BC Kretingai pergalių iškovoti nepavyko

BC Kretinga

Sausio 24 d. Kretingos komanda išvykoje 66:67 [16:24; 18:15; 22:13; 10:18] nusileido prieš Akmenės,,Patriots – Cementas“ (9 pergalės, 12 pralaimėjimų) komandą. Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie jau antro kėlinio pradžioje įgijo 9 taškų persvarą (13 min. 16:25), bet sėkminga kėlinio pabaiga leido sušvelninti skirtumą iki 2 taškų (20 min. 36:34). Kretingiškiai labai sėkmingai užbaigė trečią kėlinį, kai kėlinio pabaigoje neleido šeimininkams  tris minutes pelnyti taškų ir nutolo (30 min. 56:49). Prasidėjus paskutiniam rungtynių ketvirčiui Kretingos komanda po M. Aukselio taiklaus dvitaškio įgijo ir didžiausią susitikime 11 taškų persvarą (32 min. 60:49), bet per likusias 8 minutes pavyko pelnyti vos 6 taškus ir varžovai pabaigoje pradėjo artėti ir likus 19 sekundžių po M. Valters 5 taškų iš eilės pervėrė rezultatą savo naudai – 66:67; kretingiškiai paskutinėje atakoje dar susikūrė galimybę persverti rezultatą, bet kapitono L. Jonuškos mestas tritaškis tikslo nepasiekė ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

Šiose rungtynėse Kretingos ,,Kretingai“ atstovavo: Tadas Maželis (7/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 28 naud. balai) – 20, Rokas Šimkevičius – 15, Linas Jonuška (4/4 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai, 16 naud. balų) – 11, Rytis Zabita (8 atk. kamuoliai, 15 naud. balai) – 8, Mantas Aukselis – 5, Domininkas Matutis (5 atk. kamuoliai, 5 rez. perd., 2 per. kamuoliai) – 3, Edgaras Danys ir Tadas Budrys (5 atk. kamuoliai) po – 2, Kornelijus Stonkus ir Rokas Nikitinas.

Akmenės ,,Patriots – Cementas“: Martynas Valters (8/11 dvitaškiai, 9 atk. kamuoliai, 29 naud. balai) – 23, Antanas Bertašius – 16.

Sausio 25 d. Kretingos komanda išvykoje pralaimėjo 81:84 [23:22; 13:19; 24:15; 21:28] ir prieš Plungės ,,Olimpą“ (4 pergalės, 17 pralaimėjimų). Baigiantis pirmajam kėliniui kretingiškiai dar buvo priekyje (9 min. 23:20), bet tada šeimininkai surengė spurtą 0:11 ir išsiveržė į priekį (12 min. 23:29), o įpusėjus antrajam kėliniui varžovai įgijo ir didžiausią 10 taškų persvarą (16 min. 27:37), bet iki pertraukos skirtumą pavyko sumažinti perpus (20 min. 36:41). Trečiajame kėlinyje Kretingos komanda puikiai žaidė gynyboje ir iki kėlinio pabaigos persvėrė rezultatą savo naudai (30 min. 60:56). Ketvirtajame kėlinyje skirtumas svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai, prasidėjus paskutinei minutei ,,olimpiečiai“ buvo priekyje 2 taškais (40 min. 81:79), likus žaisti 20 sekundžių po kretingiškių netaiklaus tritaškio Rytis Zabita atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus su pražanga, bet nepataikyta bauda tik išlygino rezultatą 81:81. Paskutinė ataka priklausė aikštės šeimininkams ir jų vidurio puolėjas Mantas Mažeika su finaline sirena pataikė tritaškį iš aikštės kampo taip leisdamas savo komandai švęsti dramatišką pergalę. Šie du pralaimėjimai gerokai pablogino Kretingos komandos pozicijas, su 12 pergalių ir 9 pralaimėjimais komanda šiuo metu yra septinta.

Kretingos ,,Kretinga“: Rytis Zabita (10/16 dvitakiai, 20 atk. kamuolių,5 išprov. pražangos, 39 naud. balai) – 22, Domininkas Matutis (5 rez. perdavimai, 2 per. kamuoliai) – 15, Tadas Maželis (4/5 dvitaškiai, 2 per. kamuoliai) – 14, Linas Jonuška (8 atk. kamuoliai, 2 per. kamuoliai) – 13, Rokas Šimkevičius – 7, Tadas Budrys – 5, Kornelijus Stonkus – 3, Edgaras Danys – 2, Mantas Aukselis ir Rokas Nikitinas.

Plungės ,,Olimpas“: Tomas Domarkas (12/12 baudos, 5 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai, 10 išprov. pražangos, 43 naud. balai) – 22, Vytautas Danys – 17.

Artėjantį savaitgalį Kretingos krepšinio klubo laukia du rimti iššūkiai: sausio 31 d. 19 val. namuose su lygos lyderiais Vilkaviškio ,,Perlu“ (17 pergalių, 3 pralaimėjimų), o vasario 1 d. išvykoje su II vietoje esančiu Kauno ,,Atletu“ (16 pergalių, 5 pralaimėjimų).

Vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Labai sunku ir liūdna, kažką pakomentuoti po šio savaitgalio dvikovų bei naujienų. Šiais metais jau žaidėme šešias taip pralaimėtas rungtynes, kai viskas sprendžiasi rungtynių pabaigoje bei rungtynes nulemia lemiamas metimas, atkovotas kamuolys ar klaida. Turėjome ir aštuonis pratęsimus. Jei būtų pavykę pasiekti kelias pergales dabar būtume  buvę ketverte, bet jų nėra tai nieko ir nepadarysi, nėra kada žvalgytis atgal. Praėjusiame sezone turėjome apie 9 tokias rungtynes (įskaitant ir svarbias ketvirtfinalio rungtynes), tai, manau, tokie dalykai daug priklauso nuo fortūnos ir sėkmės, tai nežinau, gal į bažnyčią reik nueiti su komandą. O jei rimtai, tai reikia visų pirmą sužaisti 39 rungtynių minutės taip, kad rungtynių baigtis nepriklausytų nuo paskutinės atakos, o ne ateiti į rungtynės jau užsidėjus pergalę į turnyrinę lentelę arba rungtyniauti be jokio noro ir energijos. Šitie pralaimėjimai parodo, kad šiemet RKL galime pralaimėti prieš, bet kokią komandą, bet taip ir laimėti galime prieš, bet kokią komandą. Psichologiškai tokie pralaimėjimai yra sunkūs, bet juos turime išgyventi visą komandą. Galime liūdėti, pradėti kaltinti vieni kitus, bet sezonas dar nebaigtas, turime išanalizuoti dar kiek galime visi savo klaidas, tiek aš kaip treneris, tiek visi žaidėjai ir sužaisti likusias RKL reguliaraus sezono rungtynes kiek įmanoma geriau ir būti maksimaliai gerai pasiruošę atkrintamosioms rungtynėms, nes visgi sirgaliai mus palaiko, tai negalime pasiduoti. Taip pat šis niūrus savaitgalis užbaigtas dar blogesne žinia apie krepšinio žvaigždės Kobe Bryant mirtį. Tikrai šis žmogus buvo tas, kuris tiek man, tiek mano aplinkiniams žmonėms padėjo pamilti krepšinį dar labiau. Po tokio savaitgalio reikės šiek tiek laiko atsigauti. Šis žaidėjas visada bus su mumis krepšinio aikštelėje.“