BC Kretinga nepaisant skaudaus pralaimėjimo pagerino pozicijas

Vasario 5 d. Kretingos komanda namuose 86:79 [25:18; 18:22; 24:23; 19:16] palaužė Ukmergės ,,Olimpo”  (6 pergalės, 13 pralaimėjimų) pasipriešinimą. Rungtynes geriau pradėjo kretingiškiai, po T. Budrio dvitaškio pavyko susikrauti 10 taškų persvarą (9 min. 25:15). Įpusėjus antram kėliniui varžovai pavijo šeimininkus ir trumpam netgi išsiveržė į priekį (14 min. 27:29), o prieš pertrauką komandas skyrė 3 taškai (20 min. 43:40). Trečiajame kėlinyje švieslentėje net šešis kartus degė lygus rezultatas, dar 3 kartus Ukmergės komandai pavyko persverti rezultatą savo naudai. Paskutiniame kėlinyje ir toliau vyko apylygė kova, likus žaisti tris su puse minutės priekyje dar buvo varžovai (37 min. 76:77), bet per likusį laiką taškus rinko tik Kretingos komanda, pasiekusi dar vieną pergalę.

Kretingos ,,Kretinga”: Tadas Maželis (6/6 dvitaškiai, 3/4 baudos) ir Vytautas Šarakauskas (5/8 dvitaškiai, 5/7 baudos, 9 atk. kamuoliai, 26 naud. balai) po – 15, Edgaras Danys (3/5 dvitaškiai) ir Justas Grikštas po – 12, Rokas Šimkevičius (6 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai) – 9, Tadas Budrys (4/4 dvitaškiai) ir Karolis Opulskis po – 8, Kornelijus Stonkus (8 rez. perdavimai, 15 naud. balų) – 5, Rytis Zabita (8 atk. kamuoliai) – 2, Domininkas Matutis.

Ukmergės ,,Olimpas”: Augustinas Mikštas (12 atk. kamuolių, 19 naud. balų) – 14, Karolis Timofejevas – 11, Kšištof Songin – 10.

Vasario 6 d. Kretingos komanda išvykoje, po dviejų pratęsimų, 106:109 [9:26; 24:28; 28:16; 25:16; 12:12; 8:11] nusileido Biržų ,,Biržams”  (13 pergalių, 6 pralaimėjimai). Rungtynes varžovai pradėjo aukšta sparta, o Kretingos komandai sunkiai sekėsi rinkti taškus, ko pasekoje šeimininkai jau po pirmo kėlinio turėjo 17 taškų persvarą. Antrajame kėlinyje Kretingos komanda rodė atsigavimo ženklus, bet varžovams pavyko dar šie tiek padidinti persvarą – 33:54. Kaip po varžybų kalbėjo treneris A. Mikaločius komanda pirmoje pusėje nežaidė blogai, tiesiog fatališkai nesisekė pataikyti savo metimų, o varžovams viskas sekėsi. Po pertraukos kretingiškiai pradėjo žaisti visiškai kitaip ir po trijų kėlinių komandas viso labo skyrė jau tik 9 taškai – 61:70. Ketvirtajame kėlinyje Kretingos komandai, vedamai 10 taškų pelniusio kapitono D. Matučio, pavyko išlyginti rezultatą, likus žaisti 11 sekundžių po T. Budrio dvitaškio – 86:86, o varžovams per likusį laiką persverti rezultato nepavyko ir teko žaisti pratęsimą. Pratęsimo pabaigoje priekyje buvo Kretingos komanda, bet varžovams pavyko išsigelbėti ir išlyginti rezultatą, o per likusias penkias sekundes surengti sėkmingos atakos nepavyko ir viskas persikėlė į antrą pratęsimą, Antrajame pratęsime ir toliau vyko lygi kova, rungtynių didvyriu tapo sudėtingą tritaškį pataikęs A. Tichonov, o rezultatą išlyginti galėjęs labai tolimas D. Matučio tritaškis tikslo nepasiekė. ,,Biržų” komanda yra vienintelė, kuri abu kartus šiemet nugalėjo Kretingos komandą. Nepaisant šio pralaimėjimo Kretingos komanda turnyro lentelėje pakilo į antrą vietą, per 17 rungtynių pasiekusi 14 pergalių.

Kretingos ,,Kretinga”: Domininkas Matutis (5/11 tritaškiai, 10/10 baudos, 8 rez. perdavimai, 8 išprov. pražangos, 35 naud. balai) – 31, Tadas Budrys (6/10 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai) – 15, Rytis Zabita (7/11 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai) ir Rokas Šimkevičius po – 14, Edgaras Danys (3/5 dvitaškiai) ir Justas Grikštas po – 8, Karolis Opulskis (3/3 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai) – 7, Tadas Maželis (9 atk. kamuoliai) – 5, Kornelijus Stonkus (5 per. kamuoliai) – 4.

Biržų ,,Biržai”: Ernestas Leipus (12 atk. kamuolių, 29 naud. balai) – 25, Andrej Tichonov – 19, Kipras Urbanavičius, Tadas Buinauskas ir Tomas Mackonis po – 15.

Komandos vyriausio trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,,,Labai sunkus savaitgalis, tokio ir tikėjomės, nes abu varžovai pavojingi. Gaila, kad vėl negalime užbaigti varžybų, nes turime šansą. Labai sunku išskirti kažkokius aspektus, dėl kurių pralošėme Biržuose, bet, manau, fortūna nuo mūsų šiek tiek nusisukus, tai tikrai. Su Ukmergę turėjome gerą dvikovą, komanda pasipildžiusi keliais naujais žaidėjais ir kabinasi kiekvienose varžybose dėl pergalės bei patekimo į atkrintamąsias”.”.

Artimiausias rungtynes Kretingos komanda turėtų žaisti vasario 13 d. namuose su Prienų ,,CBET – KKSC” (5 pergalės, 14 pralaimėjimų).