Po penkių pratęsimų kovos sostinėje pasiekta šešta pergalė iš eilės

BC Kretinga

Naujuosius metus Kretingos ,,Kretinga“ treniruojama Arimanto Mikaločiaus pradėjo fantastiškomis rungtynėmis išvykoje su Vilniaus ,,Rivilės – Steko“ komanda, o jos užtruko net 2 val. 52 minutes. Šiomis rungtynėmis kretingiškiai užbaigė pirmąjį ratą, o pergalė leido pakilti net į ketvirtą turnyrinės lentelės poziciją. Pirmojo rato metu buvo iškovota 10 pergalių ir patirti 5 pralaimėjimai.

Sausio 4 d. Kretingos komanda išvykoje po penkių pratęsimų  net 130:125 (19:19, 29:22, 7:28, 26:12, 9:9, 10:10, 6:6, 9:9, 15:10) palaužė Vilniaus „Rivilę–Steką“ (7 pergalės, 8 pralaimėjimai). Vos aštuoniese žaidę kretingiškiai iki didžiosios pertraukos sugebėjo įgyti 7 taškų persvarą (20 min. 48:41). Vis tik trečiajame kėlinyje Kretingos krepšininkai pelnė vos 7 taškus, o varžovai į tai atsakė 28 ir prieš paskutinį kėlinį įgijo nemenką persvarą (30 min. 55:69). Ketvirtajame kėlinyje Kretingos komanda parodė charakterį ir besibaigiant kėliniui po D. Matučio dvitaškio patys turėjo 3 taškų persvarą (40 min. 80:77), sostinės komanda į tai atsakė dvitaškiu ir greita pražanga, o prie baudų metimo linijos stojęs kapitonas L. Jonuška realizavo tik vieną baudos metimą iš dviejų, o šeimininkų atstovas Vytautas Saulis per likusį laiką spėjo išlyginti rezultatą ir komandoms teko žaisti pirmą pratęsimą. Pirmajame pratęsime arčiau pergalės buvo, dėl išnaudotų pražangų limito penkiese likusi Kretingos komanda, bet V. Saulis likus žaisti 34 sekundes dar kartą išlygino rezultatą ir teko žaistį antrą pratęsimą. Antrame pratęsime vėl arčiau pergalės buvo kretingiškiai, bet likus minutei varžovų žaidėjas Gytis Sušinskas pataikė tritaškį išlyginusį rezultatą (100:100) ir per likusį laiką taškų pelnytą nebuvo ir rungtynės persikėlė į papildomas penkias minutes. Trečiajame pratęsime jau kretingiškiai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje, bet po Roko Šimkevičiaus dvitaškio pavyko dar kartą atstatyti rungtynių pusiausvyrą ir paskutinė varžovų ataka buvo nesėkminga (106:106). Įpusėjus ketvirtajam pratęsimui atrodė, kad kretingiškiams jau nepavyks išsigelbėti ir šeimininkai nutolo (107:113), bet komanda dar kartą atsitiesė ir išlygino rezultatą 115:115. Penktajame pratęsime kretingiškiai pelnė septynis pirmuosius taškus ir sostinės komandai beliko gelbėtis pražangomis, tačiau tai sėkmės neatnešė ir kretingiškiai iškovojo dramatišką pergalę. Kretingos komandoje net keturi krepšininkai rungtyniavo daugiau nei 55 minutes, o daugiausiai iš jų žaidęs Rokas Šimkevičius ant parketo išbuvo 59 minutes ir 22 sekundes ir tai yra absoliutus lygos rekordas. Šiose rungtynėse komandoje debiutavo aukštaūgis Rokas Nikitinas sezoną pradėjęs NKL Palangos ,,Kuršių“ komandoje bei į komandą po 3 metų pertraukos grįžęs Mantas Aukselis.

Kretingos ,,Kretinga“ atstovavo: Rokas Šimkevičius (10/19 dvitaškiai, 11/13 baudos, 10 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kamuoliai, 9 išprov. pražangos, 39 naud. balai) – 37, Domininkas Matutis (5/11 tritaškių, 12/14 baudos, 9 atk. kam., 10 rez. perd., 37 naud. balai) – 33, Linas Jonuška (6 atk. kam.) – 20, Tadas Maželis  (6/8 dvitaškiai, 5 atk. kam.) – 15, Rytis Zabita (18 atk. kam., 5 rez. perd., 34 naud. balai) – 12, Karolis Opulskis (11 naud. balų) – 7, Mantas Aukselis – 4, Rokas Nikitinas (6 atk. kamuoliai) – 2.

Vilniaus „Stekas-Rivilė“: Vytautas Saulis 37 (3/10 tritaškių, 7 atk. kam., 4 per. kam., 38 naud. balai), Lukas Pivoriūnas ir Vaidotas Jatulevičius po 16.

Artimiausias dvejas rungtynes Kretingos komanda žais namuose: sausio 10 d. 19 val. priims Panevėžio ,,Bangenės – Aiveros“ (8 pergalės, 7 pralaimėjimai) komandą, o sausio 11 d. 16 val. – su Tauragės ,,Tauragę“ (10 pergalių, 5 pralaimėjimai).

Vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Per savo trenerio karjerą nesu dalyvavęs, tokiose rungtynėse, nes buvo net 5 pratęsimai. Turime bėdų rotacijoje, keletas žaidėjų gydosi traumas, tai išvykome tik 8 žaidėjai. Pratęsimus teko žaisti tik 5-iese, nes kiti žaidėjai turėjo po 5 pražangas. Galiu tik pasidžiaugti kiek vaikinai parodė jėgų aikštėje, charakterį pratęsimuose ir įsirašėmę svarbią pergalę turnyrinėje lentelėje“.