GRUODŽIO MĖNĖSIO INTERVIU: komandos naujokas Rokas Šimkevičius

BC Kretinga

Šį sezoną ir vėl pradedame pažintį su Kretingos krepšinio klubo naujokais ir pirmasis žaidėjas, kurį pakalbinome 29 m. gynėjas Rokas Šimkevičius pelnantis po 15 taškų ir komandos draugams perduodantis po beveik 4 rez. perdavimus. Rokas sutiko pasidalinti prisiminimais apie Kretingos komandą, adaptaciją naujoje komandoje, mėgstamas pozicijas ir atsiminimus po triumfo RKL.

  – Kretingos komanda žinai jau iš seniau, kai atstovavai tuometinei Neringos ,,Kuršių“ komandai, o vėliau prieš Kretingos komandą rungtyniavai ir atstovaudamas Gargždų ,,Gargždams“. Ką žinojai apie šią komandą iki šiol ir kas paskatino prisijungti prie šios komandos?

  – Apie komandą žinojau gan nemažai. Ir žinojau, kad Kretingos komanda kiekvienais metais vis tobulėja ir kelia sau vis aukštesnius tikslus. Kai atstovavau tiek Neringos ,,Kuršiams“, tiek Gargždams, nesvarbu, kur žaistume su Kretinga reikėdavo kovoti iki galo.

  – Šioje komandoje rungtyniauja ne vienas tavo draugas, ar tai labai palengvino tavo adaptaciją, kaip įvertintum komandos mikroklimatą? Kaip sekasi perprasti vyr. trenerio A. Mikaločiaus schemas?

  – Taip, su dauguma vyresnių žaidėjų jau esu rungtyniavęs ir anksčiau, todėl, žinau, kiekvieną: ką jis gali ir taip žymiai lengviau adaptuotis naujoje komandoje. Trenerio schemas perprasti, kaip ir visur, kai ateini į naują vietą reikia laiko, bet viskas eina gera linkme ir tikimės, kad su šitomis schemomis eisim tik į priekį.

  – Kurioje pozicijoje rungtyniaudamas jautiesi geriau įžaidėjo ar atakuojančio gynėjo? Atrodo su kiekvienomis rungtynėmis jautiesi vis užtikrinčiau?

  – Visada gyvenime sakiau, kad antroje pozicijoje žaisti yra lengviau ir patinka kartais ten ir man pabūti, bet, šiaip, labiau mėgstu vadovauti komandai įžaidėjo pozicijoje.

  – Nors pirmas ratas jau įpusėjo, jums jis kol kas klojasi ne pačia geriausia tėkme, kaip manai, ar dar galite pagerinti savo žaidimą, tuo labiau kai dauguma rungtynių pralaimite vos keliais taškais. Koks, tavo manymu, yra šios komandos potencialas?

  – Aš, manau, kad tikrai galime pagerinti savo žaidimą, pradžioje keliose varžybose, tikrai nepasisekė gerai sužaisti rungtynių gale, bet analizuojame savo žaidimą, treniruojamės, kad taptume geresniais. Šiais metais bus finalo ketvertas, tai jame visos komandos nori būti, ne išimtis ir mes.

  – Kurie varžovai kol kas palieka geriausią įspūdį?

  – Dėl geriausio sunku pasakyti. Vilkaviškis stebina, kad žaidžia be pralaimėjimų. Raseiniai matosi, kad irgi analizuoja, treniruojasi, stengiasi pasiruošti kiekvienoms rungtynėms. Iš tikrųjų, tai labai daug komandų konkurencingų, kas padaro šią lyga labai nenuspėjama ir nežinosi kas prieš ką gali laimėti.

  – Prieš porą metų su Gargždų komanda tau jau pavyko tapti RKL čempionu. Kokie atsiminimai liko iš to sezono?

  – Na, su Gargždais irgi laimėjome tik antrais metais, kai išlaikėme komandos branduolį. Atsiminimai labai geri, nes tapome čempionais, kažkaip visą tą sezoną jautėme, kad galim laimėt ir tai pavyko.

Parengė Tomas Kubilius