Nutrūko BC Kretingos penkių iš eilės pergalių serija

Kovo 12 d. Kretingos komanda išvykoje 86:75 [23:16; 26:17; 18:23; 19:19] nugalėjo artimiausius persekiotojus Raseinių ,,Raseinius” (18 pergalių, 8 pralaimėjimai). Labai susikaupę rungtynes pradėję kretingiškiai, po T. Maželio dvitaškio įgijo 9 taškų persvarą (7 min. 17:8), o po pirmo kėlinio komandas skyrė 7 taškai (23:16). Dar geriau svečiams susiklostė antrasis kėlinys, kurio metu jie padidino savo persvarą iki 16 taškų – 49:33. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui, po T. Maželio dėjimo komandas skyrė ir rekordinė 20 taškų atžyma (24 min. 62:42), bet šeimininkai per likusį laiką sušvelnino savo atsilikimą beveik perpus, iki 11 taškų – 67:56. Ketvirtajame kėlinyje varžovams buvo pavykę priartėti iki 6 taškų (37 min. 73:67), bet Kretingos komanda vėl susikrovė dviženklę persvarą ir iškovojo svarbią turnyro lentelei pergalę.

Kretingos ,,Kretinga”: Tadas Maželis (8/11 dvitaškiai, 7/9 baudos, 6 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai, 7 išprov. pražangos, 32 naud. balai) – 23, Justas Grikštas (3/3 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai) ir Rytis Zabita (9/11 dvitaškiai, 10 atk. kamuolių, 5 išprov. pražangos, 32 naud. balai) po – 18, Domininkas Matutis – 7, Vytautas Šarakauskas – 6, Tadas Budrys (5 atk. kamuoliai, 8 naud. balai) – 5, Kornelijus Stonkus – 4, Karolis Opulskis – 3, Rokas Šimkevičius (5 atk. kamuoliai) – 2, Edgaras Danys.

Raseinių ,,Raseiniai”: Gediminas Butkus (7/8 dvitaškiai, 7/8 baudos) – 21, Mantas Košelis – 13, Jonas Levickas (4/5 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai, 17 naud. balų) ir Antanas Montrimavičius po – 10.

Kovo 13 d. kretingiškiai išvykoje 75:89 [14:22; 25:19; 24:27; 12:21] turėjo pripažinti Kėdainių ,,SC – Ateitis” (15 pergalių, 10 pralaimėjimų) komandos pranašumą. Šį susitikimą sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai ir Kretingos komanda iš karto atsidūrė besivejančių vaidmenyje, įpusėjus pirmajam kėliniui varžovai jau turėjo 10 taškų persvarą (6 min. 6:16), antrajame kėlinyje Kėdainių komanda, po G. Rupeikos dvitaškio turėjo ir 12 taškų persvarą (13 min. 16:28), bet po dviejų kėlinių kretingiškiai pavijo savo varžovus – 39:41. Trečiajame kėlinyje vyko permaininga kova, bet po jo vis dar priekyje buvo varžovai – 63:68, paskutiniame kėlinyje Kretingos komanda pelnė tik 12 taškų ir varžovai surengė lemiamą spurtą ir atsirevanšavo už prieš savaitę patirtą pralaimėjimą Kretingoje 95:66. Likus vos 4 turams iki reguliaraus sezono pabaigos Kretingos komanda su 20 pergalių ir 6 pralaimėjimais išlieka antri turnyro lentelėje.

Kretingos ,,Kretinga”: Rytis Zabita (9/12 dvitaškiai, 15 atk. kamuolių, 35 naud. balai) – 19, Tadas Budrys (6/10 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai) – 16, Edgaras Danys (6/8 dvitaškiai) – 15, Rokas Šimkevičius – 11, Domininkas Matutis – 7, Tadas Maželis – 5, Karolis Opulskis – 2, Justas Grikštas, Kornelijus Stonkus ir Dovydas Diemontas.

Kėdainių ,,SC – Ateitis”: Justinas Žirlys (24 naud. balai) – 20, Kristupas Totoris (3/4 tritaškiai, 4/4 baudos, 24 naud. balai) – 19, Medas Kuprijanovas (4/4 baudos, 12 atk. kamuolių, 5 rez. perdavimai, 5 per. kamuoliai, 34 naud. balai) – 18.

Kretingos komandos vidurio puolėjo Tado Budrio komentaras apie savaitgalio rungtynes: ,,Penktadienį buvome ganėtinai užsivedę, rungtynes pradėjome su gera energija, trečiojo kėlinio viduryje turėjome 20 taškų pranašumą, bet vėliau varžovai jį sumažino, turėjome šiek tiek reikalų gynyboj, bet varžybas užbaigėme gera nata. Šeštadieni varžybas pradėjome ne itin gerai, bet po dviejų kėlinių komandas skyrė tik du taškai, nors pirmajame turėjome -12, tada, trečias kėlinys vyko apyligiai, o ketvirtas kėlinys nulėmė Kėdainių komandos pergalę. Manau šeštadienio rungtynėse jautėme fizinį nuovargį ir tai pat įtakojo rungtynių baigtį, nes žaidėme antras iš eilės varžybas išvykoje per dvi dienas”.

Artimiausias rungtynes Kretingos komanda žais kovo 19 d. namuose su Panevėžio ,,Bangene – Aivera” (4 pergalės, 22 pralaimėjimai), o kovo 20 d. taipogi namuose su Kauno VDU (14 pergalių, 14 pralaimėjimų).