Sekmadienio vakarą – trys A taurės varžybos (komentaras)

2016 m. liepos 17 d. (sekmadienį) Kretingos centriniame stadione varžybas pradėjo B pogrupio komandos. Pirmosiose varžybose susitiko „Buivolų“ ir „Romos“ komandos, o antrose ir trečiose varžybose susitiko A pogrupio komandos, tai „Bikap“ ir „Viruso“ komandos bei „Linksmiau“ ir „Eko vandenų“ komandos.

Buivolai

Pirmosiose varžybose susitiko praeitų metų A taurės čempionai „Buivolų“ krepšininkai, prieš debiutuojančią „Romos“ komanda. Varžybos prasidėjo ganėtinai lygiu žaidimu ir kol kas „Romos“ krepšininkai laikėsi, nors į varžybas susirinko labai vangiai. Po pirmo kėlinio „Buivolai“ pirmavo 12-20. Antrasis kėlinys nusprendė varžybų baigtį, nes „Buivolai“ kėlinį laimėjo net 32-4 ir juos į priekį vedė Linas Markaitis, kuris jau buvo įmetęs 17 taškų. „Romos“ komanda turėjo tik vieną keitimą, tai ir buvo pagrindinis faktorius, kurį išnaudojo „Buivolų“ komanda, nes dažniausi visos atakos baigdavosi greita ataka iš po krepšio. Trečias ir ketvirtas kėlinys buvo tik formalumas, „Buivolų“ krepšininkai pasižymėjo visi, kurie buvo įšėję į aikštę ir šventė pirmąją pergalę čempionate.
„Buivolai“ 106 – 44 “Roma“
    Rezultatyviausi „Buivolų“ žaidėjai: Linas Markaitis – 32 tšk., Valdas Raudonis ir Sigitas Einikis po 14 tšk., Aretas Mikaločius – 13 tšk., Dalius Daukantas – 11 tšk., Eimantas Kupšys – 9 tšk., Alvydas Grikpėdis – 8 tšk., Andrius Litvinas – 4 tšk., Aurimas Daugėla – 1 tšk.
    Rezultatyviausi „Romos“ žaidėjai: Ernestas Zubė – 13 tšk., Vilius Stonkus – 11 tšk., Eimantas Uosis – 8 tšk., Egidijus Benetis – 7 tšk., Donatas Bendikas – 1 tšk.

Antrose varžybose susitiko „Viruso“ ir „Bikap“ komandos ir nuo pat rungtynių pradžios prasidėjo įtempta bei lygi dvikova. Po pirmojo kėlinio 11-8 pirmavo „Bikap“ komanda, o antrąjį kėlinį 14-13 jau laimėjo „Viruso“ komanda, nors antrajame kėlinyje „Bikap“ komanda jau buvo įgijusi 9 taškų pranašumą. „Bikap“ komanda į priekį vedė Aurimas Girdenis, kuris jau po dviejų kėlinių buvo surinkęs 16 taškų iš 24 komandos taškų. Trečiame kėlinyje vyko lygi dvikova, kurioje „Bikap“ komanda taškus rinko tritaškiais, o „Viruso“ komanda taškus rinko iš baudos aikštelės. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Bikap“ komanda dar turėjo pranašumą savo naudoje, bet „Viruso“ komandos žaidėjai geriau sužaidė rungtynių ketvirtąjį kėlinį ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Pratęsime jau „Viruso“ komandos žaidėjai Nerijus Strazdauskas ir Mindaugas Šližius įmeta po svarbų tritaškį, o tuo pačiu „Bikap“ komanda neatsako ir „Viruso“ komanda švenčia antrąją pergalę čempionate.     „Virusas“ 62 – 56 „Bikap“
    Rezultatyviausi „Virusas“ žaidėjai: Povilas Šakinis – 18 tšk., Nerijus Strazdauskas – 15 tšk., Arvydas Bružas – 12 tšk., Mindaugas Šližius ir Remigijus Turskis po 5 tšk., Nerijus Stonkus – 4 tšk.
    Rezultatyviausi „Bikap“ žaidėjai: Aurimas Girdenis – 28 tšk., Aidas Viskontas – 10 tšk., Artūras Girdenis – 7 tšk., Andrius Razmas – 4 tšk., Marius Gedvilas – 3 tšk., Edvinas Patamsis – 2 tšk.
Linskmiau

