Puikus BC Kretingos savaitgalis

BC Kretinga

Spalio 28 d. Kretingos komanda 77:73 [14:22; 24:18; 18:17; 21:16] palaužė Mažeikių,,Mažeikius“ (3 pergalės, 5 pralaimėjimai). Šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir pirmajame kėlinyje turėjo 12 taškų persvarą (9 min. 10:22), bet kovingai nusiteikę kretingiškiai prieš didžiąją pertrauką sumažino savo atsilikimą iki 2 taškų – 38:40. Trečią kėlinį Kretingos komanda pradėjo dviem kapitono Dominyko Matučio ir vienu Edgaro Preibio tritaškiais ir išsiveržė į priekį – 47:42, bet po trijų kėlinių minimalią persvarą vis dar turėjo varžovai – 56:57. Ketvirtajame kėlinyje ir toliau vyko atkakli kova, bet rungtynių pabaigą šaltakraujiškiau sužaidė Kretingos komanda pasiekusi svarbią pergalę.

Kretingos „Kretinga“: Rytis Zabita (10/13 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai,24 nauud. balai) – 20, Domininkas Matutis (3/4 tritaškiai, 6 rez. perdavimai) – 17, Aidas Viskontas (3/5 tritaškiai) – 13, Edgaras Preibys (7 atk. kamuoliai) – 10, Eimantas Žilius  (10 atk. kamuolių) – 9, Srdanas Ivičius (5 atk. kam.) – 7, Rokas Šimkevičius – 1, Kornelius Stonkus.

Mažeikių „Mažeikiai“: Karolis Babušis (5/8 dvitaškiai, 5/5 baudos) – 18, Robertas Subotkevičius (4/7 dvitaškiai, 9 atk. kamuoliai) – 14, Mindaugas Motuzas (4/8 dvitaškiai) – 11, Medas Kuprijanovas (5 atk. kamuoliai) – 10.

Spalio 30 d. kretingiškiai, pirmajame kaimynų derbyje 85:81 [16:24; 22:11; 23:16; 24:30] palaužė Palangos ,,Kuršių” (4 pergalės, 4 pralaimėjimai) komandos pasipriešinimą. Nors rungtynes sėkmingiau pradėjo ,,Kuršiai” po pirmo kėlinio pirmavę 8 taškais, kretingiškiai geriau sužaidė antra ir trečią kėlinius ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo dviženklę 10 – ties taškų persvarą – 61:51. Paskutiniame ketvirtyje Kretingos komanda po R. Zabitos dvitaškio turėjo ir 14 taškų persvarą (33 min. 70:56). Nors per likusį laiką šeimininkams pavyko aptirpdyti kretingiškių persvarą, bet jie iškovojo antra iš eilės pergalę ir trečią šiame sezone ir pakilo į devintą turnyro lentelės vietą. Šiuo metu sėkmingesnes atkarpas ,,7bet _ NKL” fiksuoja tik pačioje turnyro lentelės viršūnėje esančios Marijampolės, Gargždų ir Telšių komandos.

Kretingos „Kretinga“: Rytis Zabita (8/9 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai) – 19, Aidas Viskontas (5/7 dvitaškiai, 4 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai) – 17, Kornelijus Stonkus (3/3 tritaškiai) ir  Eimantas Žilius (3/4 tritaškiai, 7 atk. kamuoliai) po – 14, Domininkas Matutis (2/6 tritaškiai, 4 rez. perdavimai) – 10, Edgaras Preibys – 7, Srdan Ivic ir Rokas Šimlevičius po – 1, Haroldas Saprykinas.

Palangos „Kuršiai“: Derekas Hanes‘as (8/14 dvitaškiai, 8/10 baudos, 8 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 35 naud. balai) – 27, Karolis Sapiega (5 atk. kam.) –  12, Vidmantas Užkuraitis (3/4 trit.) – 10, Tadas Kararinas – 8, Justin‘as Young‘as – 7.

Sėkmingas žaidimas liko įvertintas ir abejose rungtynėse puikiai rungtyniavęs Kretingos vidurio puolėjas Rytis Zabita buvo pripažintas geriausiu ,,7bet – NKL“ savaitės žaidėju. Šį savaitgalį jis pelnydavo po 19,5 taško, atkovodavo po 6,5 kamuolio, 3 išprovokuotas pražangas ir po 22,5 naudingumo balų.

Komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Savaitgalį vertinu labai gerai, nes iškovotos dvi pergalės. Žaidimas gal ir nebuvo geras, bet abi rungtynes kontroliavome ir abejose rungtynėse geriau už varžovus sužaidėme rungtynių pabaigas. Šios pergalės nuėmė psichologinį spaudimą, bet toliau ruošiamės visoms rungtynėms ir stengsimės toliau kovoti dėl kiekvienos pergalės.“

Artimiausias rungtynes Kretingos komanda žais lapkričio 4 d., Klaipėdos sporto rūmuose, 18 val su Klaipėdos ,,Neptūnu – Akvaservis“ (8 pralaimėjimai), o lapkričio 6 d. susitiks su Kauno ,,Žalgiriu – 2“ (4 pergalės, 4 pralaimėjimai).