GRUODŽIO MĖNESIO INTERVIU: komandos kapitonas Domininkas Matutis

BC Kretinga

Nors Kretingos komanda jau kurį laiką ir nežaidė, bet prieš šventes nusprendėme pakalbinti trečią sezoną komandoje rungtyniaujantį ir komandos kapitono pareigas šiemet perėmusį pagrindinį komandos įžaidėją Domininką Matutį. Jis papasakojo apie kapitono pareigas, pasidalino įžvalgomis apie komandos sudėtį, įvardijo jo nuomone pavojingiausius konkurentus ir dar daugiau. 29 – erių metų atakų organizatorius šiemet žaidžią geriausią savo sezoną Kretingos komandoje ir per 30 minučių pelno po beveik 17 taškų (13 vieta lygoje), išdalija po 6 rezultatyvius perdavimus (6 vieta lygoje), perima po beveik 2 kamuolius ir renka 20,8 naudingumo balo (14 vieta lygoje). Maža to dvitaškius ir tritaškius meta pavydėtinu 50 proc. tikslumu (5 vieta lygoje pagal tritaškių taiklumą), o baudas 90,9 proc. tikslumu (2 vieta lygoje).

– Šį sezoną komandą palikus Linai Jonuškai tapai komandos kapitonu? Ar tau tai kažką reiškia?

Manau, taip, tai parodo kad manimi pasitiki komandos draugai ir treneris. Būnant kapitonu turi didesnę atsakomybę suburiant žaidėjus kad komanda būtų vieninga ir eitų vienu keliu. Komandos atmosfera turi būti gera, kad niekada neatsineštume į rūbinę blogos nuotaikos.

– Šiame sezone pavyko pagerinti savo statistinius rodiklius beveik visose kategorijose ir esi vienas naudingiausių RKL A diviziono žaidėjų?

– Čia tik statistikos rodikliai, kurie vieną dieną būna geresni, kitą – blogesni. Man kaip įžaidėjui pagrindiniai du rodikliai mažiau klaidų ir daugiau rezultatyvių perdavimų. Kaip komanda šiemet dar nežaidėm pilna sudėtimi, tai vienas, tai kitas žaidėjas iškrenta, gal todėl tenka daugiau laiko praleisti aikštėje.

– Ką manai apie šio sezono komandos sudėtį? Kokius tikslus keli sau ir komandos draugams?

– Mūsų sudėtis šiemet, kaip ir kasmet patyrusių žaidėjų ir jaunimo junginys. Branduolys išlieka tris – ketverius metus, tai, manau, ir yra svarbiausia kad aplink juos žaidimas suktųsi. O jaunimas turi suprasti ko atėjo į komandą bei suprasti savo rolę. Kuo greičiau jie tai įsisavins, tuo komandai bus geriau ir jie patys greičiau tobulės. Komandos tikslas –  vienareikšmiškai finalinis ketvertas, kiekvienas sportininkas savo srityje turi siekti maksimumo, tai, manau, ir mes turim žaisti su mintimi kaip ten patekti. Ketverte visų šansai lygūs.

– Kaip manai, kurios komandos yra rimčiausios pretendentės kovoti dėl finalo ketverto šiemet?

Šiemet sustiprėjusi yra Biržų komanda, kuri pasipildė naujais žaidėjais, Raseiniai, Tauragė, kurios yra puikiai treniruojamos. Kaip visada, manau,  Kauno rajono ,,Omega“ – jie sezone sunkiai įsibėgėja, bet kai jau  įsibėgėja būna visiems liūdna, ypač, jų aikštėje.

– Sezoną pradėjote puikiai ir buvote įsitvirtinę pirmoje turnyrinės lentelės vietoje, bet dėl Covid – 19 protrūkio teko užleisti šias pozicijas. Kaip manai ar greit vėl pavyks įgauti tokią gerą sportinę formą kaip ir sezono pradžioje?

Šis sezonas labai keistas, tai žaidžiam, tai nežaidžiam. Reikia prisitaikyti prie to ir nereikia panikuoti ar kažkaip dejuoti. Visiems sąlygos vienodos ir reikia tik sportuoti, dirbti, turime suprasti ko čia šį sezoną susirinkom ir nesvarbu koks sezonas. Dabar į turnyrinę lentelę nėra ko žiūrėti, dairytis pradėti reikės antro rato viduryje, kai būsime sužaidę jau pusę rungtynių.

– Ar labai trūksta komandos aistruolių palaikymo rungtynėse, ar jau pripratote žaisti tuščiose salėse?

– Su aistruoliais mums visada smagiau žaisti. Pas mus Kretingoje, jie yra tikrai smagūs ir varžovams ,,užkuria neblogą pirtelę“. Tikiuosi, jie palaiko mus internetu ir žiūri mūsų varžybas. Dėl tusčių salių tikrai liūdna, nes ir šeimos nariai nori atvykti, draugai, jaunimas noriai rinkdavosi stebėti varžybų. Bet yra kaip yra, reikia žaisti ir prisitaikyti prie tokių sąlygų, kokios jos yra.

Parengė Tomas Kubilius