BC Kretinga RKL ,,TOPsport – 2018″ taurės finale

Kovo 8 d. Kretingos komanda, Raviliškyje vykstančiame, ,,TOPsport taurės 2018″ pusfinalyje, 92:84 [30:26; 16:13; 18:21; 28:24] nugalėjo Kauno rajono ,,Omegą” ir pateko į finalą. Įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus (5 min. 9:9), bet sėkmingiau rezultatyvų kėlinį užbaigė Kretingos krepšininkai įgiję 4 taškų persvarą (10 min. 30:26). Antrasis kėlinys taipogi sėkmingiau klostėsi Kretingos komandai, keletą kartų įgijusiai 9 taškų persvarą, bet į didžiąją pertrauką komandos išėjo pirmaujant 46:39. Įpusėjus trečiajam kėliniui varžovams pavyko išlyginti rezultatą (26 min. 52:52); kėlinio pabaigoje įgyti 3 taškų persvarą (29 min. 57:60), bet po trečio kėlinio pabaigos vis dar priekyje buvo Kretinga – 64:60. Lemiamas kėlinys vyko permainingai, bet likus žaisti dvi minutes po T. Maželio pataikyto baudos metimo kretingiškiai susikrovė didžiausią 11 taškų persvarą (38 min. 90:79), kurią ir išlaikė iki susitikimo pabaigos. Septyniese rungtyniavusiems varžovams koja kišo klaidos, jie suklydo 19 kartų, kai tuo tarpu Kretingos komanda padarė 10 klaidų.
Kretingos ,,Kretinga”: Aidas Viskontas (5 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai, 25 naud. balai) – 22, Martynas Airošius – 20, Tadas Maželis ir Linas Jonuška po – 14, Albertas Valiulis (4/8 tritaškiai) – 12, Rytis Zabita (13 atk. kamuolių, 18 naud. balų) – 7, Edgaras Danys – 3, Petras Piekus ir Kornelijus Stonkus.
Kauno rajono ,,Omega” komandoje 15 taškų surinko Giedrius Marčiukaitis, 14 Roberto Bitino sąskaitoje.

Rytojaus finalo rungtynėse įvyks dviejų žemaičių komandų derbis ir susitikimas su RKL reguliaraus sezono nugalėtojais Gargždų SC krepšininkais, kurių šį sezoną nugalėti dar nepavyko. Finalinių rungtynių pradžia Radviliškyje 19:30 val. Taipogi, rytoj snaiperių konkurse Kretingos garbę gins Albertas Valiulis, o vyr. treneris Arimantas Mikaločius su kolegomis varžysis prieš Lietuvos Respublikos Seimo rinktinę.