Kretingos komanda po pertraukos pagerino savo pozicijas

BC Kretinga

Po priverstinės trijų savaičių pertraukos, gruodžio 11 d. Kretingos komanda namuose 76:58 [22:20; 18:19; 17:9; 19:10] nugalėjo pirmoje turnyrinės lentelės vietoje esančius bei daugiau rungtynių sužaidusius Vilniaus ,,Rivilės“ (9 pergalės, 3 pralaimėjimai) krepšininkus. Rungtynės spurtu 0:8 pradėjo svečiai iš sostinės, bet po ilgos pertraukos sugrįžę Kretingos krepšininkai nepasimetė ir iki kėlinio pabaigos netgi išsiveržė į priekį – 22:20. Iki pertraukos ir toliau vyko atkakli kova, o ilsėtis komandos išėjo šeimininkams turint 1 taško pertrauką – 40:39. Po didžiosios pertraukos Kretingos komanda puikiai žaidė gynyboje, per du kėlinius praleido tik 19 taškų ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Kretingos ,,Kretinga“: Domininkas Matutis (6/6 baudos, 5 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 6 išprov. pražangos, 25 naud. balai) – 16, Edgaras Danys (4/7 dvitaškiai, 16 naud. balų) – 14, Tadas Budrys (5/8 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai) – 10, Tadas Maželis, Rytis Zabita (11 atk. kamuolių) ir Rokas Šimkevičius po – 9, Karolis Opulskis – 5, Justas Grikštas (3 per. kamuoliai), Ignas Andriuškevičius, Dovydas Diemontas ir Ugnius Kvietkauskas.

Vilniaus ,,Rivilė“: Gytis Valickas – 11, Evaldas Rastenis (6 rez. perdavimai, 16 naud. balų), Karolis Brusokas ir Gediminas Povilauskas po – 8.

Gruodžio 12 d. Kretingos komanda išvykoje 105:98 [32:25; 25:32; 26:20; 22:21] palaužė Kauno VDU (6 pergalės, 5 pralaimėjimai) komandos pasipriešinimą. Rungtynes vėl sėkmingiau pradėjo VDU studentai, kurie įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 9 taškais (12:21), bet tada keturių minučių atkarpą kretingiškiai laimėjo 20:4 ir atsidūrė priekyje (10 min. 32:25). Antrajame kėlinyje šeimininkai vėl išsiveržė į priekį (17 min. 44:49), bet iki kėlinio pabaigos kretingiškiai išlygino rezultatą – 57:57. Trečiąjį kėlinį sėkmingiau sužaidė Arimanto Mikaločiaus treniruojami, Kretingos krepšininkai įgiję 6 taškų persvarą (30 min. 83:77). Lemiamame ketvirtyje likus žaisti 3 minutes, Kauno VDU po Gyčio Užpalio taiklių baudų paskutinį kartą buvo priekyje (37 min. 94:95), per likusį laiką Kretingos komanda pademonstravo puikią gynybą praleidę tik 3 taškus, o patys pelnė jų 11 ir išsirašė dar vieną svarbią turnyrinei lentelei pergalę. Šiame susitikime virė aistros ir teisėjai išdalijo net 6 technines pražangas, 4 šeimininkams ir 2 – Kretingos krepšininkams.

Kretingos ,,Kretinga“: Justas Grikštas (6/9 dvitaškiai, 4 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 33 naud. balai) – 28, Rytis Zabita (12/15 dvitaškiai, 17 atk. kamuolių, 4 rez. perdavimai, 46 naud. balai) – 27, Rokas Šimkevičius (11 rez. perdavimų) – 15, Domininkas Matutis (8/8 baudos, 5 išprov. pražangos) – 14, Edgaras Danys ir Tadas Maželis (5 rez. perdavimai) po – 9, Tadas Budrys – 4, Karolis Opulskis.

Kauno VDU: Aldas Gedeika (5/9 tritaškiai, 9 rez. perdavimai, 29 naud. balai) – 25, Simonas Kraučiūnas (4/8 tritaškiai, 8 atk. kamuoliai, 25 naud. balai) – 23.

Vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Tikrai buvo mini jaudulys, nes ne=aid4me trys savaites, tai intensyviai ruošemės bei darėme daugiau treniruočių, nes žinojome, kad laukia stiprūs varžovai. Džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti dvi pergales, bet dar liko daug stiprių varžovų, dirbame bei ruošiamės kovoti dėl kiekvienos pergalės.“

Artimiausias rungtynes Kretingos komanda žais gruodžio 18 d. namuose su Kėdainių ,,SC – Ateitis“ (6 pergalės, 5 pralaimėjimai), o gruodžio 19 d. išvykoje turėtų sužaisti su Kauno ,,LSU – Atletu“ (5 pralaimėjimai).