Ketvirtfinalyje prireiks lemiamo mačo

Kovo 9 d. kretingiškiai prieš reguliaraus sezono lyderius Gargždų SC nusileido 68:84 [17:21; 15:17; 19:27; 17:19]. Puikiai rungtynes pradėję kretingiškiai pirmavo didžiąją pirmojo kėlinio dalį, o varžovai persvėrė rezultatą tik kėlinio pabaigoje ir nebeleido persverti rezultato savo naudai. Baigiantis trečiajam kėliniui varžovai susikrovė ir 18 taškų persvarą (29 min. 47:65) ir kretingiškiams pavojingiau priartėti nepavyko.

Kovo 11 d. namuose kretingiškiai po dramatiškos kovos šventė pergalę rezultatu 83:82 [16:25; 22:24; 15:14; 30:19]. Rungtynes taškas į tašką pradėję kretingiškiai neatlaikė varžovų tempo ir jau pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 9 taškų deficitą (10 min. 16:25), o po dviejų kėlinių varžovai pirmavo dviženkle persvara (20 min. 38:49). Į lemiamą kovą gausiai sirgalių palaikomi kretingiškiai kilo ketvirtajame kėlinyje, kurio metu likvidavo varžovų turėtą persvarą ir iškovojo dramatišką pergalę.

Išvykos rungtynėse Kretingos ,,Kretingai” atstovavo: Linas Markaitis (8/11 dvitaškiai) – 26, Aidas Viskontas – 18, Rytis Zabita (11 atk. kamuolių) – 9, Edgaras Danys – 8, Steponas Markus – 3, Linas Jonuška ir Justas Petkevičius po – 2, Gediminas Drungys, Eimantas Poškus ir Mantas Aukselis.

Tritaškiai. Išvykoje Kretingos komanda pataikė vos 4 tritaškius iš 32 (12,5 proc), o rungtynėse namuose vien pirmoje pusėje pataikyti 6 tritaškiai iš 14 (42,9 proc) ir nors antroje pusėje taikiklis užsikirto 7/21 (33,3 proc) tolimi metimai padėjo pasiekti pergalę.

Netektis. Kretingos komanda pirmajame ketvirtfinalio susitikime neteko Stepono Markaus. Puolėjas ketvirtajame kėlinyje patyrė traumą ir jo sezonas šių metų RKL greičiausiai baigtas.

Varžovų lyderis. Vaidotas Pečiukas kol kas kelia daugiausiai problemų Kretingos komandos gynybai, pirmajame susitikime jis surinko 21 tašką, antrojo metu 15 ir abiejuose susitikimuose buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Pašalinimas. Susitikimo Kretingoje metu už dvi nesportines pražangas prieš Aidą Viskontą iš aikštės buvo pašalintas varžovų komandos puolėjas Giedrius Sakalas.

J. Petkevičius. Sezono viduryje prie komandos prisijungęs puolėjas susitikime Kretingoje buvo svarbus faktorius pirmoje pusėje pelnęs tik 7 taškus jis iššovė antroje susitikimo pusėje surinkęs 15 taškų viso jų surinko 22 ir mačą baigė dėl 5 asmeninių pražangų.

Ketvirtas kėlinys. Didžiąją mačo dalį atsilikinėję kretingiškiai į lemiamą kovą pakilo būtent po G. Sakalo pašalinimo po Aido Viskonto baudų kretingiškiai persvėrė rezultatą savo naudai (36 min. 68:67), o po Lino Markaičio dvitaškio skirtumas siekė ir 3 taškus (70:67), bet netrukus po V. Pečiuko tritaškio rezultatas tapo lygus (37 min. 70:70). 39 – tą minutę po J. Petkevičiaus taiklių baudų kretingiškiai pirmavo ir 5 taškais (79:74), bet kitoje aikštės pusėje Dominykas Matutis sugebėjo išprovokuoti 5 – tąją J. Petkevičiaus pražangą ir uždirbti 3 baudų metimus, kuriuos realizavus skirtumas aptirpo (79:77). Paskutiniąją minutę L .Markaitis ir A. Viskontas prametė po vieną baudą ir paliko varžovams šansą rezultatui esant 81:79, bet varžovų ataką nutraukė L. Markaičio perimtas kamuolys ir greitoje atakoje pelnytas dvitaškis ir nors paskutinę sekundę Rokas Šimkevičius pataikė iš toli tai Gargždų komandos neišgelbėjo, o švieslentė rodė rezultatą 83:82 Kretingos komandos naudai. Šiame susitikime kretingiškiai antroje rungtynių pusėje gerokai pagerino gynybą, kurios metu buvo praleisti tik 33 taškai.

Pergalingose rungtynėse namuose Kretingos komandoje rungtyniavo: Justas Petkevičius – 22, Aidas Viskontas (5 rez. perdavimai) – 19, Rytis Zabita (14 atk. kamuolių) – 14, Linas Jonuška – 9, Linas Markaitis – 7, Mantas Aukselis – 5, Gediminas Drungys – 4, Eimantas Poškus – 3, Edgaras Danys.

Lemiamos serijos rungtynės įvyks kovo 14 d. 19.00 valandą Gargdžų SC salėje (J. Janonio g. 9). Raginame visus komandos fanus vykti kartu ir palaikyti Kretingos komanda lemiamoje kovoje.