BC Kretinga išvykose pasiekė dar dvi pergales

Sausio 8 d. Kretingos komanda išvykoje 80:67 [22:10; 25:17; 21:5; 21:17; 12:23] nugalėjo RKL autsaiderius Kauno ,,LSU – Atletą” (7 pralaimėjimai). Šiose rungtynėse varžovai aktyviau priešinosi tik pirmajame kėlinyje, įpusėjus kėliniui rezultatas dar buvo 13:10, bet likusias 4 minutes Kretingos komanda nepraleido nei taško ir įgijo dviženklį pranašumą (22:10). Antrajame kėlinyje ir toliau rungtynių kontrolę turėjo Kretingos komanda sugebėjusi padidinti savo persvarą iki 20 taškų (20 min. 47:27). Besibaigiant trečiajam kėliniui kretingiškiai, po Tado Maželio tritaškio, įgijo ir rekordinę 28 taškų persvarą (29 min. 64:36). Paskutiniame kėlinyje, anot trenerio Arimanto Mikaločiaus, aikštėje daugiau laiko gavo pasireikšti mažiau rungtyniaujantis komandos nariai, nes šeštadieniui reikėjo pataupyti pagrindinius žaidėjus ir varžovams pavyko šiek tiek priartėti.

Kretingos ,,Kretinga”: Justas Grikštas (6/8 dvitaškiai) – 15, Rokas Šimkevičius – 14, Tadas Maželis (9 atk. kamuoliai) – 13, Rytis Zabita (10 atk. kamuolių, 17 naud. balų) – 11, Edgaras Danys (9 rez. perdavimai, 5 per. kamuoliai) – 6, Tadas Budrys (8 atk kamuoliai) ir Dovydas Diemontas po – 5, Karolis Opluskis (10 atk. kamuolių) ir Ignas Andriuškevičius po – 4, Domininkas Matutis – 3, Ugnius Kvietkauskas.

Kauno ,,LSU – Atletas”: Lorenas Stoškevičius – 17, Aras Jukna ir Ernestas Barkus po – 11.

Sausio 9 d. Kretingos komanda išvykoje, po pratęsimo, 112:105 [19:24; 15:24; 31:20; 31:28; 16:9] palaužė Plungės ,,Olimpo” (6 pergalės, 7 pralaimėjimai) komandos pasipriešinimą. Plungės komanda sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Nathaniel Brown baudos metimų susikrovė 10 taškų persvarą (8 min. 12:22), iki kėlinio pabaigos kretingiškiams pavyko ją sumažinti perpus (10 min. 19:24). Antrajame kėlinyje taipogi sėkmingiau žaidė šeimininkai sugebėję prieš didžiąją pertrauką nutolti iki didžiausio pirmoje rungtynių pusėje 15 taškų pranašumo (20 min. 32:47). Prasidėjus trečiajam kėliniui  varžovams po taiklaus M. Tamušausko tritaškio pavyko nutolti ir 16 taškų persvarą (23 min. 38:54), bet besibaigiant kėliniui po Roko Šimkevičiaus tritaškio kretingiškiams buvo pavykę išsiveržti į priekį (29 min. 62:61); prieš ketvirtą kėlinį plungiškiai vis dar turėjo 3 taškų persvarą (30 min. 65:68). Prasidėjus paskutiniai ketvirto kėlinio minutei kretingiškiai dar atsilikinėjo 5 taškais (39 min. 87:92), bet per likusį laiką siuntė varžovus prie baudų metimo linijos, o patys rinko taškus taikliais dvitaškiais, likus žaisti 5 sekundes ir turint 3 taškų deficitą Kretingos komanda išsimetė kamuolį iš užribio, Edgaras Danys atrado laisvą R. Šimkevičių prie tritaškio linijos ir šis su finaline sirena išlygino rezultatą ir pasiuntė komandas į pratęsimą – 96:96. Pratęsimą sėkmingiau sužaidė Kretingos komanda ir iškovoję 6 pergalę iš eilės išlieka karsčiausia lygos komanda.

