BC ,,Kretinga” perrašė istoriją ir tapo naujaisiais RKL ČEMPIONAIS

Arimanto Mikaločiaus kariauna gegužės 1-2 dienomis Kėdainių arenoje, vykusiame finalo ketverte pasiekė tai, ko nebuvo pavykę padaryti per savo istoriją RKL. Iki tol nė karto finalo ketverte nežaidę Kretingos krepšininkai šiemet ne tik į jį pateko, bet ir laimėjo.

Gegužės 1 d. Kretingos komanda pusfinalyje 75:73 [19:21; 21:16; 9:12; 22:22; 4:2] po fantastiškos, pratęsimo pareikalavusios kovos, palaužė Akmenės raj. ,,Patriots” pasipriešinimą. Visas rungtynes komandos žygiavo koja kojon, o po pirmo kėlinio pirmavo Akmenės krepšininkai – 19:21, o po dviejų kėlinių priekyje jau buvo kretingiškiai – 40:37. Trečiasis kėlinys buvo labai nerezultatyvus, bet jį 3 taškais sugebėjo laimėti varžovai ir prieš ketvirtą kėlinį švieslentėje degė lygus rezultatas – 52:52. Likus kiek mažiau nei 3 minutėms rezultatas po Rokas Šimkevičiaus tritaškio buvo lygus 65:65, bet tada kretingiškiai pusantros minutės negalėjo pelnyti taškų, o varžovai į tai atsakė dviem tolimais Edgaro Preibio ir Martyno Valters metimais ir likus žaisti 58 sekundes komandas skyrė 6 taškai – 71:65. Likus 49 sekundėms Rokas Šimkevičius smeigė dar vieną savo tritaškį ir sumažino skirtumą perpus – 68:71; vos po kėlių sekundžių ,,Patriots” centras Antanas Bertašius neapdairiai išsimetė kamuolį iš už galinės linijos, o jį perėmęs Tadas Maželis sumažino skirtumą iki 1 taško – 70:71. Kitoje atakoje Akmenės raj. ,,Patriots” tirpdė laiką, bet kamuolį prarado Daniel Baslyk, o Kretingos atakoje buvo prasižengta prieš Vytautą Šarakauską, šis prametė abi baudas, bet varžovai per anksti įžengė į baudos aikštelę ir trečiuoju bandymu Kretingos aukštaūgis nebeklydo ir išlygino rezultatą – 71:71. Po pertraukėlės Tadas Maželis bandydamas perimti kamuolį prasižengė prieš varžovų puolėją Daniel Baslyk, siųsdamas pastarąjį prie baudų metimo linijos, bet iki tol neklydęs ir pataikęs visas 5 baudas pastarasis prametė abu kartus. Kretingiškiai atkovojo kamuolį, bet Domininko Matučio tritaškis nuo beveik vidurio aikštės tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Pratęsimas vyko labai nerezultatyviai, Dominkas Matutis pirmasis jame išvedė Kretingos komandą į priekį likus 3 minutėms iki pratęsimo pabaigos, o Akmenės komandai rezultatą iškygino taiklios Audriaus Povilaičio baudos, likus žaisti dvi minutes, o pergalingus taškus Kretingai likus žaisti 1:50 minutės pelnė Tadas Maželis. Paskutinė ataka patampė nervus tiek visai Kretingos komandai, tiek ir susirinkusiems ir gausiai palaikiusiems žiūrovams, bet tiek Daniel Baslyk, tiek ir Nerijaus Mikos metimai paskutinėje atakoje tikslo nepasiekė ir kretingiškiai po dramatiškos pasiekė lygos finalą.

Pusfinalyje Kretingos komandai atstovavo: Domininkas Matutis (4/9 tritaškiai) – 17, Rokas Šimkevičius (7 atk. kamuoliai, 5 išprov. pražangos) – 13, Justas Grikštas ir Vytautas Šarakauskas (6 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai, 5 blokai, 7 išprov. pražangos, 20 naud. balų) po – 12, Tadas Maželis (9 atk. kamuoliai, 5 išprov. pražangos, 13 naud. balų) – 9, Rytis Zabita (7 atk. kamuoliai) – 8, Karolis Opulskis ir Edgaras Danys po – 2.

Akmenės raj. ,,Patriots”: Audrius Povilaitis (5/5 baudos, 10 atk. kamuolių, 23 naud. balai) – 21, Edgaras Preibys (2/4 tritaškiai, 7 atk. kamuoliai) – 16, Daniel Baslyk (5/7 baudos, 8 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai) – 10.

