Kretinga papildė pergalių kraitį

Lapkričio 15 d. Kretingos komanda namuose, po pratęsimo 81:80 [17:23; 16:13; 19:20; 16:12; 13:12] palaužė Plungės ,,Olimpo” (2 pergalės, 4 pralaimėjimai) komandos pasipriešinimą. Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie po pirmo kėlinio turėjo 6 taškų persvarą, o antrojo kėlinio pradžioje ir 9 taškų persvarą (13 min. 18:27), kurią iki pertraukos nė karto pirmoje mačo dalyje nepirmavę kretingiškiai, šiek tiek sušvelnino – 33:39. Prasidėjus trečiajam rungtynių ketvirčiui Plungės ,,Olimpas” įgijo ir didžiausią susitikime 11 taškų persvarą (24 min. 35:46), bet besibaigiant kėliniui Kretingos komanda po Roko Šimkevičiaus dvitaškio pirmą kartą išsiveržė į priekį (27 min. 49:48). Kėlinio pabaigoje svečiams pavyko atkurti trapų pranašumą – 52:56. Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvą perėmė šeimininkai, kuriuos vėl į priekį išvedė R. Šimkevičius, vis dėl to kėlinio pabaigoje kretingiškiai porą kartų suklydo ir leido Plungės komandai išlyginti rezultatą – 68:68. Paskutinė ataka priklausė Kretingos komandai, bet R. Šimkevičiui likus kelioms sekundėms nepavyko pataikyti iš toli ir teko žaisti pratęsimą. Pratęsime likus 9 sekundėms D. Matutis pataikė abi baudas ir suteikė šeimininkams 4 taškų persvarą (45 min. 81:77), o Plungės ,,Olimpo” gynėjo Eimanto Daukšos metimas su sirena sumažino galutinį skirtumą iki minimalaus 81:80. Šiame susitikime kretingiškiai pagirtinai kovojo po krepšiais ir užfiksavo geriausią sezono rezultatą šioje kategorijoje su 52 atkovotais kamuoliais, bet ,,koja kišo” netaiklus baudų metimai (23 iš 42 – 54,7 proc.).

Kretingos ,,Kretinga”: Rokas Šimkevičius (2/3 tritaškiai) – 22, Kornelijus Stonkus (2/2 tritaškiai, 5 rez. perdavimai) – 16, Rytis Zabita (18 atk. kamuolių) – 10, Domininkas Matutis – 10, Linas Jonuška (10 atk. kamuolių) – 9, Tadas Maželis (15 atk. kamuolių) – 8, Tomas Vanagas – 1, Rimvydas Brencius ir Tadas Budrys.

Plungės ,,Olimpas”: Tomas Domarkas – 28 naud. balai) – 25, Karolis Mockus – 16.

Lapkričio 16 d. Kretingos komanda išvykoje 80:66 [20:19; 14:15; 23:14; 23:18] nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautiniu universitetą (6 pralaimėjimai). Šiame susitikime Kretingos komanda su varžovais vargo pirmuosius du kėlinius, po kurių švieslentėje degė lygus rezultatas 34:34. Kretingos komanda sėkmingai pradėjo trečiąjį kėlinį ir po triejų taiklių tritaškių iš eilės atitrūko nuo varžovų (23 min. 48:39). Ketvirtajame kėlinyje šeimininkams dar pavyko sušvelninti Kretingos komandos persvarą iki 3 taškų (32 min. 57:54), bet vėliau kretingiškiai nutolo dviženkliu skirtumu ir tapo nebepavejami. Po šių diejų iš eilės pergalių Kretingos komanda turnyro lentelėje pakilo į šeštą vietą.

Kretingos ,,Kretinga”: Kornelijus Stonkus (3/4 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 20 naud. balų) ir  Linas Jonuška (5/6 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 22 naud. balai) po – 18, Rytis Zabita (8/9 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių, 25 naud. balai) – 17, Rokas Šimkevičius (6/6 baudų metimai, 5 rez. perdavimai) – 11, Domininkas Matutis (7 išprov. pražangos, 7 rez. perdavimai, 16 naud. balų) – 8, Tadas Budrys – 4, Tadas Maželis ir Rimvydas Brencius po – 2, Arnas Sabaliauskas ir Ignas Andriuškevičius.

Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas: Ignas Staponas (23 naud. balai) ir Ernestas Jaškus po – 15, Nikola Pavic – 12.

Artimiausias rungtynes Kretingos komanda žais namuose – lapkričio 22 d. 19 val. su Raseinių ,,Raseiniais” (3 pergalės, 3 pralaimėjimai), o lapkričio 23 d. 16 val. su RKL A diviziono lyderiais, Kauno ,,Atletu – LSU” (6 pergalės).