4 turas: „Sanpolos-Baltijos“, „Viruso“, „Žemaičių“ ir „Daikros“ komandų pergalės

2017 m. liepos 9 d. Kretingos centriniame stadione buvo sužaistos keturios lauko 5 prieš 5 krepšinio varžybos. Jose susitiko „Sanpola-Baltija“ ir „Kūlupėnų“ komandos, „Bikap“ komanda su „Adrijus“ komanda, „Viruso“ ir „Už pervažos“ komandos bei KK „Riflis“ prieš „Žemaičių“ komanda.

Pirmosiose varžybose susitiko praeitų metų A taurės čempionai „Sanpolos-Baltijos“ komanda su turnyro debiutantė „Kūlupėnų“ komanda. Pirmajame kėlinyje komandos žaidė gynybinį krepšinį kol kėlinio pabaigoje „Sanpolos-Baltijos“ komanda surengė spurtą, po kurio po pirmojo kėlinio pirmavo 18-8. Antrajame kėlinyje „Kūlupėnų“ komandai taškus rinko tik komandos žaidėjas Šarūnas Stalmokas, kuriam vėliau padėjo Artūras Baltrimas įmetęs 5 taškus iš eilės, bet kėlinį vis tiek pralaimėjo 22-15. Trečiajame kėlinyje rungtynių eiga nesikeitė ir jau po trijų kėlinių „Sanpolos-Baltijos“ komanda turėjo rekordinę persvarą (61-34). Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas, po kurio „Sanpolos-Baltijos“ komanda iškovojo antrąją pergalę.
Sanpola-Baltija“ 89 – 47 „Kūlupėnai“
Rezultatyviausi „Sanpolos-Baltijos“ žaidėjai: Linas Markaitis – 25 tšk., Dainius Žvinklys – 19 tšk., Rokas Mažionis – 13 tšk., Justinas Jodkonis ir Eimantas Kupšys po 8 tšk., Eimantas Poškus – 6 tšk., Martinas Ahrens – 5 tšk., Tomas Kubilius – 3 tšk.
Rezultatyviausi „Kūlupėnų“ žaidėjai: Šarūnas Stalmokas – 23 tšk., Aurelijus Baltrimas – 9 tšk., Edmundas Vaičius – 7 tšk., Artūras Baltrimas – 5 tšk., Edvinas Bumblys – 3 tšk.

Antrose varžybose susitiko „Bikap“ komanda prieš Klaipėdos „Daikra“. Šios varžybos tapo pačiomis atkakliausiomis. Jau varžybų pradžioje nė viena komanda neįgijo didesnės persvaros, tik šiek tiek geriau sužaidė pirmojo kėlinio pabaigą „Daikros“ komanda po pirmojo kėlinio pirmavo 16-11. Antrajame kėlinyje vyko lygi kova, bet pasikartojo pirmo kėlinio scenarijus ir kėlinį geriau užbaigę „Daikros“ komanda įgijo rekordinę persvarą 35-27. Trečiajame kėlinyje prasidėjo „Bikap“ komandos dominavimas gynyboje. Per trečiąjį kėlinį „Bikap“ komanda leido varžovams įmesti tik 6 taškus, o patys įmetė 17 taškų ir po trijų kėlinių jau pirmavo 44-41. Ketvirtajame kėlinyje užvirė tikra kova ir likus žaisti apie 1 minutę „Bikap“ komanda pirmavo 55-49, bet tada po perimto kamuolio tolimą metimą pataikė Laimonas Remeikis, o po kitos „Bikap“ klaidos Justas Grikštas įmetė 2 taškus su pražanga, bet prametęs bauda „Bikap“ komanda atsikovojo kamuolį ir turėjo kamuolį savo rankose, bet ir vėl suklydo. Taigi, „Daikra“ likus 10 sek. iki varžybų pabaigos ir atsilikinėdami 1 taškų turėjo kamuolį savo rankose. Paskutinėje atakoje iš vidutinio nuotolio Laimonas Remeikis („Daikra“) pataiko dvitaškį metimą ir išveda komanda į priekį. „Bikap“ komanda turėjo savo atakai trys sekundes, bet nepavyko jomis pasinaudoti ir antrąją pergalę turnyre šventė „Daikros“ komanda.
„Bikap“ 57 – 58 „Daikra“
Rezultatyviausi „Daikra“ žaidėjai: Laimonas Remeikis – 23 tšk., Motiejus Syminas – 19 tšk., Valentinas Rumiancevas ir Marius Ramonas po 6 tšk., Justas Grikštas – 4 tšk., Andrius Steponaitis – 2 tšk.
Rezultatyviausi „Bikap“ žaidėjai: Laurynas Beniušis – 21 tšk., Andrius Razma- 14 tšk., Julius Paulauskas – 10 tšk., Mindaugas Reinikis ir Darius Anužis po 6 tšk.

