LAPKRIČIO MĖNESIO INTERVIU: komandos naujokas Domininkas Matutis

BC Kretinga

Šį kartą rubrikoje pakalbinome Kretingos komandos debiutantą, 27 metų įžaidėją Domininką Matutį. Jis papasakojo motyvus privertusius pasirinkti Kretingos komandą, tikslus, kuriuos kelia sau ir komandai, įvardijo pagrindinius konkurentus ir dar daugiau.

Ne vieną sezoną rungtyniavai NKL, o atstovaudamas Gargždų komandai žaidei ir prieš Kretingos komandą. Ką žinojai apie šią komandą iki šiol ir kas paskatino tapti jos dalimi?
– Žinojau, kad tai komanda turinti didelį žmonių palaikymą ir renkanti nemažą žiūrovų į rungtynes. Nors salė ir maža, bet žiūrovai renkasi ir labai palaiko. Žinau, kad fanai važiuoja ir į kitus miestus palaikyti komandos.O renkantis Kretingos klubą didžiausias prioritetas man buvo komandos tikslai. Žinau, kad žaidejai, komandos treneris ir remėjai nori komandą matyti aukštumoje ir kelia sau didelius tikslus. Tai ambicinga komanda ir tai mane labai žavi bei privertė pasirinkti šią komandą.

– Sezoną pradėjote keturiomis pergalėmis paeiliui ir tik dabar pralaimėjote pirmąjį susitikimą išvykoje bei namie. Kokius tikslus keli sau ir komandai šiame sezone?
– Sau visada keliu tik aukščiausius tikslus. Komandai taip pat linkiu patekti tarp keturių stipriausių komandų ir kovoti dėl pirmos vietos čempionate. Kad ir kur bežaistum kiekvienas sportininkas privalo kelti kuo aukščiausius tikslus.

– Kas, tavo manymu, bus pagrindiniai jūsų konkurentai šiemet?
– Šiemet RKL tikrai bus įdomus čempionatas. Yra daug lygiaverčių komandų, kurios taikosi į finalinį ketvertą. Tai ir Kauno “Omega”, LCC, Plungės, Raseinių komandos šiemet tikrai pajėgios kažką nuveikti čempionate. Atsipalaiduoti negalėsime nei vienose rungtynėse ir privalėsime su visais žaisti susikaupę.

– Vos prisijungęs iš karto tapai vienu komandos lyderiu, nebijai imtis iniciatyvos?
– Lyderiu savęs nelaikau. Esu komandinis žaidėjas ir žaidžiu tik komandai. Man nesvarbu kiek tą vakarą įmesiu taškų ,svarbu komandos pergalė ir geras komandos žaidimas.

– Kretingos komandoje iš karto tapai jaunų žaidėjų mentoriumi. Ką manai apie jaunuosius komandos žaidėjus?
– Jauni žaidejai turi suprasti kad vien treniruočių proceso neužteks, jei jie nori kilti aukštyn ir siekti karjeros krepšinyje. Turi būti maksimalios pastangos – klausytis visų komandos žaidėjų, trenerių ir semtis žinių iš kitų. Jei jie klausysis ir norės, tai jiems visada bus atviros durys ryškiausiuose klubuose.

– Teko girdėti, kad laisvalaikiu mėgsti žaisti kompiuterinius žaidimus, jei taip tai kokius? Ką dar mėgsti veikti laisvalaikiu?
– Taip, mėgstu žaisti NBA 2k ir FIFOS žaidimus. Jau nuo pat mažens esu šių žaidimų fanatikas. Laisvalaikiu mėgstu su savo augintiniu Denveriu vaikščioti prie jūros.

– Ar turi kokį nors žaidėjo idealą?
– Man patinka daug krepšininkų, iš daug žaidėjų bandau kažką pasisemti ar išmokti. Patinka komandinio stiliaus žaidėjai, kurie žaidžia užsivedę, energingi, visada kovoja ir niekada nenuleidžia rankų.

Parengė Tomas Kubilius