Trečiose varžybose susitiko „Eko vandenų“ ir „Linksmiau“ komandos. Po pirmojo kėlinio 12-8 pirmavo „Eko vandenų“ komanda, kurios žaidimas buvo paremtas tritaškiais metimais, o antrąjį kėlinį 21-6 taip pat laimėjo „Eko vandenų“ komanda ir išlaikė pranašumą visas varžybas. „Linksmiau“ komanda taškus rinko vien tritaškiais, tik trečiame kėlinyje jiems pavyko įmesti dvitaškį. „Eko vandenų“ komanda trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinį taip pat laimėjo ir šventė antrąją pergalę čempionate.

„Eko vandenys“ 61 – 35 „Linksmiau“
    Rezultatyviausi „Eko vandenys“ žaidėjai: Simonas Mažionis – 15 tšk., Mantas Valčiukas – 12 tšk., Mantas Aukselis ir Vytautas Kubilius po 10 tšk., Eimantas Stonkus – 9 tšk., Egidijus Kniukšta – 2 tšk.
    Rezultatyviausi „Linskmiau“ žaidėjai: Tadas Kniukšta – 13 tšk., Vidmantas Tirva – 12 tšk., Artūras Viskontas – 6 tšk., Mindaugas Viskontas – 4 tšk.

Turnyro organizatorius Arimantas Mikaločius: “Labai džiugu, kad jau pradėjome turnyrą, nes niekaip orai neleidžia sužaisti varžybų, tikiuosi ateityje orai vis gerės ir galėsime dažniau sužaisti varžybas. Kitas dalykas, norėčiau visų komandų paprašyti, kad nenuvilti tiek manęs, tiek kitų komandų ir susirinktų į varžybas, nes šiame ture vos kelios komandos nesusirinko į varžybas. Visgi komandoje turite daug žaidėjų, o jei kam trūksta žaidėjų, kreipkitės, padėsiu atrasti žaidėjų. Labai liūdna, kad Kretingoje atsiranda daug pesimistų žmonių, kurie tik skundžiasi viskuo, kaip viskas blogai, nors aukoju visas savo atostogas šiam turnyrui, nors galėčiau tiesiog poilsiauti ir tikrai bandau padaryti, kad viskas būtų gerai, atvažiuoju ankščiau, turime paruošti aikštelę, visgi susirinkome net 5 kartus ją dažyti, vaikinai nemokamai rašo protokolą ir spaudo švieslentę ir ant jų kas antras varžybas keliamos pretenzijos, nors vaikinai stengiasi. Kaip ir susirinkime sakiau, taip ir dabar sakau šio turnyro pagrindinis tikslas, populiarinimas Kretingos krepšinio ir apskritai krepšinio Lietuvoje ir judėjimas, nes visgi ar vasaros vakarus praleisti prie ežero su užkandžiais ir skanių gėrimų ar pirmą pasižaisti ir tada praleisti laiką. Kitas dalykas, dėl vakarykščių varžybų tarp „Bikap“ ir „Viruso“ aistrų, buvo daug emocijų ir pats jaučiuosi kaltas, kad yra tokia situacija, bet visoms komandoms sakiau, kad turnyras rengiamas kuo pigesnėmis sąnaudomis ir aš pats einu teisėjauti tik padėti, o ne kažką užsidirbti, nes teisėjų tiesiog neturime ir gyvenime aš nebūsiu teisėjas ir nesiekiu juo būti ir specialiai kažko gyvenime netrauksiu per varžybas. Visada siūlau tokius turnyrus daryti kažkam, bet niekas jų nesiima daryti, tai bent turėkite daugiau optimizmo ir džiaukitės tokiomis varžybomis, o ne ieškokite blogųjų dalykų. Sėkmės visiems ir ačiū, kas man padeda daryti šitą turnyrą bei visada laukiu iš visų žmonių pagalbos prisidedant prie turnyro įvairias darbais bei patarimais.“