BC Kretinga išsaugojo savo pozicijas

Sausio 17 d. Kretingos komanda išvykoje 65:72 [14:21; 21:24; 14:17: 16:10] neprilygo Kauno raj. ,,Omega” (12 pergalių,  7 pralaimėjimai) komandai. Šeimininkai besibaigiant pirmajam kėliniui sugebėjo įgyti dviženklę persvarą (8 min. 21:10), bet tada kretingiškiai surengė spurtą 8:0 ir antro kėlinio pradžioje komandas skyrė tik 3 taškai (11 min. 21:18). Iš toli taikliau atakavusi Kauno komandą iki pertraukos sugebėjo susigrąžinti 10 taškų persvarą (20 min. 45:35). Per du kėlinius Kretingos komandą puolime tempė Tado Maželio ir Roko Šimkevičiaus duetas kartu surinkę net 22 taškus. Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė kretingiškiams ir toliau sunkiai sekėsi pataikyti į krepšį ir to pasekoje varžovams pavyko išlaikyti persvarą savo rankose, likus žaisti 1:15 minutės paskutiniame kėlinyje varžovai nesportiškai prasižengė prieš Kretingos gynėją Roką Šimkevičių ir po taiklių baudų komandas skyrė 7 taškai (65:72), bet kamuolys buvo prarastas ir per likusį laiką pramesti trys tritaškiai lėmė, kad rezultatas švieslentėje nebepasikeitė. Šiame susitikime kretingiškiams lyginant su varžovais fatališkai nesisekė pataikyti: dvitaškiai 18/51 (35,2 proc) prieš varžovų 18/38 (47,3 proc.); tritaškiai 6/31 (19,3), o varžovų 9/22 (40,9 proc.), bet kretingiškiai dvigubai rečiau klydo (11 prieš 22 klaidas). Varžovų komandoje rungtyniavo buvęs Lietuvos rinktinės ir Kauno ,,Žalgirio” narys Tadas Klimavičius ir Vilniaus ,,Ryte” žaidęs Evaldas Dainys bei kretingiškis, buvęs Kretingos krepšinio klubo žaidėjas Steponas Markus šiame susitikime pasižymėjęs 6 taškais.

Kretingos ,,Kretinga”: Tadas Maželis (3 per. kamuoliai) – 18, Rytis Zabita (5/7 dvitaškiai, 4/4 baudos, 11 atk. kamuoliai, 4 per. kamuoliai, 29 naud. balai) – 12, Domininkas Matutis (5 rez. perd.) – 10, Rokas Šimkevičius (7 atk. kamuoliai, 9 rez. perdavimai) – 9, Tadas Budrys (6 atk. kamuoliai) – 8, Rokas Nikitinas – 5, Mantas Aukselis – 1, Linas Jonuška (5 atk. kamuoliai), Karolis Opulskis ir Arnas Sabaliauskas.

Kauno raj. ,,Omega”: Eduard Rogačiov (11 atk. kamuolių, 23 naud. balai) – 19, Evaldas Dainys (2/2 tritaškiai, 9 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 6 išprov. pražangos, 26 naud. balai) – 14, Tadas Klimavičius (9 atk. kamuoliai) – 12.

Sausio 18 d. Kretingos komanda namuose 77:70 [26:25; 19:16; 15:14; 17:15] palaužė Kelmės ,,Kelmę” (14 pergalių, 5 pralaimėjimai). Kretingos komanda galingai pradėjo rungtynes ir įpusėjus pirmajam kėliniui turėjo 8 taškų persvarą (6 min. 18:10), bet iki kėlinio pabaigos svečiams pavyko sušvelninti skirtumą iki minimalaus (26:25); antrasis kėlinys vėl prasidėjo šeimininkų spurtu ir po Tado Budrio tritaškio komandas skyrė 9 taškai (12 min. 34:25), bet kaip ir pirmajame kėlinyje Kelmės komandai iki kėlinio pabaigos pavyko priartėti ir po dviejų kėlinių šeimininkai turėjo nežymų pranašumą (20 min. 45:41). Įpusėjus trečiajam kėliniui kretingiškiai po R. Šimkevičiaus dvitaškio susikrovė didžiausią susitikime 10 taškų persvarą (24 min. 53:43), bet iki kėlinio pabaigos svečiams jį pavyko dvigubai sutirpdyti (30 min. 60:55). Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Kelmės komandai net buvo pavykę trumpam išsiveržti į priekį (32 min. 60:61), bet kretingiškiai susigrąžino rungtynių kontrolę į savo rankas. Likus žaisti 24 sekundes varžovų gynėjas Nedas Švirikas pataikė tritaškį ir sumažino skirtumą perpus (40 min. 73:70), bet likusios dvi varžovų atakos buvo nesėkmingos, o Kretingos gynėjų tandemas R. Šimkevičius ir D. Matutis šaltakraujiškai sumetė keturias baudas ir leido Kretingai džiaugtis svarbia turnyro lentelei pergale. Šiame susitikime po traumos į rikiuotę sugrįžo Kornelijus Stonkus, bet jam taškais pasižymėti nepavyko. Kretingos komanda prieš abu varžovus įgijo tarpusavio varžybų pranašumą. Po šio savaitgalio rungtynių Kretingos komanda su 12 pergalių ir 7 pralaimėjimais su ta pačia Kauno raj. ,,Omega” dalinasi penkta – šešta vietomis.

Kretingos ,,Kretinga”: Rokas Šimkevičius (8 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai, 6 išprov. pražangos) – 19, Domininkas Matutis (5 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 17 naud. balų) ir Rytis Zabita (5/6 dvitakiai, 11 atk. kamuolių, 24 naud. balai) po – 13, Linas Jonuška (7 atk. kamuoliai) ir Tadas Budrys po – 11, Tadas Maželis (4/5 dvitaškiai, 3 per. kamuoliai) – 8, Arnas Sabaliauskas (2 per. kamuoliai) – 2, Rokas Nikitinas, Karolis Opulskis ir Kornelijus Stonkus.

Artimiausias rungtynes Kretingos komanda žais išvykose: sausio 24 d. Akmenėje su vietos ,,Patriots – Cementas” ” (7 pergalės, 12 pralaimėjimų), o sausio 25 d. su Plungės ,,Olimpu” ” (3 pergalės, 16 pralaimėjimų).

Vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Savaitgalį turėjome dvi labai sunkias  rungtynes. Penktadienio rungtynėse metimų taikiklį buvome ,,palike namie” ir tai neleido iškovoti pergalės prieš Kauno komandą. Šeštadienį laukė dvikova su vienais iš lygos lyderių, bet puikios gynybos dėka iškovojome svarbią pergalę prieš Kelmės komandą. Turime daug mikrotraumų, tai kitos savaitės pradžioje šiek tiek mažinsime krūvius ir savaitės viduryje ruošimės būsimoms dvikovoms”.