Lemiamame mūšyje panaikino varžovų persvarą, bet vis tiek pralaimėjo

Kovo 27 d. Kretingos komanda išvykoje 76:84 [20:31; 20:19; 7:17; 29:17] lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse nusileido prieš RKL A diviziono reguliaraus sezono nugalėtojus Raseinių ,,Raseinius” ir užbaigė savo sezoną. Rungtynes gerokai sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie įpusėjus pirmajam ketvirčiui pirmavo 18:2, bet kėlinio pabaigoje Kretingos komanda sugebėjo šiek tiek pristabdyti varžovus ir komandos skyrė 11 taškų (10 min. 20:31). Antrojo kėlinio pradžioje Raseinių komanda po B. Ilevičiaus tritaškio vėl atitolo (13 min. 22:40), kėlinio pabaigoje kretingiškiai po kapitono L. Jonuškos dvitaškio su pražanga sumažino atsilikimą iki 5 taškų (17 min. 37:42), o po dviejų kėlinių komandas skyrė 10 taškų (20 min. 40:50). Reikalai Kretingos komandai komplikavosi po didžiosios pertraukos, kurio metu šeimininkai sukaustė Kretingos puolimą ir leido pelnyti vos 7 taškus ir dar kartą susigrąžino 20 taškų persvarą (30 min. 47:67). Lemiamame ketvirtyje Kretingos komanda fantastiškai atsitiesė, likus dviems minutėms po D. Matučio tritaškio skirtumas tarp komandą liko vos 4 taškai – 71:75! Varžovai į tai atsakė B. Ilevičiaus tritaškiu, bet Kretingos komandoje iš toli pasižymėjo L. Jonuška ir komandas vis dar skyrė 4 taškai. Bet likusį laiką šaltakraujiškai sužaidusi Raseinių komanda sugebėjo išsaugoti persvarą ir užbaigė Kretingos komandos sezoną. Lemiamose rungtynėse Kretingos komanda buvo priversta rungtyniauti be traumą patyrusio naudingiausio komandos ir lygos atkovotų kamuolių lyderio Ryčio Zabitos.
Kretingos ,,Kretinga”: Domininkas Matutis (4/8 tritaškiai, 21 naud. balas) – 17, Edgaras Danys (8/9 baudos) – 16, Linas Jonuška (3/5 tritaškiai) – 12, Laurynas Danielius – 7, Deividas Petravičius ir Petras Piekus po – 6, Kornelijus Stonkus, Albertas Valiulis ir Tadas Maželis po – 4.
Raseinių ,,Raseiniai”: Gediminas Butkus ir Antanas Montrimavičius (17 naud. balų) po – 14, Jonas Levickas (11 atk. kamuolių, 7 rez. perdavimai, 31 naud. balas), Simas Andraitis ir Benas Ilevičius po – 5.

Po varžybų komandos vyr. treneris Arimantas Mikaločius RKL.lt tinklapapiui kalbėjo: „Tiesiog pasidavėm emocijoms, sužaidėme prastą dvikovos pradžią, paskui išlyginome žaidimą, o trečiajame kėlinuke gavome dar vieną antausį. Lemiamame kėlinuke pavyko atsibusti ir net atkurti rungtynėse intrigą, tačiau likus kiek mažiau nei dviem minutėms mūsų mestas tritaškis išsisuko iš krepšio, o netrukus aikštės šeimininkai pataikė iš toli ir pasiuntė mus į nokdauną. Labai didelis ačiū mūsų gerbėjams, kurių „Karpynės“ centre buvo apie 70 ir būtent jų aktyvaus palaikymo dėka susitikimo pabaigoje mums pavyko įgauti jėgų ir pakilti į lemiamą šturmą. Nors ir pralaimėjome, tačiau fanai buvo laimingi, nes matė, kad vyrai stengėsi ir kovojo iš paskutiniųjų. Kuomet pasibaigus dvikovai išeini į lauką ir žmonės tau dėkoja, skanduoja klubo vardą jautiesi tarsi padaręs tikrai kažką gero. O būtent taip vakar ir buvo. Ačiū sirgaliams, jūs esate nuostabūs! Kalbant apie detales, labai jautėsi Ryčio Zabitos trūkumas, kuris antrosiose serijos rungtynėse gavo traumą. Jis padėdavo sucementuoti gynybą ir pasiimdavo tikrai daug atšokusių kamuolių, todėl jo netektis tikrai stipriai įtakojo mūsų žaidimą. Sezonas buvo labai banguotas – pirmajame rate demonstravome tikrai puikius rezultatus, o antrajame – pralaimėjome daug rungtynių paskutinėmis sekundėmis ir dėl to praradome nemažai vietų turnyrinėje lentelėje. Buvo ir pykčių, ir traumos iš kelio išmušė. Visko buvo. O atkrintamąsias jau super įvertinčiau. Iš pradžių labai lengvai Kelmę praėjom, o ir su „Raseiniais“ gerai sukovojome. Kas ten žino, kaip viskas būtų pasibaigę jei ne pralaimėjimas vos vienu tašku pirmosiose serijos rungtynėse. Šiam sezonui duočiau kokius 8 balus. Maksimalius įvertinimus noriu pasilikti ateičiai, kuomet „Kretinga“ pateks tarp keturių stipriausių A diviziono komandų. Kai atėjau klubas buvo turnyro lentelės dugne, o dabar trečius metus iš eilės kovojome ketvirtfinalyje. Progresas matosi, tad vis tiek labai noriu, kad vieną dieną klubas patektų į pusfinalį.”