BC ,,Kretinga” pateko į RKL finalo ketvertą

BC Kretinga

Balandžio 24 d. Kretingos komanda išvykoje 86:67 [20:16; 15:16; 18:21; 33:14] nugalėjo Kėdainių ,,SC – Ateitis” ir laimėję seriją 3:1 pateko į RKL finalo ketvertą. Šeimininkai gerai pradėjo lemiamas rungtynes ir sužaidus 3 minutes pirmavo 0:8, bet Kretingos komanda po šalto dušo atsigavo ir po pirmojo kėlinio jau buvo priekyje – 20:16. Visas šio sezono komandų tarpusavio dvikovas įtikinamom persvarom laimėdavo aikštės šeimininkai. Kretingiškiai priekyje buvo didžiąją rungtynių dalį, bet įgyti ryškesnės persvaros atkakliai priešinęsi kėdainiečiai neleido, po dviejų kėlinių komandas skyrė 3 taškai – 35:32, po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus – 53:53. Lemiamą smūgį varžovams A, Mikaločiaus auklėtiniai smogė paskutiniame kėlinyje, likus žaisti kiek mažiau nei šešias minutes rezultatui esant 66:63, pelnė 13 taškų iš eilės ir išsprendė visus rungtynių klausimus (38 min. 79:63). Ši pergalė nutraukė „Kretingos“ ketvirtfinalių prakeiksmą, nes šiame etape komanda krito net trejus metus paeiliui, o praėjusiame sezone kretingiškiai šio etapo nespėjo pasiekti, nes prasidėjus COVID-19 pandemijai čempionatas buvo nutrauktas.

Kretingos ,,Kretinga”: Rokas Šimkevičius (9 atk. kamuoliai) – 21, Domininkas Matutis (3/4 dvitaškiai, 2/2 baudos, 5 rez. perdavimai) – 17, Vytautas Šarakauskas (5/7 dvitaškiai, 3/3 baudos, 14 atk. kamuolių, 2 blokai, 6 išprov. pražangos, 32 naud. balai) – 13, Rytis Zabita (5/7 dvitaškiai) – 12, Edgaras Danys – 11, Kornelijus Stonkus ir Tadas Maželis (7 atk. kamuoliai) po – 4, Karolis Opulskis – 3, Justas Grikštas – 1.

Kėdainių ,,SC – Ateitis”: Laurynas Danielius (6 išprov. pražangos) – 15, Justinas Žirlys (11 atk. kamuolių, 20 naud. balų) ir Gvidas Rupeika (4 per. kamuoliai, 16 naud. balų) po – 16.

Finalo ketverte, kuris vyks gegužės 1-2 dienomis, Kėdainiuose, Kretingos komanda susitiks su Raseinių ir Akmenės raj. ,,Patriots – Cementas” poros nugalėtoju, o serijoje kol kas 2:1 pirmauja pastarieji.