BC Kretinga sezoną pradėjo pralaimėjimu ir pergale namuose

BC Kretinga

Kretingos krepšininkai treniruojami Arimanto Mikaločiaus pradėjo naująjį RKL sezoną, pirmosios varžybos išvykoje baigėsi skaudžiu pralaimėjimu, bet šeštadienį namuose nugalėti Anykščių krepšininkai ir pasiekta pirmoji pergalė.

Spalio 24 dieną Kretingos krepšininkai RKL A diviziono starte išvykoje 64:72 [13:19; 19:13; 12:10; 20:30] nusileido Vilniaus ,,VKM – Citus” komandai. Rungtynių pradžioje nieko nelaukę šeimininkai įgijo 10 taškų persvarą (8 min. 7:17), bet po taiklių Martyno Airošiaus ir Ryčio Zabitos dvitaškių pirmasis kėlinys pasibaigė 6 taškų sostinės krepšininkų persvara 13:19. Antrajame kėlinyje 10 taškų pelniusio Lino Jonuškos vedami Kretingos krepšininkai sustabdė varžovų puolimąvcp-510 exam dumps ir į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant lygiam kovingam rezultatui – 32:32. Trečiojo kėlinio metu aikštėje vyravo gynyba, komandos sunkiai sekėsi rinkti taškus, bet didžiąją kėlinio pirmavo kretingiškiai, o skirtumas svyravo tarp 2 ir 4 taškų, kuriems ir pavyko laimėti ketvirtį 12:10 ir prieš lemiamą kėlinį įgyti trapų 2 taškų pranašumą 44:42. Ketvirtajame kėlinyje iš toli pataikius Martynui Airošiui kretingiškiai įgijo didžiausią persvarą susitikime (32 min. 47:42), bet tada ,,atsirišo” vilniečių toliašaudė artilerija ir po triejų taiklių tritaškių iš eilės jie persverė rezultatą savo naudai. Nors likus žaisti 56 sekundes kretingiškiai atsilikinėjo tik 4 taškais 60:64, bet per likusį laiką vilniečiai tik padidino savo pranašumą. Kretingiškiams dėl pergalės pakovoti sutrugdė prastasCisco 400-101 pataikymas ir didesnis klaidų skaičius, bet gelbėjo laimėta kova dėl atšokusių kamuolių.

2014-10.28

Kretingos ,,Kretinga”: Martynas Airošius (3/6 tritaškiai) 18, Linas Jonuška 12, Domantas Šimaitis ir Steponas Markus po 9, Rytis Zabita (9 atk. kamuoliai) 8, Gediminas Drungys 5, Jurgis Petrauskas 3, Valdas Raudonis, Mindaugas Lukauskas ir Henrikas Lubinas taškų nepelnė.

Vilniaus ,,VKM – Citus”: Kristupas Totoris 19, Margiris Normantas 14, Rytis Meškauskas 12, Vytautas Saulis 9, Lukas Žarskus 6, Šarūnas Pruišinskas 5, Domantas Pavlovskis 4, Rokas Norvilas 2, Tomas Rimša 1, Domantas Želvys taškų nepelnė.

Spalio 25 dieną, pirmosiose šio sezono rungtynėse namuose kretingiškiai 78:76 [15:19; 22:10; 19:24; 22:23] nugalėjo Anykščių KKSC ,,Volupį” ir iškovojo pirmąją pergalę. Rungtynes namuose geriau pradėjo Anykščių krepšininkai, kurie nuo pat pradžių įgijo pranašumą, o jo pabaigoje susikrovė didžiausią – 7 taškų persvarą (9 min. 12:19), kurį tritaškiu sušvelnino Steponas Markus. Antrojo kėlinio metu sėkmingai gynėsi nuo svečių atakų ir leido jiems pelnyti tik 10 taškų, o kėlinio pabaigoje po Ryčio Zabitos dvitaškio įgijo didžiausią pirmoje rungynių pusėje 11 taškų persvarą (19 min. 37:26). Didžiąją trečiojo kėlinio dalį kretingiškiai išlaikė persvarą savo rankose, bet kėlinį spurtu užbaigę svečiai sumažino kretingiškių persvarą iki 3 taškų (30 min. 56:53). Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui Kretingos kapitonas Gediminas Drungys buvo nubaustas penkta asmeninine pražanga, bet puolime sėkmingai rungtyniavę Martynas Airošius ir Domantas Šimaitis sugrąžino kretingiškiams 10 taškų persvarą (37 min. 72:62), bet anykštėnai nepalūžo ir po nesulaikomai žaidusio Karolio Raginio tritaškio sumažino skirtumą iki 1 taško (40 min. 74:73). Kitoje atakoje Martynas Airošius atsakė taikliu tritaškiu, bet svečių žaidėjas Laurynas Kirklys taip pat atsakė taikliu tolimu metimu ir prieš lemiamą kretingiškių ataką skirtumas buvo minimalus. Lemiamoje atakoje varžovai prasižengė prieš Kretingos gynėją Jurgį Petrauską ir šis pataikė pirmą baudos metimą, o nors antrasis ir buvo netikslus kamuolį puolime atkovojo Rytis Zabita ir per likusį laiką nespėję prasižengti anykščių krepšininkai patyrė pralaimėjimą ir leido kretingiškiams džiaugtis pirmają pergale šio sezono RKL.  Šiose varžybose Kretingos krepšininkai padarė vos 9 klaidas, o varžovai suklydo 21 kartą.

2014-10.28_1

Kretingos ,,Kretinga”: Martynas Airošius 19, Rytis Zabitas (7/9 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių) ir Domantas Šimaitis po 15, Linas Jonuška 14, Steponas Markus 6, Jurgis Petrauskas 1, Ramūnas Strazdauskas, Valdas Raudonis, Mindaugas Lukauskas ir Henrikas Lubinas taškais neišsiskyrė.

Anykščių KKSC ,,Volupis”: Karolis Raginis (8/10 dvitaškiai, 16 atk.kamuolių) 32, Linas Valatkevičius 15, Laurynas Kirklys 14, Ričardas Prybylskis 5, Gediminas Poviliauskas ir Deimantas Pavlovskis po 4, Audrius Jakštonis 2, Justinas Gečas ir Motiejus Dailydė taškų nepelnė.

Artimiausias rungtynes Kretingos komanda žais spalio 31 dieną išvykoje, prieš pirmuose dviejuose turuose pergales iškovojusius Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto krepšininkus. Šių rungtynių pradžia 18 val. (Kretingos g. 36, Klaipėda).