Kretingos ,,Kretinga”: Rokas Šimkevičius (5/7 tritaškiai, 6 rez. perdavimai, 24 naud. balai) – 25 taškai, Domininkas Matutis (3/6 tritaškiai, 10 rez. perdavimų, 7 išprov. pražangos, 35 naud. balai) – 24, Justas Grikštas (5/8 tritaškiai) – 20, Rytis Zabita (8/10 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai, 21 naud. balas) – 17, Tadas Budrys – 12, Tadas Maželis (5/8 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių, 5 rez. perdavimai, 18 naud. balų) – 10, Edgaras Danys ir Karolis Opulskis po – 2.

Plungės ,,Olimpas”: Tomas Domarkas (8/11 dvitaškiai, 3 per. kamuoliai, 31 naud. balas) – 32, Žygimantas Jocys (8 atk. kamuoliai, 27 naud. balai) – 23, Mindaugas Tamušauskas (10 atk. kamuolių, 6 rez. perdavimai, 26 naud. balai) – 18.

Kretingos komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Savaitgalį turėjome dvi skirtingas rungtynes. Penktadienį nuvykome į Kauną su geru nusiteikimu prieš studentų komandą, tai mums padėjo iškovoti ganėtinai lengvą pergalę. O šeštadienį Plungėje laukė pavojingas varžovas, kuris namuose žaidžia tikrai labai gerai. Pradžioje gavome kietos kovos ir tai leido varžovams įgyti solidų pranašumą, bet po ilgosios pertraukos grįžome į rungtynes. Tada rungtynių gale šiek tiek prireikė ir sėkmės, kuri šį kartą buvo mūsų pusėje. Tai džiaugiuosi, kad sugebėjome grįžti ir laimėti tokias klampias rungtynes.”.

Komandos kapitono Domininko Matučio komentaras: ,,Savaitgalis buvo nuostabus – iškovotos dvi pergalės. Penktadienį rungtynėse žaisdami prieš jauną ir ambicingą LSU komandą įrodėme savo pranašumą žaisdami kietai ir nusiteikę. Nuo pradžios rungtynėse kontroliavom žaidimo eigą ir to pasekoje neleidom varžovams pagalvoti net apie kažkokias galimybes laimėti. Buvom nusiteikę nuo pat pradžių gintis aktyviai, žaisti ties pražangos riba. Puolime dalinomės kamuoliu, žaidėme greitą savo žaidimą. Svarbu, kad po naujų metų ir trijų savaičių pertraukos, pajaustumėm žaidimo ritmą, kuris svarbus kiekvienam žaidėjui. Visi gavo minučių aikštėje, o tai svarbiausia. Šeštadienį rungtynės buvo labai sunkios, tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Mes buvome po kelionės ir po varžybų, o plungiškiai penktadienį neturėjo varžybų, tai jie kaip ir turejo daugiau laiko pasiruošti. Manau, varžovai kontroliavo visas varžybas. Mes bandėme vytis ir būti arti jų. Nors nepavyko visada būti šalia,  trečiame kėlinyje buvo ir – 16 taškų. Bet  ketvirtame kėlinyje įšėjome susikaupę, žinojom, kad tik būdami aktyvūs gynyboje ir puolime, galime sumažinti skirtumą ir vėl grįžti į rungtynes, taip ir padarėme. Likus penkioms minutėms iki varžybų galo liko tik – 4 taškai ir laikėmės iki pat galo. Buvome susikaupę ir vieningi, nežaidėme po vieną. Žinoma, sėkmės dėka mums pasisekė įšeiti į pratęsimą, o ten jau kalbėjome, kad varžybų paleisti nebegalime ir turim ,,damušti” juos. Užtikrintai sužaidėme nuo pat pratesimo pradžios ir padarėme, taip kaip turėjome padaryti. Išbaudavome pagrindinį jų centrą ir, manau, jie palūžo psichologiškai, kai mes išplėšėmę pratęsimą. Labai džiaugiuosi komandos užsivedimu, nusiteikimu ir emocija. Savaitgalį vertinčiau aštuonetui, kad būtų kur tobulėti”.

Artimiausias dvejas rungtynes Kretingos komanda ir vėl žais išvykose sausio 15 d. Klaipėdoje su LCC tarptautiniu universitetu (6 pergalės, 7 pralaimėjimai), o sausio 16 d. su Kauno KTU (3 pergalės, 7 pralaimėjimai).