. Lemiamame kėlinyje, likus 41 sekundei kretingiškiai dar pirmavo 69:68 ir turėjo kamuolį savo rankose, bet J. Grikštui nepavyko pataikyti iš po krepšio. Likus 16 sekundžių puikias rungtynes sužaidęs A. Kiudulas stojo prie baudų metimo linijos, bet pataikė tik pirmą baudos metimą, išlyginusį rezultatą, o antra prametė, bet šeimininkai atkovojo kamuolį puolime ir aidint sirenai, pergalę tolimu šūviu „Rivilei“ išplėšė 17-metis gynėjas Gytis Valickas. Kretingos komandos trenerio ir žaidėjų nuomone lemiamame epizode suklydo rungtynių sekretoriatas, blogai nustatę atakos laiką. Kretingos komandai dėl asmeninių priežasčių nepadėjo aukštaūgis Vytautas Šarakauskas.

Kretingos ,,Kretinga”: Rokas Šimkevičius (3/3 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai) – 19, Tadas Maželis – 11, Rytis Zabita (11 atk. kamuolių) – 10, Domininkas Matutis – 9, Justas Grikštas – 8, Karolis Opulskis – 4, Tadas Budrys ir Kornelijus Stonkus po – 3, Edgaras Danys – 2.

Vilniaus ,,Rivilė”: Augustinas Kiudulas (17 atk. kamuolių, 30 naud. balų) ir Gytis Valickas (3/6 tritaškiai) po – 17, Gediminas Poviliauskas (8 atk. kamuoliai, 21 naud. balas) – 12.

Sausio 30 d. kretingiškiai namuose 79:74 [21:9; 17:24; 19:18; 22:23] nugalėjo Akmenės rajono ,,Patriots – Cementas” (5 pergalės, 8 pralaimėjimai) komandą. Gerai rungtynes pradėję kretingiškiai pirmajame kėlinyje puikiai žaidė ir gynyboje leisdami varžovams pelnyti viso labo 9 taškus, o patys atitrūko – 21:9. Vos prasidėjus antrajam kėliniui šeimininkai, po J. Grikšto tritaškio įgijo ir didžiausią rungtynėse 17 taškų persvarą (12 min. 26:9), bet tada jau Akmenės komanda pradėjo drausmingiau gintis ir po pirmos rungtynių dalies komandas skyrė 5 taškai – 38:33. Trečiajame kėlinyje varžovams kelis kartus pavyko išlyginti rezultatą, bet Kretingos komanda neleido persverti rezultato savo naudai ir vis dar išlaikė persvarą savo rankose – 57:51. Paskutiniame kėlinyje kretingiškiai, po kapitono D. Matučio taiklių baudos metimų susigrąžino dviženklę persvarą (33 min. 64:53) ir išsaugojo persvarą iki rungtynių pabaigos. Kretingos komanda iškovojusi 12 pergalių ir patyrusi 3 pralaimėjimus išlieka trečia turnyro lentelėje.

Kretingos ,,Kretinga”: Vytautas Šarakauskas (13 atk. kamuolių) – 15, Tadas Maželis (5/7 dvitaškiai, 4/4 baudos, 10 atk. kamuolių, 23 naud. balai) – 14, Rokas Šimkevičius – 13, Domininkas Matutis (6 rez. perdavimai) – 11, Tadas Budrys – 10, Edgaras Danys (13 naud. balų) – 7, Rytis Zabita – 4, Justas Grikštas – 3, Karolis Opulskis – 2, Kornelijus Stonkus.

Akmenės rajono ,,Patriots – Cementas”: Domantas Šimaitis (4/6 tritaškiai) – 14, Pranciškus Ručinskas – 13, Deividas Visockis – 10.

Komandos vyriausio trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Labai sunkus savaitgalis, stiprūs varžovai, tai išryškėjo daug bėdų, ką turime taisyti. Gaila, kad Vilniuje fortūna nusisuko nuo mūsų ir ne mes uždarėme varžybas, o varžovai, galėjome pasiekti svarbią pergalę. Žinoma, stipriai pralošėme atkovotus kamuolius, tai turėjo daug įtakos rezultatui. Šeštadienį prieš Akmenės komandą varžybas pradėjome labai gera energiją, bet po to pradėjome klysti lygioje vietoje ar paprastose situacijose, kurios leido varžovams grįšti į rungtynes. Džiaugiuosi, kad mums pavyko uždaryti rungtynes, nes varžovai yra geroje formoje. Taigi ruošiamės toliau ir kovojame dėl kiekvienos pergalės”.

Artimiausias rungtynes Kretingos komanda turėtų žaisti vasario 5 d. namuose su Ukmergės ,,Olimpu””  (6 pergalės, 11 pralaimėjimų), o vasario 6 d. išvykoje su Biržų ,,Biržais” ”  (11 pergalių, 6 pralaimėjimai).