BC Kretinga nepaisaint netekčių toliau kyla turnyro lentelėje

Lapkričio 4 d.Kretingos komanda 71:68 [10:12; 18:28; 18:9; 25:19] palaužė Klaipėdos ,,Neptūno – Akvaservis“ (1 pergalė, 9 pralaimėjimai) pasipriešinimą. Abi komandos labai nerezultatyviai pradėjo rungtynes, po pirmo kėlinio dviem taškais buvo varžovai (10:12). Varžovai daug sėkmingiau sužaidė antrąjį rungtynių kėlinį, po kurio susikrovė dviženklę taškų persvarą, į didžiąją pertrauką komandos išėjo klaipėdiečiams pirmaujant – 28:40. Po pertraukos jau Kretingos komanda solidžios gynybos dėka leido varžovams pelnyti viso labo devynis taškus ir sumažino savo atsilikimą iki 3 taškų – 46:49. Rezultatą rungtynėse pirmą kartą Kretingos komanda persvėrė likus žaisti 4 minutes iki rungtynių pabaigos, po E. Žiliaus taiklaus dvitaškio – 62:60. Likus žaisti dvi minutes kretingiškiai pirmavo – 66:60, bet tada varžovai pelnė penkis taškus be atsako ir atkūrė intrigą. Likus žaisti 35 sekundes Edgaras Preibys pataikė tolimą metimą, bet kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsakė ir Rytis Šakaitis. Likus žaisti 17 sekundžių Eimantas Žilius pramatė abi baudas, o varžovams pergalę galėjęs išplėšti Mato Vaitkaus tritaškis tikslo nepasiekė, Edgaras Preibys atkovojo kamuolį gynyboje ir likus dviem sekundėms pataikė dramatišką pergalę įtvirtinusius baudos metimus.

Kretingos „Kretinga“: Edgaras Preibys (4/7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai) – 16, Rytis Zabita (6/9 dvitaškiai, 13 atk. kamuolių, 26 naud.balai) – 15, Aidas Viskontas  (6 rez. perdavimai) – 14, Eimantas Žilius (4/7 dvitaškiai 5/7 baudos, 6 atk. kamuoliai, 4 rez. Perdavimai, 8 išprov. pražangos) – 13, Domininkas Matutis (5 atk. kamuoliai) – 8, Rokas Šimkevičius (4 rez. perdavimai) – 5, Lukas Polekauskas ir Kornelijus Stonkus.

Klaipėdos ,,Neptūnas – Akvaservis“: Lukas Kreišmontas (5/5 dvitaškiai, 10 atk. kamuolių, 34 naud.balai) –  25, Matas Vaitkus (4/11 tritaškiai) – 18, Oskaras Pleikys (15 atk. kamuolių, 4 rez. perdavimai) – 10.

Lapkričio 6 d. kretingiškiai dviejų karštų komandų dvikovoje 64:83 [18:23; 10:12; 11:28; 25:20] nusileido Kauno ,,Žalgirio – 2“ (6 pergalės, 4 pralaimėjimai) komandai ir nutraukė savo trijų iš eilės pergalių serija. Vos aštuoniese šiose rungtynėse žaidę Kretingos krepšininkai rimčiau varžovams pasipriešino tik du kėlinius, kai komandas skyrė 7 taškai (20 min. 28:35). Trečiąjį kėlinį varžovai laimėjo septyniolikos taškų skirtumu ir išsprendė visus klausimus prieš nukraujavusius kretingiškius – 39:63. Nors Kretingos komanda ir laimėjo paskutinį kėlinį, bet tai tik padėjo šiek tiek priartėti. Šiose rungtynėse mūsų komanda triuškinamai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (24:41); abi komandos strigo atakuojant iš toli, Kretingos komanda pataikė 3 iš 14 (21 proc.), o varžovai – vos vieną iš 16 bandymų (6 proc.).

Nepaisant šio pralaimėjimo Kretingos komanda turnyro lentelėje pakilo į aštuntą vietą, tokius pačius pergalių ir pralaimėjimų santykius taip pat turi ir Palangos ,,Kuršiai“, Šilutės ir Mažeikių krepšininkai.

Kretingos „Kretinga“: Eimantas Žilius (8/8 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai, 3 per. kamuoliai) – 16, Rytis Zabita (5/7 dvitaškiai) – 10, Edgaras Preibys, Domininkas Matutis (5/6 baudos, 7 rez. perdavimai) ir Lukas Polekauskas (4/8 dvitaškiai, 2 blokai) po – 8, Aidas Viskonas (4 rez. perdavimai) ir Rokas Šimkevičius (6 rez. perdavimai) po – 6, Matas Staponas – 2.

Kauno „Žalgiris-2“: Gytis Nemeikša (6/7 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai) –  13, Liutauras Lelevičius (4/5 dvitaškiai) ir Motiejus Krivas (5/8 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai) po – 12, Mantas Rubštavičius  (4/4 dvitaškiai) – 10.

Komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Labai sunki savaitė, turėjome bėdų su ligomis ir traumomis, bet pavyko iškovoti labai svarbų taškelį. Tikiuosi, kitą savaitę keli žaidėjai grįš į rikiuotę ir bus geriau. Pirmas ratas pamažu artėja link pabaigos, tai norisi kiek įmanoma geriau jį užbaigti”.

Lapkričio 11 d. Kretingos komanda susitiks su Joniškio ,,Delikatesu“ (2 pergalės, 8 pralaimėjimai), o lapkričio 13 d. 16 val. su Šilutės ,,Šilute“ (4 pergalės, 6 pralaimėjimai).