Gegužės 2 d. didžiajame finale kretingiškiai, po dar vienos įtemptos kovos 82:78 [21:24; 20:12; 15:28; 26:14] nugalėjo A diviziono reguliaraus sezono nugalėtojus Vilniaus ,,Rivilę”. Rungtynių rezultatas bangavo visas varžybas. Pirmajame kėlinyje sėkmingiau rungtyniavo Vilniaus ,,Rivilė”, po pirmųjų dešimties minučių turėjo 3 taškų persvarą – 21:24. Antrajame kėlinyje iniciatyva jau priklausė kretingiškiams, šiame kėlinyje A. Mikaločiaus auklėtiniai pagerino gynybą ir to užteko, kad į didžiąją pertrauką komandos išeitų pirmaujant – 41:36. Trečiasis kėlinys Kretingos komandai prasidėjo labai nesėkmingai, sostinės komanda jį pradėjo savo spurtu 4:18 ir buvo pabėgę 45:54, o didžiausias skirtumas tarp komandų buvo 11 taškų (30 min. 53:64). Tačiau ketvirtasis kėlinys jau priklausė kretingiškiams, kurie pagerino gynybą, o juos į priekį traukė Domininko Matučio šou. Likus mažiau nei 4 minutėms varžovai pirmavo 71:68, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi mūsų kapitonas Domininkas Matutis. „Kretingos“ įžaidėjas besibaigiant atakos laikui prasiveržimu sumažino skirtumą iki minimumo, o netrukus smeigė du itin reikšmingus tritaškius. Likus 2 minutėms „Kretinga“ jau pirmavo 78:73 ir privertė M. Noreiką paprašyti minutės pertraukėlės. Po pertraukėlės įvyko kurioziškas ir retai matomas epizodas, varžovų centras Karolis Brusokas galingai sugrūdo kamuolį į kretingiškių krepšį, bet tinklelis išspjovė kamuolį atgal ir teisėjai nusprendė taškų neįskaityti. Per likusį laiką „Rivile“ dar sugebėjo sumažinti skirtumą iki 3 taškų, tačiau tuomet iki dvikovos pabaigos buvo likusios vos 4 sekundės, Rokas Šimkevičius taikliu baudos metimu užtikrino „Kretingai“ ilgai lauktą triumfą. „Visą sezoną lipome lipome ir pagaliau užlipome. Kretinga daug metų to laukė ir daug kentėjo. Tiesiog mečiau. Esu kapitonas ir turėjau imtis iniciatyvos. Mes tiesiog negalėjome šį savaitgalį pralaimėti. Šiandien reikia atsipalaiduoti ir švęsti, o kitais metais laukia žingsnis į priekį“, – taip po finalo kalbėjo MVP šūksnių iš ištikimiausių gerbėjų susilaukęs D. Matutis.

„Emocijos – fantastinės. Prieš 10 metų, kuomet pradėjau dirbti, tikrai nebūčiau pagalvojęs, kad mes išvis galėtume būti finaliniam ketverte. Dabar mes jame esame ir jį laimime. Visa širdimi dėkoju vyrams, žinoma, visiems fanams, kurie atvažiavo ir mus palaikė. Jie užvedė mus, nes tikrai buvo sunkus momentas, kuomet turėjome -11. Aišku, gale viską lėmė sėkmė ir Domo tritaškiai. Aišku, jis gali pataikyti tokius tritaškius ir pagaliau jie įkrito. Rytoj sėsime ir kalbėsimės dėl kito sezono. Tikrai norime debiutuoti NKL – toks ir buvo tikslas“, – kalbėjo „Kretingos“ treneris A. Mikaločius.

Finale Kretingos komandai atstovavo: Domininkas Matutis (5/10 tritaškiai, 3/4 baudos, 5 rez. perdavimai, 2 per. kamuoliai, 5 išprov. pražangos, 25 naud. balai) – 22, Rytis Zabita (7/11 dvitaškiai, 9 atk. kamuoliai, 2 per. kamuoliai, 20 naud. balų) – 15, Vytautas Šarakauskas (2/4 tritaškiai, 8 atk. kamuoliai, 15 naud. balų) ir Rokas Šimkevičius (2/4 tritaškiai, 5 rez. perdavimai, 5 išprov. pražangos, 14 naud. balų) po – 12, Tadas Maželis – 7, Edgaras Danys (3/5 dvitaškiai) – 6, Justas Grikštas ir Karolis Opulskis po – 4.

Vilniaus ,,Rivilė”: Karolis Brusokas (11/15 dvitaškiai, 6/8 baudos, 20 atk. kamuolių, 2 bl. 5 išprov. pražangos, 48 naud. balai) – 28, Vaidotas Jatulevičius – 16, Gediminas Poviliauskas (13 atk. kamuolių, 17 naud. balų) – 14.

Kretinga šiais metais TOPsport RKL nuskynė ir daugybę individualių apdovanojimų, Kretingos komanda buvo pripažinta geriausia organizacija, vyr. treneris Arimantas Mikaločius geriausiu treneriu, Domininkas Matutis geriausiu sezono įžaidėju, o Rokas Šimkevičius geriausiu lygos šeštuoju žaidėju. Per visą sezoną Kretingos komanda bendrai pasiekė 28 pergales ir patyrė 6 pralaimėjimus.

Kretingos komanda atliko neįtikėtiną žygdarbį, o dabar savo darbą turės pradėti ir Kretingos rajono valdžia norint sėkmingai debiutuoti NKL pirmenybėse.