BC Kretinga ketvirtfinalyje išplėšė lemiamą mūšį

BC Kretinga

Kovo 21 d. Kretingos komanda išvykoje 65:66 [12:13; 18:22; 21:16; 14:15] pirmajame ketvirtfinalio susitikime nusileido prieš RKL A diviziono reguliaraus sezono nugalėtojus Raseinių ,,Raseinius“ ir seriją pradėjo pralaimėjimu. Susitikimas prasidėjo gerokai vėliau nei numatyta tvarkaraštyje, nes dėl elektros tinklų gedimo arenoje nebuvo elektros, tad komandos apšilimą atlikinėjo tamsoje, bet praėjus 40 minučių problemos buvo išspręstos ir varžybos prasidėjo. Rungtynių pradžia geriau susiklostė kretingiškiams, bet antrojo ketvirčio pabaigoje raseinių komanda atitrūko (19 min. 27:35), o prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė 5 taškai (20 min. 30:35). Trečiajame ketvirtyje raseiniškiai dar pirmavo 7 taškais (23 min. 36:43), bet iki kėlinio pabaigos kretingiškiai sugebėjo rezultatą išlyginti – 51:51 ir tapo aišku, kad rungtynių baigtis spresis ketvirtajame kėlinyje. Lemiamo ketvirčio metu svečiuose gausiai savų sirgalių palaikomi kretingiškiai po D. Matučio tritaškio turėjo ir 9 taškų persvarą (36 min. 62:53), likus žais pusantros minutės kretingiškiai dar turėjo keturių taškų pranašumą (65:61). Likus žaisti 53 sek. aikštės šeimininkai realizavo pirmą baudos metimą ir nežymiai apkarpė turėtą deficitą (65:62). Antroji bauda skriejo pro šalį, kamuolį sugriebė Raseinių puolėjas Antanas Montrimavičius, bet jis nepasinaudojo puikia proga sušvelninti rezultatą. Vis tik, kitoje atakoje Kretingos komandos kapitonas Linas Jonuška prametė dvitaškį, tad aikštės šeimininkai gavo dar vieną galimybę išsigelbėti. Likus žaisti 17 sek. aikštės šeimininkai išprovokavo nesportinę kretingiškių pražangą, o Darius Gricius realizavo abu baudų metimus (65:64). Kitoje atakoje šeimininkams vėl pavyko išprovokuoti kretingiškių pražangą, o Gediminas Butkus dviem taikliais metimais išvedė Raseinių komandą į priekį (65:66). Paskutinėje atakoje Kretingos komanda dar turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet paskutinis Lauryno Danieliaus tritaškis tikslo nepasiekė.
Kretingos ,,Kretinga“: Rytis Zabita (8/10 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių, 32 naud. balai) – 19, Domininkas Matutis – 15, Tadas Maželis (3/6 tritaškiai) – 11, , Linas Jonuška, Kornelijus Stonkus, Laurynas Danielius ir Albertas Valiulis po – 5, Edgaras Danys, Arnas Sabaliauskas ir Deividas Petravičius.
Raseinių ,,Raseiniai“: Antanas Montrimavičius (13 atk. kamuolių, 28 naud. balai) – 15, Gediminas Butkus (6 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai, 24 naud. balai) – 14, Rokas Čepanonis ir Jonas Levickas po – 11.

Kovo 24 d. kretingiškiai namuose 90:86 po pratęsimo [16:13; 22:21; 15:17;22:24; 15:11] palaužė Raseinių ,,Raseinius“ ir atstatatė lygybę ketvirtfinalio serijoje 1:1. Susitikimo pradžia, ypač, nesėkmingai susiklostė Kretingos komandos vidurio puolėjui Ryčiui Zabitai, kuris susižeidė čiurną ir sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes priverstinai paliko aikštę. Vis dėl to jį sėkmingai pavadavo komandos draugai, o kretingiškiai buvo priekyje tiek po pirmo ketvirčio (16:13), tiek ir prieš didžiąją pertrauką (20 min. 38:34). Prasidėjus trečiajam ketvirčiui kretingiškiai po Domininko Matučio tritaškio pirmavo ir 9 taškais (22 min. 43:34), bet per likusį laiką svečiams pavyko sumažinti atsilikimą ir po triejų kėlinių rezultatas buvo beveik toks pats kaip ir išvykoje – 53:51 Kretingos naudai (51:51 po trijų kėlinių Raseiniuose). Lemiamame ketvirtyje atrodė, kad rungtynių iniciatyva sprūsta iš Kretingos rankų, likus žaisti trys su puse minutės raseiniškiai susikrovė didžiausią susitikime 6 taškų persvarą (37 min. 64:70), bet likus žaisti kiek mažiau nei pusę minutės kretingiškiai sausakimšoje namų arenoje vėl išsiveržė į priekį (73:72). Maža to, svečiai po minutės pertraukėlės išsimesdami kamuolį suklydo, o „Kretingos“ kapitonas Linas Jonuška netrukus dar labiau padidino savo komandos persvarą (75:72). Raseinių ekipa skubėjo lyginti rezultatą, tačiau puikiai iš toli šiame susitikime atakavęs Darius Gricius prametė iš toli, o kamuolys jau buvo beveik kretingiškių rankose, bet Kretingos komanda perduodama kamuolį suklydo, o D. Gricius trečiu bandymu pataikė tritaškį ir išplėšė savo komandai pratęsimą (75:75).Pratęsimui artėjant link pabaigos kretingiškiai pagaliau atitrūko saugiu atstumu ir išsaugoję įgytą persvarą šventė ketvirtfinalio serijos rezultatą išlyginusią pergalę – 90:86.
Kretingos ,,Kretinga“: Tadas Maželis (8/11dvitaškiai, 2 per. kamuoliai, 30 naud. balų) – 28, Linas Jonuška (6/9 dvitaškiai, 2 per. kamuoliai, 23 naud. balai) – 17, Edgaras Danys (6/9 dvitaškiai, 6 rez. perdavimai, 2 per. kamuoliai) – 14, Domininkas Matutis (7 rez. perdavimai, 2 per. kamuoliai) ir Albertas Valiulis (11 atk. kamuolių) po – 10, Laurynas Danielius – 4, Rytis Zabita (4 minutės, 2 atk. kamuoliai, 5 naud. balai) – 3, Deividas Petravičius ir Petras Piekus po – 2, Kornelijus Stonkus.
Raseinių ,,Raseiniai“: Darius Gricius (8/12 tritaškiai, 7 atk. kamuoliai, 35 naud. balai) – 32, Justinas Sakalauskas – 10, Gediminas Butkus – 9.

Lemiamos ketvirtfinalio serijos rungtynės bus žaidžiamos kovo 27 d. 19:30 val. Raseiniuose. Norime visiems primint, kad organizuojame Kretingos komandos sirgalių išvyką į lemiamas komandai rungtynes, tad vykime ir kartu palaikykime savo miesto komandą lemiamoje kovoje. Dėl registracijos ir platesnės informacijos kreipkitės į komandos vyriausiąjį trenerį Arimantą Mikaločių arba atstovą spaudai Tomą Kubilių.