SAUSIO MĖNESIO INTERVIU: komandos vyr. treneris Arimantas Mikaločius

BC Kretinga

Sausio mėnesį rubrikoje mėnesio interviu pakalbinome komandos trenerį Arimantą Mikaločių. Treneris sutiko pasidalinti mintimis apie įsibėgėjantį sezoną, komandos sudėties permainas, pasikeitusią žaidimo filosofiją bei ateities lūkesčius.

– Šiemet kaip ir kasmet nepavyko išvengti traumų. Ko gero nė vienose rungtynėse nežaidėte pilna sudėtimi, bet vis tiek esate tarp lyderių. Taigi sezonas jums kol kas sėkmingas?
– Manau, kad tikrai klostosi ne taip blogai atsižvelgiant į tai, kiek turime bėdų su žaidėjais. Beje, nesakyčiau, kad esame lyderiai, tiesiog laimėjome tas varžybas, kurias buvome nusiteikę laimėti, o ne vaikščioti aikštėje ir dėl to esame turnyrinės lentelės viršuje. Laukia dar daug įdomių ir sunkių varžybų.

– Kuo šių metų sudėtis skiriasi nuo pernykštės?
– Praeitais metais turėjome spragą trečioje pozicijoje, o šiemet prisijungus M. Airošiui ir T. Maželiui toje pozicijoje nebeturime jokių bėdų. Taip pat šiemet komandoje daugiau puolančių žaidėjų, o gynyba šiek tiek „šlubuoja“, bet jei puolimu pavyksta laimėti, tai gerai. Taip pat džiaugiuosi, dėl kai kurių jaunuolių indėlio.

– Kokie tikslai keliami komandai šiame sezone?
– Tikslai yra laimėti kuo daugiau varžybų reguliariame sezone ir, žinoma, patekti į atkrintamąsias varžybas (ketvirtfinalį), o atkrintamosiose varžybose šiemet gali nustebinti, bet kuri komanda. Tikslai yra būti kuo aukštesnėje turnyrinės lentelės vietoje.

– Kas be užtikrintai pirmaujančių Gargždų SC yra pagrindiniai konkurentai dėl vietos ketverte?
– Manau, kad Kauno raj. „Omega“, Akmenė, Ukmergė ir Plungė. Tie konkurentai keičiasi kas du savaitgalius, nes šiemet kaip niekada yra apie 12 lygiaverčių komandų, gali viena diena laimėti 20 taškų, o kita diena pralaimėti tiek pat.

– Jaunimas atrodo tampa didele paspirtimi komandai. Kaip įvertintumėte jų tobulėjimą?
– Dvejopai. Vieni jaunuoliai stengiasi, sunkiai dirba ir už tai gauna žaidimo laiko varžybose, o kiti žaidėjai tinginiauja ir tikisi žaidimo laiko, o kai jo negauna išvis nebesistengia, bet nesupranta, kad komandos veteranai įdeda daugiau darbo ir pastangų nei jie. Šiuolaikinių jaunuolių požiūris įdomus, 15-17 metų vaikinas jau nori daug žaisti, bet, jis nesupranta, kad dar nėra tam pasirengęs, bet yra vaikinų, kuriais didžiuojuosi ir esu patenkintas jų darbų ir tikiu, kad po kurio laiko jie bus pagrindiniai komandos žaidėjai.

– Šiemet kaip rodo rezultatai Kretinga pakeitė savo filosofiją ir iš gynybinės komandos tapo viena geriausiai puolančių. Kas paskatino tokius pokyčius? Ką labiausiai norėtumėte pagerinti?
– Kaip jau ir minėjau, galbūt komandoje šiemet atsirado daugiau žaidėjų, kurie yra geresni puolime, o automatiškai negali būti geras dvejuose aikštės pusėse, o jei toks būsi, tada tavo vieta aukštesniame lygyje. Tobuliname viską, tiek gynybą, tiek puolimą.

– Šiemet gerokai sėkmingiau lyginant su pernai žaidžiate išvykoje, kas pasikeitė?
– Negaliu pasakyti kodėl taip yra, bet galbūt išvykose atrodome rimčiau nusiteikę. Šiemet labai nesureikšminu ar namie ar išvykoje žaisime, visoms varžyboms ruošiuosi taip pat, siekti pergalės kiekvienose varžybose.

– Po metų jau turėtumėte persikelti į naują Kretingos sporto areną, ar lūkesčiai dar labiau padidėtų?
– Mano, kaip trenerio, lūkesčiai kyla kiekvieną sezoną, renku komandą, kad į ją žmonės galėtų ateiti pažiūrėti ir žavėtis jos žaidimu. Kretingos sporto arenos reikia mūsų Kretingos gyventojams ir sirgaliams, kurie turėtų kur ateiti mus pamatyti gyvai, nes mūsų dabartinėje salėje netelpa tiek norinčių. Žinoma, tikiuosi nauja arena pritrauks naujų rėmėjų bei partnerių ir galėsime kovoti dėl aukščiausių tikslų kartu su jų pagalbą.

Parengė Tomas Kubilius