Kovose su lyderiais pergalė ir pralaimėjimas

BC Kretinga

Sausio 31 d. Kretingos komanda namuose 88:95 [19:27; 15:27; 28:25; 26:16] nusileido prieš Vilkaviškio ,,Perlą“ (19 pergalių, 3 pralaimėjimai). Lygos lyderiai sėkmingiau pradėjo rungtynes, o kretingiškiai varžovams neprilygo nė puolimu, nė gynyba ir po dviejų kėlinių jau atsilikinėjo 20 taškų skirtumu (20 min. 34:54). Įpusėjus trečiajam ketvirčiui svečiai sugebėjo sukrauti ir didžiausią susitikime 24 taškų persvarą (25 min.41:65), bet tada kretingiškiai laimėjo 3 minučių atkarpą rezultatu 17:3 ir po R. Šimkevičiaus tritaškio sumažino skirtumą iki 10 taškų (28 min. 58:68). Ketvirtajame kėlinyje Kretingos komanda audringai palaikoma savo sirgalių sukaupė paskutines jėgas lemiamam šturmui ir puikios gynybos ir net penkių pataikytų tritaškių dėka likus 39 sek. sušvelnino skirtumą iki 5 taškų (88:93), bet tada varžovai sumetė baudas, o paskutinė šeimininkų ataka baigėsi klaida ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

Šiose rungtynėse Kretingos ,,Kretingai“ atstovavo: Rytis Zabita (8/12 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai, 22 naud. balai) – 20, Domininkas Matutis (6 atk. kamuoliai, 6 rez. perd., 4 per. kamuoliai, 7 išprov. pražangos) ir Kornelijus Stonkus (5 rez. perdavimai) po – 14, Rokas Šimkevičius – 12, Rokas Nikitinas (18 naud. balų) – 10, Tadas Maželis (5 atk. kamuoliai, 4 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai) – 8, Edgaras Danys – 7, Tadas Budrys (6 min. 4 atk. kamuoliai) – 3, Mantas Aukselis ir Linas Jonuška.

Vilkaviškio ,,Perlas“: Edgaras Stanionis – 19, Tomas Milinskas (12 atk. kamuolių, 23 naud. balai) – 16.

Vasario 1 d. Kretingos komanda išvykoje 71:67 [20:16; 11:18; 22:18; 18:15] palaužė Kauno ,,Atleto“ (17 pergalių, 6 pralaimėjimų) komandos pasipriešinimą. Šeimininkai taškus rinko greitomis atakomis ir nuo baudų metimų linijos, bet įpusėjus pirmam kėliniui jie įgijo 7 taškų persvarą (5 min. 6:13); iki kėlinio pabaigos jau Kretingos komanda išsiveržė į priekį – 20:16. Antrasis kėlinys klostėsi permainingai, bet jo pabaigoje jau Kauno ,,Atletui“ pavyko įgyti 3 taškų persvarą (20 min. 31:34). Lūžis susitikime įvyko lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet „Kretinga“ sužaidė sėkmingą kelių minučių atkarpą ir po K. Stonkaus tritaškio įgijo 7 taškų persvarą (32 min. 61:54). Nors „Atletui“ buvo pavykę sumažinti turėtą deficitą ir net trumpam atsidurti priekyje (36 min. 64:65), tačiau netrukus kretingiškiai pelnė keturis taškus be atsako ir prirėmė varžovus prie sienos (39 min. 68:65). Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, po taiklaus Rolando Alijevo dvitaškio aikštės šeimininkai dar buvo priartėję iki minimumo (68:67), tačiau per likusį susitikimo laiką taškus rinko tik Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai, K. Stonkaus dvitaškis ir R. Šimkevičiaus baudos metimas įtvirtino pergalę ir nutraukė trijų pralaimėjimų iš eilės seriją. Po šio savaitgalio kovų Kretingos komanda per 23 turus pasiekusi 13 pergalių ir patyrusi 10 pralaimėjimų dalijasi šešta – septinta vietomis su Biržų ,,Biržais“.

Kretingos ,,Kretinga“: Rokas Šimkevičius (6 rez. perdavimai) – 18, Kornelijus Stonkus (6 atk. kamuoliai), Rokas Nikitinas (6 atk. kamuoliai, 17 naud. balų) ir Mantas Aukselis po – 10, Linas Jonuška – 7, Domininkas Matutis ir Tadas Maželis po – 6, Rytis Zabita (11 atk. kamuolių) – 4.

Kauno ,,Atletas“: Gvidas Galinauskas – 19, Rokas Mačiulis (8 atk. kamuoliai, 20 naud. balų) – 12.

Artėjantį savaitgalį Kretingos krepšinio klubo laukia dvi varžybos išvykose vasario 7 d. su turnyro lentelės kaimynais Biržų ,,Biržais“ (13 pergalių, 10 pralaimėjimų), o vasario 8 d. su Kauno ,KTU (10 pergalių, 13 pralaimėjimų).

Komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Turėjome sunkų savaitgalį, nes žaidėme su lygos lyderiais – komandomis, kurios sau šį sezoną kelia aukščiausius tikslus. Rungtynėse namuose prieš Vilkaviškį labai prastai sužaidėme pirmuosius du kėlinius, antroje dalyje buvome grįžę į rungtynes, bet pritrūko laiko. Džiaugiuosi, kad vaikinai nenuleido rankų, kai pranašumas jau buvo didelis. Šeštadienį Kaune iškovojome labai reikalingą pergalę turnyrinėje lentelėje, nes sezonui artėjant į pabaigą kiekviena pergalė dėl pozicijos bus ,,aukso vertės“, ir tokią pergalę šeštadienį mes iškovojome, džiugu ir dirbame toliau“.