3 turas: „Už pervažos“, „Sanpolos-Baltijos“ ir „Daikros“ komandų pergalės

2017 m. liepos 6 d. Kretingos centriniame stadione buvo sužaistos trys lauko 5 prieš 5 krepšinio varžybos. Jose susitiko „Bikap“ ir „Už pervažos“ komandos, „Sanpolos-Baltijos“ komanda su „Žemaičių“ komanda bei debiutantės komandos – „Daikra“ prieš SK „Darba“ komanda.

Pirmosiose varžybose susitiko „Už pervažos“ ir „Bikap“ komandos. „Bikap“ komanda į varžybas atėjo tik penkiese, o „Už pervažos“ komandos žaidėjai atėjo nusiteikę laimėti pirmąsias varžybas. Varžybų pradžioje „Bikap“ komandos žaidėjai rengia ilgas atakas, kuriomis neleido varžovams pabėgti į priekį, bei gindamiesi zonine gynyba, leido varžovams mesti tolimus metimus, kurių pradžioje nepataikė „Už pervažos“ komandos žaidėjai. Po pirmojo kėlinio 13-9 pirmavo „Už pervažos“ komanda. Antrajame kėlinyje strigo „Bikap“ komandos puolimas, o „Už pervažos“ komanda greitomis atakomis didino savo persvarą, kurį po dviejų kėlinių jau buvo 14 taškų (30-16). Trečiajame kėlinyje žaidimas nesikeitė, puikios gynybos dėka „Už pervažos“ komanda įgijo rekordinę persvarą ir po trijų kėlinių pirmavo 42-21. Ketvirtąjį kėlinį taip pat laimėjo „Už pervažos“ komanda ir taip šventė pirmąją pergalę A taurės čempionate.
„Už pervažos“ 58 – 34 „Bikap“
Rezultatyviausi „Už pervažos“ žaidėjai: Marius Čiunka – 13 tšk., Donatas Aniulis – 11 tšk., Tadas Kniukšta – 9 tšk., Vidmantas Rutis – 6 tšk., Vilmantas Šiaulys – 5 tšk., Deividas Baranauskas, Gvidas Šeštokas ir Giedrius Vasys po 4 tšk.
Rezultatyviausi „Bikap“ žaidėjai: Andrius Razma – 16 tšk., Julius Paulauskas – 11 tšk., Mindaugas Reinikis – 5 tšk., Laurynas Bušma ir Vaclovas Janavičius po 2 tšk.   Antrose varžybose susitiko praeitų metų čempionai „Sanpolos-Baltijos“ komanda su debiutantė „Žemaičių“ komanda. Pirmajame kėlinyje vyko lygi kova, nė viena komanda neįgijo didelės persvaros ir po pirmo kėlinio 18-15 pirmavo „Sanpolos-Baltijos“ komanda. Antrąjį kėlinį „Žemaičių“ komanda pradėjo dviem tolimais metimais ir komanda skyrė tik 2 taškai, bet kėlinio galą geriau sužaidę „Sanpolos-Baltijos“ komanda turėjo 7 taškų pranašumą (36-29). Per pirmuosius du kėlinius „Sanpolos-Baltijos“ komanda nebuvo įmetusi nė vieno tritaškio, o tai padarė tik trečiajame kėlinyje ir galingu puolimu laimėjo trečią kėlinį 30-10, bei po trijų kėlinių pirmavo 66-39. Ketvirtąjį kėlinį geriau sužaidė „Žemaičių“ komanda, kuri ketvirtąjį kėlinį laimėjo 24-16, bet tai nesutrukdė „Sanpolos-Baltijos“ komandai laimėti pirmąsias A taurės turnyro varžybas.
„Sanpola-Baltija“ 82 – 63 „Žemaičiai“
Rezultatyviausi „Sanpolos-Baltijos“ žaidėjai: Linas Markaitis – 19 tšk., Rokas Mažionis ir Eimantas Poškus po 14 tšk., Edgaras Vigelis – 13 tšk., Remigijus Milašius – 12 tšk., Arimantas Mikaločius – 6 tšk., Justinas Jodkonis ir Martinas Ahrens po 2 tšk.
Rezultatyviausi „Žemaičių“ žaidėjai: Tadas Kubilius – 25 tšk., Andrius Brazdeikis – 12 tšk., Nerijus Galdikas – 9 tšk., Vilius Stonkus – 6 tšk., Nerijus Urbonas – 4 tšk., Benas Montrimas – 3 tšk., Marius Lieškūnas ir Mantas Lieškūnas po 2 tšk.

Trečiose varžybose, kurios buvo atkakliausios, susitiko Klaipėdos „Daikra“ prieš SK „Darba“. Pirmajame kėlinyje abejoms komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, bet kėlinio pabaigą geriau sužaidė „Daikros“ komanda, kuri po pirmo kėlinio pirmavo 15-11. Antrajame kėlinyje „Daikros“ komanda toliau puikiai gynėsi bei didino persvarą, kuri po dviejų kėlinių jau pirmavo 11 taškų (31-20). Trečiojo kėlinio pradžioje „Daikros“ komanda įgijo rekordinę persvarą 39-23, bet tada SK „Darba“ surengė spurtą, kurio dėka, po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 41-41, o trečiąjį kėlinį SK „Darba“ laimėjo 21-10. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Daikros“ komanda taškus rinko tik baudos metimais, nes SK „Darba“ gynėsi labai agresyviai. Likus žaisti 3 minutes SK „Darba“ komanda jau pirmavo 7 taškais (57-50), bet tada kelis kartus suklydo ir leido varžovams sumažinti skirtumą iki minimumo (57-56). Varžybų pabaigoje SK „Darba“ komanda dėl pražangų limito aikštėje liko tik trise ir taip bandė išplėšti pergalę. Atsiliekant 1 taškų, jie dar turėjo dvi progas laimėti varžybas, bet „Daikros“ komanda apsigynė ir šventė pirmąją pergalę A taurės turnyre.
SK „Darba“ 60 – 61 „Daikra“
Rezultatyviausi SK „Darba“ žaidėjai: Marius Kontrimas – 13 tšk., Vytautas Pilipavičius – 12 tšk., Audrius Kazlauskas – 9 tšk., Alvydas Jockus – 8 tšk., Evaldas Paulauskas ir Evaldas Klapatauskas po 6 tšk., Audrius Agintas – 4 tšk.
Rezultatyviausi „Daikra“ žaidėjai: Laimonas Remeikis – 23 tšk., Motiejus Syminas – 20 tšk., Karolis Stirbys – 8 tšk., Andrius Steponaitis – 6 tšk., Lukas Alvinskis – 4 tšk.