„Kretinga” pateko į RKL A diviziono ketvirtfinalį

A. Mikaločiaus treniruojami ,,Kretingos” krepšininkai sėkmingai pradėjo RKL atkrentamąsias varžybas, aštunfinalyje dukart gana lengvai nugalėję aukštesnę turnyrinės lentelės poziciją užėmusius Kauno ,,Atleto – LSU” krepšininkus išvykoje 73:61 [18:17; 21:10; 19:10; 15:24], o namuose 86:56 [ 19:10; 29:17; 16:7; 22:22] ir pirmieji išsikovojo vietą ketvirtfinalyje. Jame laukia grėsmingas varžovas, šį sezoną dar nenugalėti reguliaraus sezono nugalėtojai Gargdžų SC krepšininkai, kurie kaip ir dar trys komandos dėl geriausių rezultatų praleidusi aštuntfinalio etapą.

Kovo 2 d. varžovams koja kojon žengti su Kretingos komanda pavyko tik pirmajame kėlinyje, bet jau antrajame kėlinyje kretingiškiai į savąjį krepšį praleido 10 taškų ir prieš didžiąją pertrauką įgijo 12 taškų persvarą (20 min. 39:27). Po pertraukos kretingiškiai ir toliau didino persvarą, kuri lemiamame ketvirtyje siekė ir 23 taškus (31 min. 60:37), bet per likusį laiką aikštėje žaidžiant jaunimui varžovams pavyko truputi priartėti.

Kovo 4 d. kretingiškiai nuo pat susitikimo pradžios įgijo 9 taškų persvarą (10 min. 19:10), o antrajame kėlinyje jis tapo triuškinantis (18 min. 46:20). Per likusį laiką rezultatas tik dar labiau augo Kretingos naudai ir buvo pasiekta triuškinama pergalė.

Lyderis. Kretingiškiai daugiausiai kapitono Gedimino Drungio gynybos pastangų dėka šioje serijoje visiškai iš žaidimo ,,išjungė” varžovų komandos lyderį Taurantą Tamošiūną vidutiniškai rinkdavusi 18,9 taško (4 vieta) ir 21,5 naudingumo balų (7 vieta). Per abu susitikimus jis surinko viso labo 13 taškų. Ypač prastai varžovų lyderiui sekėsi išvykos susitikime, kuriame jis įmetė vos vieną tašką.

R. Zabita. Abiejuose susitikimuose rezultatyviausias Kretingos komandoje buvo vidurio puolėjas R. Zabita rinkęs vidutiniškai po 19 taškų, 13,5 atk. kamuolio ir 33 naudingumo balus. Namų susitikime jis vos per 20 minučių surinko 24 taškus, 14 atk. kamuolių ir 42 naudingumo balus.

Gynyba. Aštuntfinalio serijoje kretingiškiai puikiai gynėsi ir leido varžovams rinkti viso labo 58,5 taško.

Išvykos rungtynėse Kretingos ,,Kretingai“ atstovavo: Rytis Zabita (13 atk. kamuolių, 24 naud. balai) – 14, Mantas Aukselis – 13, Linas Markaitis – 12, Justas Petkevičius – 8, Aidas Viskontas (8 rez. perdavimai), Gediminas Drungys, Linas Jonuška ir Steponas Markus (9 atk. kamuoliai) po – 6, Karolis Tamošauskis – 2, Edgaras Danys.
Namuose Kretingos ,,Kretinga” rungtyniavo tokios sudėties: Rytis Zabita (14 atk. kamuolių, 42 naud. balai) – 24, Linas Jonuška (3/5 tritaškiai) – 19, Linas Markaitis (5 rez. perdavimai) – 13, Steponas Markus – 10, Gediminas Drungys (7 rez. perdavimai) – 8, Aidas Viskontas (7 rez. perdavimai) – 6, Karolis Tamošauskis, Justas Petkevičius ir Eimantas Poškus po – 2, Mantas Aukselis.

Ketvirtfinalio serija Kretingos komanda pradės kovo 9 d. 19 val. išvykoje su Gargždų SC komanda, o kovo 11 dieną, 16 val. susikaus namų aikštėje.