Trečiose varžybose susitiko praeitų metų vicečempionai „Viruso“ komanda su „Už pervažos“ komanda. Varžybos prasidėjo labai kieta „Viruso“ komandos gynyba, kuri neleido varžovams įmesti taškų pirmąsias 5 minutes (8-0). Pirmuosius taškus „Už pervažos“ komanda pelnė Giedrius Vasys, bet kėlinį „Viruso“ komanda laimėjo 14-7. Antrajame kėlinyje „Viruso“ puolimas dar labiau suaktyvėjo ir taip po dviejų kėlinių jau „Viruso“ komanda įgijo rekordinę persvarą (36-15). Trečiajame kėlinyje žaidimas nesikeitė, „Viruso“ komanda ir toliau demonstravo puikią gynybą ir taip laimėjo kėlinį 20-8. Ketvirtajame kėlinyje „Už pervažos“ komanda įmeta daugiausiai taškų per visus kėlinius (10), bet tai neleidžia sušvelninti skirtumo, o „Viruso“ komanda švenčią pirmąją pergalę turnyre.
„Virusas“ 74 – 33 „Už pervažos“
Rezultatyviausi „Virusas“ žaidėjai: Kornelijus Stonkus – 16 tšk., Arvydas Bružas ir Nerijus Strazdauskas po 15 tšk., Simas Endriekus – 12 tšk., Jonas Leščiauskas – 7 tšk., Salvijus Stonkus – 4 tšk., Remigijus Turskis ir Raimondas Jucys po 3 tšk.
Rezultatyviausi „Už pervažos“ žaidėjai: Giedrius Vasys – 13 tšk., Gvidas Šeštokas – 8 tšk., Deividas Baranauskas – 5 tšk., Vytautas Čiunka – 3 tšk., Rimantas Žižys ir Vidmantas Rutis po 2 tšk.

Ketvirtose varžybose susitiko vos penkiese susirinkę KK „Riflio“ komanda su „Žemaičių“ komanda. Pirmojo kėlinio pradžioje „Žemaičių: komanda į priekį vedė Marius Lieškūnas, kuris pelnė pirmuosius 6 komandos taškus, bet KK „Riflio“ žaidėjas Vygantas Keblys įmeta du tritaškius iš eilės ir laimi pirmąjį kėlinį 15-14. Antrajame kėlinyje „Žemaičių“ komanda parodo puikią gynybą, kuri leidžia varžovams įmesti tik 4 taškus, o patys įmeta 11 taškų ir po dviejų kėlinių pirmauja 25-19. Trečiajame kėlinyje vyko atkakli kova ir kėlinį minimalią persvarą laimi KK „Riflis“ komanda 12-11. Ketvirtojo kėlinio viduryje KK „Riflio“ žaidėjas Andrius Aurila gauna penktą pražangą ir taip palieka komanda keturiese. KK „Riflio“ komanda dar stengėsi atsilaikyti, bet varžybų gale pritrūko jėgų ir taip pirmąją pergalę leidžia iškovoti „Žemaičių“ komandai.
„Žemaičiai“ 67 – 60 KK „Riflis“
Rezultatyviausi „Žemaičių“ žaidėjai: Andrius Brazdeikis – 14 tšk., Marius Lieškūnas ir Vilius Stonkus po 12 tšk., Tadas Kubilius – 5 tšk., Nerijus Galdikas ir Mantas Lieškūnas po 2 tšk.
Rezultatyviausi KK „Riflis“ žaidėjai: Tomas Račkus – 15 tšk., Andrius Aurila ir Vygantas Keblys po 10 tšk., Edvinas Katilevičius – 3 tšk.