Nuostatai

I. Turnyro vykdytojai ir organizatoriai

   Turnyrą organizuoja „Kretingos krepšinio klubas“, įmonės kodas 164310443, atstovaujama klubo pirmininko Gedimino Drungio. Turnyro vyr. teisėjas ir organizatorius Arimantas Mikaločius (860421404).

II. Varžybų vieta ir laikas

   Taurės varžybos vykdomos nuo 2018 m. birželio iki rugpjūčio mėnesio pagal sudarytą tvarkaraštį Kretingos centriniame stadione. Komandos į rungtynes gali vėluoti 15 min., apie tai informavus rungtynių teisėją ir organizatorių. Komanda, dėl svarbių priežasčių negalinti dalyvauti varžybose, ne vėliau kaip prieš savaitę praneša vyr. teisėjui. neatvykus į varžybas užskaitomas 0:20 pralaimėjimas. Turnyro organizatoriai gali pakeisti varžybų laiką ir datą dėl blogo oro sąlygų.

III. Varžybų dalyviai

   Turnyre gali dalyvauti tik vyriškos giminės žaidėjai nepriklausomai nuo jų rasės, lytinės orientacijos ar tikėjimo. Komandą gali sudaryti nuo 16 žaidėjų. Aikštelėje žaidžia 5 žaidėjai prieš varžovų 5 žaidėjus. Vienas žaidėjas gali būti registruotas tik vienoje komandoje. Papildoma žaidėjų registracija galima iki paskutinių dviejų pogrupio varžybų. Nustačius šio punkto pažeidimą, komandai užskaitomas pralaimėjimas 20:0. Rungtynėse gali žaisti tik paraiškoje registruoti žaidėjai. Varžybose gali žaisti visų lygų žaidėjai (LKL, NKL ar RKL), apribojimai netaikomi. Visi dalyviai komandos paraiškoje patvirtina, kad susipažino su turnyro nuostatais. Taip pat, kad yra sveiki ir rungtynių metu už savo sveikatą atsako patys.

IV. Turnyro vykdymo tvarka

Turnyre dalyvaus tiek komandų kiek užsiregistruos ir susirinkime bus nuspręsta vykdymo tvarka. Grupių varžybose visos komandos sužaidžia vieno rato sistema, t.y. po kartą su kiekviena grupės komanda. Už pergalę grupės varžybose skiriami 2 taškai, o už pralaimėjimą 1 taškas. Grupės nugalėtoja tampa komanda surinkusi daugiausia taškų, jei yra kelios komandos, turinčios vienodai taškų, aukštesne vieta užima ta komanda, kurios:

• Geresnis tarpusavio susitikimo rezultatų santykis;
• Bendras didesnis pelnytų ir praleistų taškų skirtumas;
• Didesnis pelnytų taškų skaičius;
• Didesnis pergalių skaičius;
• burtai;

Bus žaidžiama 2 pogrupiai po 5 komandas rato sistema. 5 vietas pogrupyje užėmusios komandos baigia turnyrą. Visos kiots komandos patenka į ketvirtfinalius. Ketvirtfinalyje žaidžiama taip: 1A prieš 4B, 2A prieš 3B, 3A prieš 2B, 4A prieš 1B. Pusfinalyje žaidžia: 1A prieš 4B (laimėtojas) su 3A prieš 2B (laimėtojas) ir 2A prieš 3B (laimėtojas) su 4A prieš 1B (laimėtojas). Pusfinalyje žaidžiame iš vienų varžybų.

V. Pagrindinės varžybų taisyklės

• Varžybų trukmė 4 kėliniai po 10 minučių;
• Varžyboms registruojama 12 žaidėjų, keitimai neribojami, keistis galima tik po teisėjo švilpuko;
• Už pergalę skiriami 2 taškai, pralaimėjimą – 1 tašką, neatvykimą – 0 taškų;
• Komandinių pražangų skaičius – 4, asmeninių pražangų skaičius – 5;
• Atakai laikas skaičiuojamas paskutinį kėlinį;
• Komandai neatvykus į varžybas, skiriamas pralaimėjimas 0:20 ir papildomas dalyvio nario mokestis 20 Eur arba komanda šalinama iš varžybų. Žaidėjai diskvalifikuojami iki krepšinio sezono pabaigos
• Žaidėjams gali būti taikomos šios nuobaudos:
1. pašalintas iš aikštelės rungtynių metu praleidžia dvejas varžybas, jei nenusprendžiama kitaip, arba moka 20 Eur papildomą dalyvio nario mokestį;
2. už techninę pražangą vienose varžybose praleidžia vienas varžybas arba moka 10 Eur, gavus antrą – dvejas rungtynes arba moka 15 Eur papildomą dalyvio nario mokestį. Komandai neatvykus į rungtynes, skiriamas pralaimėjimas 0:20 ir papildomas dalyvio nario mokestis 30 Eur arba komanda šalinama iš varžybų. Žaidėjai diskvalifikuojami iki krepšinio sezono pabaigos.

VI. Protestai

   Protestus nagrinėja krepšinio varžybų vykdymo komisija. Pirmininkas Arimantas Mikaločius. Protestai pateikiami turnyro organizatoriams per 24 val., įspėjant rungtynių vyr. teisėją, varžovus ir pasirašius kapitonui protokole. Protestas nagrinėjamas sumokėjus 20 Eur užstatą, kuris grąžinamas patenkinus protestą. Protestai negali būti pateikti dėl faktinių teisėjų priimtų sprendimų.

VII. Paraiškos ir finansavimas

   Komandos vardines paraiškas sekretoriatui pateikiama iki antrųjų varžybų. Papildomai žaidėjus galima registruoti iki paskutinių dviejų pogrupio varžybų. Turnyre dalyvaujančios komandos iki antrų varžybų sumoka dalyvio nario mokestį xx eurų (bus nustatyta komandų pasitarimo metu, bet bus apie 130 euų) pavedimu „Kretingos krepšinio klubas“, įmonės kodas 164310443, sąskaita LT
Nesumokėjusi komanda šalinama iš turnyro.

VIII. Turnyro apdovanojimai

   Turnyre I, II, III vietas užėmusios komandos apdovanojamos taurėmis ir medaliais. Taip pat rėmėjų įsteigtais prizais apdovanojami geriausi žaidėjai bei komandos.

File Format Doc-507x507Paraiška-krepšinio-A-Taurė