BC Kretinga pasiekė reguliaraus sezono finišą

Kovo 26 d. Kretingos komanda išvykoje 96:76 [22:19; 25:25; 27:16; 22:16] nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto (7 pergalės, 21  pralaimėjimas) komandą. Pirmajame kėlinyje varžovai turėjo 6 taškų persvarą (7 min. 11:17), bet kretingiškiai kėlinį užbaigė spurtu 11:2 ir turėjo 3 taškų persvarą – 22:19. Antrasis kėlinys vyko rezultatyviai, bet jis baigėsi lygiu rezultatu ir įtakos rezultatui neturėjo, komandas skyrė tie patys 3 taškai – 47:44. Po pertraukos Kretingos komanda pradėjo geriau žaisti gynyboje ir netrukus susikrovė dviženklę persvarą, o paskutiniame kėlinyje komandas skyrė ir 20 taškų.

Kretingos ,,Kretinga”: Vytautas Šarakauskas (2/2 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 3/3 baudos, 8 atk. kamuoliai, 3 per. kamuoliai, 28 naud. balai) – 16, Rytis Zabita (7/7 dvitaškiai, 18 naud. balų) – 14, Justas Grikštas (5/5 dvitaškiai, 16 naud. balų) – 12, Kornelijus Stonkus (5/7 dvitaškiai, 5 rez. perdavmai) – 11, Domininkas Matutis (7 rez. perdavimai, 18 naud. balų) ir Rokas Šimkevičius (2/4 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai) po – 10, Tadas Budrys (3/4 dvitaškiai, 3/3 baudos) – 9, Tadas Maželis – 7, Rokas Tiškus – 4, Ugnius Kvietkauskas – 3, Dovydas Diemontas.

Klaipėdos LCC tarpt. universitetas: Nikitas Sokolovas – 16, Stefano Manavis, Gleb Kopatsev ir Martynas Sabaliauskas po – 13.

Kovo 27 d. Kretingos komanda namuose 96:100 [31:20; 27:29; 12:28; 26:23] turėjo pripažinti Kauno raj. ,,Omegos” (14 pergalių, 14  pralaimėjimų) pranašumą. Prieš šias rungtynes, Kretingos komanda jau žinojo, kad Vilniaus ,,Rivilė” laimėjo paskutiniąsias savo rungtynes ir užsitikrino pirmąją turnyro lentelės vietą. To pasekoje poilsis buvo suteiktas Vytautui Šarakauskui, o taip pat traumuotiems Karoliui Opulskiui ir Edgarui Daniui, daugiau minučių aikštėje gavo jaunesni komandos krepšininkai. Atsipalaidavę rungtynes pradėję kretingiškiai, po K. Stonkaus dvitaškio pirmo kėlinio pabaigoje susikrovė dviženklę persvarą (10 min. 31:20); antrajame kėlinyje po T. Maželio prasiveržimo komandas skyrė ir 16 taškų (16 min. 50:34), bet iki pertraukos varžovai skirtumą sumažino iki vienženklio – 58:49. Pirmoje pusėje kretingiškiai puikiai atakavo iš trijų taškų zonos, tikslą pasiekė 11 iš 20 tolimų metimų (55 proc.). Trečiajį kėlinį kauniečiai pradėjo atkarpa 0:9 ir pavijo Kretingos komandą (23 min. 60:58), šeimininkai, per visą trečią kėlinį surinko tik 12 taškų, o tuo pasinaudoję varžovai atsidūrė priekyje – 70:77. Ketvirtajame kėlinyje varžovai pirmavo ir 13 taškų persvarą (33 min. 70:83), bet Kretingos komanda kovojo iki pabaigos ir po D. Matučio sumestų trijų baudų, likus žaisti 16 sekundžių, komandas skyrė tik 2 taškai – 96:98; E. Rogačiov kitoje aikštės pusėje pataikė abi baudas, o D. Matučio tritaškis tikslo nepasiekė ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

Kretingos ,,Kretinga”: Domininkas Matutis (3/6 tritaškiai, 6/7 baudos, 8 rez. perdavimai, 7 išprov. pražangos, 27 naud. balai) – 19, Rytis Zabita (7/8 dvitaškiai, 21 naud. balai) – 16, Tadas Maželis (5/7 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai, 8 rez. perdavimai, 21 naud. balas) ir Tadas Budrys (2/4 tritaškiai) po – 15, Rokas Šimkevičius (4/7 tritaškiai) – 12, Justas Grikštas (2 blokai) – 9, Kornelijus Stonkus (1/1 tritaškis, 5 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai, 2 per. kamuoliai, 14 naud. balų) – 7, Rokas Tiškus (1/2 tritaškiai, 3 rez. perdavimai, 2 per. kamuoliai, 8 naud. balai) – 3, Dovydas Diemontas ir Ugnius Kvietkauskas.

Kauno raj. ,,Omega”: Eduard Rogačiov (8/10 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 4/5 baudos, 11 atk. kamuolių, 5 rez. perdavimai, 6 išprov. pražangos, 38 naud. balai) – 29, Vaidas Bendikas (5/9 tritaškiai) ir Tadas Klimavičius (7/9 dvitaškiai) po – 21.

Kretingos komanda reguliarųj sezoną baigė antroje vietoje, iškovojusi 23 pergales ir patyrusi 7 pralaimėjimus, o tai reiškia, kad komanda iš karto pateko į ketvirtfinalį, o kitos komandos žais aštunfinalio seriją iki trijų pergalių. Prognozuojama ketvirtinalio serijos pradžia balandžio 17 d.

Kretingos komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Taigi reguliaraus sezono išsikeltus tikslus įvykdėme, norėjome būti tarp keturių geriausių komandų ir patekti tiesiai į ketvirtfinalį, tai ir padarėme. Sezone turėjome daug įvairių rungtynių ir skaudžių pralaimėjimų, kurie mums pravers ateities kovoms. Turime šiek tiek išsigydyti smulkias  traumas ir tada pradėti ruoštis ketvirtfinalio serijai. Serija bus sunki, reikalaujanti tiek fizinių, tiek psichologinių jėgų. Tikiuosi, visi žaidėjai atiduos aikštelėje visas jėgas dėl pergalės”.