BC Kretinga ir toliau skina pergales namuose

Kovo 19 d. Kretingos komanda namuose 117:102 [33:24; 31:33; 27:20; 26:25] nugalėjo Panevėžio ,,Bangenę – Aiverą” (4 pergalės, 24 pralaimėjimai). Kretingos komanda kaip įprastai puikiai pradėjo rungtynes ir po R. Šimkevičiaus dvitaškio susikrovė 14 taškų persvarą (9 min. 33:19), bet Aukštaitijos sostinės komanda į tai atsakė 5 taškais iš eilės ir po pirmo kėlinio komandas skyrė 9 taškai. Antrajame kėlinyje ir toliau abi komandos įsivėlė į žaidimą be gynybos ir keitėsi sėkmingomis atakomis, svečiams iki pertraukos pavyko šiek tiek sumažinti Kretingos komandos persvarą – 64:57. Po pertraukos kretingiškiai, po E. Danio dvitaškio vėl susikrovė 14 taškų persvarą (24 min. 74:60), bet varžovams ją vėl pavyko sumažinti iki 5 taškų (28 min. 82:77); T. Budrio tritaškis kėlinio pabaigoje vėl sugrąžino saugesnę 14 taškų persvarą – 91:77. Ketvirtajame kėlinyje varžovams pradėjo stigti jėgų, po K. Opulskio tritaškio skirtumas pasiekė ir 20 taškų ribą (31 min. 97:77) ir rungtynių nugalėtojas abejonių nebekėlė.

Kretingos ,,Kretinga”: Domininkas Matutis (3/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai, 24 naud. balai) – 20, Justas Grikštas (5/7 baudos, 5 per. kamuoliai, 5 išprov. pražangos, 24 naud. balai) ir Rytis Zabita (10 atk. kamuolių, 26 naud. balai) po – 18, Edgaras Danys (4/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) ir Rokas Šimkevičius (2/3 tritaškiai, 4/5 baudos, 9 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 23 naud. balai) po – 14, Tadas Maželis (6/9 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai, 17 naud. balų) – 12, Karolis Opulskis (2/2 tritaškiai) – 11, Tadas Budrys (2/2 tritaškiai) – 8, Kornelijus Stonkus – 2.

Panevėžio ,,Bangenė – Aivera”: Tadas Mincė (4/6 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 5/5 baudos) ir Ernestas Žiaugra (3/5 tritaškiai, 8 atk. kamuoliai, 3 per. kamuoliai) po – 22, Augustas Gaivenis (9/10 dvitaškiai, 10 atk. kamuolių) – 18.

Kovo 20 d. Kretingos komanda namuose 107:101 [30:17; 27:37; 18:30; 32:17] palaužė Kauno VDU (14 pergalių, 15 pralaimėjimų) komandos pasipriešinimą ir pasiekė dešimtą iš eilės pergalę namų aikštėje. Likus trims minutėms iki pirmo kėlinio pabaigos priekyje dar buvo varžovai (7 min. 14:15, bet kretingiškiai kėlinį užbaigė galingu spurtu 16:2 ir įgijo 13 taškų persvarą – 30:17. Antrajame kėlinyje varžovai pradėjo dažnai ir taikliai atakuoti iš tritaškių zonos ir sumažino savo atsilikimą iki vos 3 taškų – 57:54. Po pertraukos VDU studentai ir toliau demonstravo greitą žaidimą ir agresyvią gynybą ir besibaigiant kėliniui, jie įgijo didžiausią rungtynėse 17 taškų persvarą (27 min. 63:80). Vis dėl to Kretingos komanda nepalūžo ir ketvirtajame kėlinyje po R. Zabitos dvitaškio turėjo 9 taškų persvarą (38 min. 99:90) ir nors varžovai bandė gelbėtis tolimais metimais šeimininkai atlaikė jų bandymus. Šiose rungtynėse Kretingos komandoje dėl dviejų techninių rungtynių nebaigė K. Stonkus, o K. Opulskis negalėjo tęsti rungtynių dėl patirtos traumos.

