Kretingos SM-„Kretinga” pradėjo kovas RKL B divizione

BC Kretinga

Pasiruošimą artėjančiam RKL B diviziono sezonui baigė Kretingos ,,SM – Kretinga“ komanda, kuriai šiemet vadovaus Kretingos sporto mokyklos treneris Aurimas Ivanovas, o jam talkins ir vyriausias Kretingos komandos treneris Arimantas Mikaločius. Komanda bus finansuojama perpus Kretingos sporto mokyklos ir Kretingos krepšinio klubo. Komanda bus sudaryta iš visų Kretingos sporto mokyklos trenerių auklėtinių: Aurimo Ivanovo 2005 – 2006 m. gimimo, Arimanto Mikaločiaus – 2007 m. gimimo ir Vytauto Šližiaus – 2004 m. gimimo bei keli vaikinai, kurie nesenai baigė Kretingos SM.

,,Komanda sudaryta iš labai jaunų vaikinų, amžiaus vidurkis vos 16 metų. Kojas RKL apšilome pernai, o šiemet jau kovosime dėl pergalių.“ – perspėjo A. Mikaločius.

Komanda dirbs piramidės principu, bus naudojami tie patys deriniai ir gynybos schemos kaip ir vyrų komandoje, kad reikalui esant žaidėjams būtų lengviau pereiti į pagrindinę komandą, galbūt kai kurie geriausiai pasirodę jaunuoliai ir vidury sezono bus registruoti ,,7bet – NKL“ rungtynėms. Su komanda daugiausiai dirbs Aurimas Ivanovas, bet vieną kartą per savaitę komandą treniruos ir vyriausiasis Kretingos krepšinio klubo treneris Arimantas Mikaločius. Kai kurie vaikinai jau ir dabar pluša reprezentacinės mūsų miesto komandos treniruotėse. Komandos tvarkaraštis yra suderintas su Nacionalinės krepšinio lygos tvarkaraščiu, penktadieniais komanda žais išvykose, o namų rungtynės visada vyks sekmadieniais, Kretingos sporto mokyklos salėje.

,,Žaisime pagal Kretingos komandos žaidimo modelį, bet nežiūrime šiandieninio rezultato, o tas rezultatas, manau, turėtų matytis po dviejų – trijų metų. Sezono eigoje galėsime įvertinti, kurie žaidėjai dėjo didžiausius žingsnius ir patobulėjo, o kurie sustojo. Šiemet ir nesitikime pergalių – jam antrino ir vyriausias Kretingos ,,SM – Kretingos“ treneris Aurimas Ivanovas.

A. Mikaločius ir A. Ivanovas tiki, kad pralaimėjimai nepalauš komandos, nes tas sprendimas dalyvauti RKL B divizione buvo priimtas ir su žaidėjų pritarimu, reikia pasinaudoti atsiradusia laisva vieta ir galimybe startuoti.

,,Ilgalaikėje perspektyvoje šis projektas yra didelis pliusas visai Kretingos sporto mokyklai, su kiekvienais metais pajungsime vis jaunesnių Kretingos sporto mokyklos auklėtinių grupes ir turėsime tęstinumą. Galų gale vaikinai pažais su vyresniais ir fiziškai stipresniais varžovais, kas labai padės kovojant ir Moksleivių krepšinio lygoje, kur vaikinai jausis dar drąsiau“ – šio projekto pliusus apžvelgė Aurimas Ivanovas. Ir kiek pasvarstęs pasakė, dar vieną, galbūt didžiausią pliusą, kuris turėtų išspręsti vieną didelę Kretingos sporto mokyklos problemą: ,,Tas turėtų sustabdyti kitų miestų, perspektyviausių Kretingos krepšininkų, viliojimą į kitus miestus, nes turėsime galimybę pasiūlyti vaikinams geras sąlygas žaisti aukštame lygyje ir čia Kretingoje. Manau, jei ne šis projektas, ne vienas vaikas dviejų metų laikotarpyje būtų atsidūręs aplinkinių miestų komandose“.

,,Nors pergalių šiemet daug ir nesitikime, bet mano vizija yra tokia, kad turime kautis kiekvienose rungtynėse iš visų jėgų ir bandyti išspausti maksimumą. Tikrai nebus taip, kad ir pralaiminėjant dideliu skirtumu nuleisime rankas ir pasiduosime anksčiau laiko, žaisime iki galo nežiūrint į rezultatą ir grūdinsimės“ – atskleidė vyriausiasis komandos treneris.

,,Burdami komandą žiūrėjome, kad visi žaidėjai būtų pozityvūs ir komandoje vyrautų geras mikroklimatas ir žaidėjai būtų vieningi, kad nebūtų jokių konfliktų. Nėra komandoje žaidėjų su blogu charakteriu“ – į svarbius aspektus renkant komandą dėmesį atkreipė Aurimas Ivanovas.

Pirmas krikštas Kretingos ,,SM – Kretinga “ komandos įvyko jau  savaitgalį, spalio 23 d. išvykoje susitiko su Klaipėdos VKKM-„Neptūnas-3“. Pirmosios rungtynės pralaimėtos rezultatu 87-63.

Kretingos ,,SM – Kretinga“ rungtyniaus A pogrupyje ir išbandys jėgas su 12 skirtingų varžovų.

Kretingos ,,SM – Kretinga“ sudėtis šio sezono RKL B diviziono kovoms: Rokas Tiškus (19 m.), Gajus Domarkas (17 m.), Eisvydas Petkus (16 m.), Matas Girdenis (16 m.), Tautvydas Rudys (15 m.), Arnas Kareckas (17 m.), Deivydas Kazlauskas (15 m.), Dovydas Jadenkus (16 m.), Emilis Kaubrys (17 m.), Edvinas Mickus (16 m.), Nojus Rožmanovas (16 m.), Nojus Rupšlaukis (15 m.), Ugnius Kvietkauskas (18 m.), Nojus Tautavičius (14 m.), Gintaras Beniušis (18 m.), Pijus Daukantas (18 m.), Arnas Sabaliauskas (21 m.).

Komandos sudėtis: https://www.rkl.lt/komandos/kretingos-kretinga-2

Parengė BC Kretinga