Kretingos ,,Kretinga”: Domininkas Matutis (4/8 tritaškiai, 7 rez. perdavimai, 2 per. kamuoliai, 6 išprov. pražangos, 25 naud. balai) – 18, Vytautas Šarakauskas (6/7 dvitaškiai, 5/5 baudos, 11 atk. kamuolių, 2 blokai, 26 naud. balai) – 17, , Edgaras Danys (6/8 dvitaškiai, 4 rez. perdavimai, 5 per. kamuoliai, 7 išprov. pražangos, 18 naud. balų) ir Rytis Zabita (10 atk. kamuolių) po – 15, Karolis Opulskis (3/5 dvitaškiai, 4/4 baudos, 10 atk. kamuolių, 20 naud. balų) – 13, Tadas Budrys (4/4 dvitaškiai, 14 naud. balų) – 10, Justas Grikštas – 7, Tadas Maželis – 6, Rokas Šimkevičius (4/4 baudos, 5 rez. perdavimai) – 4, Kornelijus Stonkus – 2.

Kauno VDU: Simonas Kriaučiūnas (6/8 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 3 per. kamuoliai, 32 naud. balai) – 36, Vainius Steponavičius (5/6 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 6 rez. perdavimai, 4 per. kamuoliai, 29 naud. balai) – 25, Bartautas Blažauskas (12 atk. kamuoliai) – 13.

Ši pergalė garantavo Kretingos komandai mažiausiai antrą vietą turnyro lentelėje. Kretingos komanda pasiekusi 22 pergales ir 6 pralaimėjimus, vis dar išlaiko intrigą dėl reguliaraus sezono nugalėtojų vardo, o tam reikia, tik Vilniaus ,,Rivilės” kluptelėjimo ir patiems per likusias dvejas rungtynes iškovoti pergales.

Kretingos komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: ,,Šį savaitgalį esu nepatenkintas mūsų gynybą, ypač vienas prieš vieną situacijose, nes taip gintis negalime. Nors ir iškovojome dvi pergalės, bet taisytinų dalykų tikrai yra daug. Džiugu, kad užsitikrinome antrąją vietą turnyrinėje lentelėje ir žemiau jau nebenukrisime, taigi turime šlifuoti visus elementus bei kuo geriau pasiruošti atkrintamosioms rungtynėms. Taip pat turime daug mini traumų, reikia jas būtinai išsigyti iki atkrintamųjų ir viskas bus gerai”.

Kretingos krepšinio klubo kapitono Domininko Matučio komentaras apie savaitgalio rungtynes: ,,Savaitgalį vertinu gerai, nes pasiektos dvi pergalės. Per abi rungtynes metėme virš 100 taškų. tai puolimas veikia, bet gynyba priešingai visiškai neveikė. Nei asmeninė, nei komandinė. Šiuo metu turime ties tuo nemažai bėdų. Penktadienį atvažiavo nemotyvuota  varžovų komanda su 7 žaidėjais, tik pažaisti krepšinio, bet vistiek sugebėjo įmesti 100 taškų. Šeštadienį jaunimas nuo pat pradžių pajautė žaidimą ir pradėjo siausti visas rungtynes. Aišku, mūsų komanda labai nori užimti pirmą vietą reguliariajame sezone, tai mes negalime nei truputi atsipalaiduoti, o varžovų komandos su mumis žaidžia su dviguba energija. Šeštadienį vienu metu pralošinėjome -17 taškų, tai parodė, kad negalime ateiti taip į rungtynes. Gerai, kad pavyko sužaisti gerą atkarpą gynyboje ir puolimo dėka pasivijome varžovus ir nugalėjom juos. Liūdna, kad negalėjo pažaisti mūsų mažiau žaidžiantys Ugnius ir Dovydas, nes jiems ir reikia atrasti minučių, bet nepavyko, gal ateis dar toks momentas šį sezoną”.

Artimiausią savaitgalį Kretingos komanda sužais paskutiniuosius reguliaraus sezono susitikimus, kovo 26 d. išvykoje su Klaipėdos LCC tarptautiniu universitetu (7 pergalės,  18 pralaimėjimų), o kovo 27 d. namuose priims Kauno raj. ,,Omega” (13 pergalių, 12  pralaimėjimų).